Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] w ktorym miejscu katalizator


endriu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w p11 120/144 sr20 są 2 sondy jedna w kolektorze nad katalizatorem , druga w wydechu na wysokości kół/tyłu silnika. W ga16de jest jedna w kolektorze wydechowym,w qg 18 jest tak jak w sr20 a w cd 20 nie ma sond. Co do katalizatora to jest pod kolektorem, ew drugi jest na wydechu w połowie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11 czyli:

albo SR20DE

albo GA16DE

albo Diesel oznaczeń nie znaju :D

 

Jeżeli, któryś z pierwszych dwóch, to:

Katalizator między kolektorem a środkowym tłumikiem, mniej więcej na wysokości lewarka od skrzyni biegów.

Sonda - wkręcona w kolektor wydechowy od góry, widać ją po podniesieniu maski , wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie że rzuca się w oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedz,sorry, ze nie napisalem jaki typ wiec jest to GA1600 przed liftingiem

A pytam dlatego bo slysze grzechot jak mocniej przygazuję.Zdaje mi sie , ze katalizator kwalifikuje sie do wymiany.Mam na liczniku 166tys.Moze ktos juz wymienial to bede wdzieczny za porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Hiszpan 207

szukam, czytam i juz sie pogubiłem. czy móglby ktos jednozacznie odpowiedzieć czy w Primerze P11 SLX z 98 roku, silnik 2.0 są dwa katalizatory czy jeden. jeżeli są dwa to czy wymiana tylko tego pod samochodem za "plecionką" na strumienice i jednocześnie pozostawienie tego za kolektorem wydechowym ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hiszpan 207

chetnie bym wymienil ten kolektor z katem tylko obserwując allegro nie bardzo można dostać jakiś kolektor bez kata do tego modelu. nie wie ktoś czy primera gt z tego rocznika (98) miała kolektor bez kata? Póki co w weekend wytne kata za plecionką (pod samochodem) i wstawie strumienice w obudowie katalizatora o przelocie 63mm.

A jeżeli chodzi o kolektor wydechowy to chetnie bym wstawił jakiś 4-2-1 lub inny bez kata tylko nie bardzo wiem co by pasowało do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...