Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Ciężko pracujące sprzęgło


Gość sashxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy moze ktos z Was wie co moze byc przyczyna ciezko chodzacego sprzegla?? dodam ze podczas postoju cos mi piszczy przy smej skrzyni prz dwigni od sprzegla do ktorej jest podlaczona linka , w momecie lekkiego wcisniecia sprzegla przestaje piszczec.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko pracujące sprzęgło to wina zacierajacej sięłapy w obudowie skrzyni, jedyna rada to wyjąć skrzynie, przeszlifiwać i nasmarować.........

to co słyszysz to prawdopodobnie wyje ci łozysko dociskowe, pora wyjąc skrzynie i zrobić z tym porządek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam raczej na linkę sprzęgła to jest podstawowy powód, to że łożysko głośno pracuje w niczym nie przeszkadza ale musisz się pomału szykować na wymianę kompletu sprzęgła. Nismo ma raczej solidne sprzęgła, ja na swoim miałem w chwil wyimany 196 000 km.

 

linka koszt zależnie od firmy od 40 do 100 zł

sprzęgło kompletne niestety: NIPPARTS ok. 530zł; SACHS ok 720zł

samo łożysko ok 130zł

tarcza: 4max ok 150 zł

docisk SACHS 390zł

 

zeby podać coś dokładniej potrzebny był by dokładniejszy model samochodu rok produkcji silnik itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody cięzko chodzącego pedału sprzegła:

- zatarta dzwignia sprzęgła w skrzyni biegów (to co pisał Kosa) do smarowania najlepiej się sprawdzi smar miedziany

- padnieta linka

- zatarta ośka przy samym pedale

- padniety docisk

 

Z mojego doświadczenia taka wynikła kolejność.

 

Co do kompletnego sprzęgła do twojego SR20 to ceny zaczynają się od 550zł za np. Valeo, przy dobrych wiatrach można nówkę za 400zł dorwać, oczywiście mowa o komplecie (Docisk, Tarcza i łożysko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh.. zakupilem linke sprzegla i okazalo sie ze kupilem do P10 a powinienem do W10 :( okazuje sie ze jest do W10 dluzsza :( jezeli ktos chce do moge ja komus z Lodzi gratisowo bo jest mi do niczego nie a nie mam czasu i checi jezdzic jej wymieniac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też pedał :D dość ciężko pracuje ale bez tragedii :) jak patrzyłem na allegro to sprzęgło do mojej N15 Valeo kompletne 295zł więc zero stresu :) linkę bym przesmarował ale nie wiem jak się do tego zabrać :) a wyciągać całą skrzynie żeby łapę nasmarować to porażka :) nie da się tego jakoś obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh.. zakupilem linke sprzegla i okazalo sie ze kupilem do P10 a powinienem do W10 :( okazuje sie ze jest do W10 dluzsza :( jezeli ktos chce do moge ja komus z Lodzi gratisowo bo jest mi do niczego nie a nie mam czasu i checi jezdzic jej wymieniac.pozdrawiam

 

Pocieszę Cię. Zrób po prostu przedłużkę. Oczywiście pd strony komory silnika. Ja tez tak miałem i po prostu przespawałem przedłużkę z poprzedniej linki. To chyba standard w tego typu zakupach. Chyba, że masz od ręki linkę o prawidłowej długości do W10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zamowilem linke do W10 .mam miec ja na jutro :) nie chce mi sie kombinowcac z ta linka :) ale dzieki za porade. Linke tak jak juz wczesniej moge komus oddac gratisow z Lodzi

 

[ Dodano: 12 Paź 2006, 23:26 ]

no lipa:( wymienilem linke i nadal sprzeglo chodzi bardzo ciezko:( teraz pozostaje wyrzucenie skrzynki i dobranie sie do dzwigni sprzegla w obudowie skrzyni. moze ktos wie czy jest sens to samemu zrobic czy lepiej do warsztatu i jakie wiaza sie z tym koszta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

no ja tez wyciagam skrzynie teraz w swoim nisso i powiem ci ze w szczecinie koszty wyciagniecia skrzyni to od 300 zł do 500 zł, u mnie padlo słoneczkio w docisku (najprawdopodobniej) ale ja w ciagu 2 lat robie to juz 3 raz takze powim ci ze, jak masz mozliwosci i umiesz zrobic to warto samemu ale do zalozenia skrzyni bedziesz potrzebowal jeszcze ok 2 osób sam to robilem z mechanikiem, ale teraz dam do mechaniora niech on sie martwi i robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odnosnie sprzegla i skrzyni a raczej jej wycigniecia(moderator siebedzie wsciekal za odgrzewanie tematu)to jak sie nzasz troszke na mechanice to dasz rade wyjac ale musisz miec kogos do pomocy,i przy zakupie zwroc uwage na ilosc sprezyn w orginale jest chyba 4 a ja zalozylem docisk z 6 i teraz ciezko sie wsciska,ale generalnie mozna zaoszcedzic roszke kaski robiac to samemu,tylko trzeba troszke poglowkowac

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość fox_tychy

Witam a ja mam taki problem trzeba baaardzo mocno wcisnac sprzeglo zeby zmienic bieg czasami puscic i zas wcisnac bo nielapie wiem ze4 primach chodzi ciezko ale tu za ciezko nio i przy wciepywaniu wstecznego jest tak jakby wogole sprzeglo niebylo ruszane cio to moze byc <jush sie boje>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mar0791

fox odnosnie twojego pyatnia to mialem podobny pzrypaadek

pzrez dwa miesiace

potem pekla linka ,zalozylem nowa i bylo ok

:)

czyli moze masz poszarpana linke i to juz jej koniec

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość fox_tychy

Nio i stało się linka poszła ale przez sprzęgło jak się okazało to sprzęgło chodziło scięzko dlatego myślałemże linka w efekcie:

Komplet sprzęgła Valeo: 320zł

Linka: 80zł

Wymiana: 150zł

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sashxxx

no i jednak stalos sie!!! jedzilem do bolu az w koncu sie doigralem:) na srodku jednego z wiekszych lodzkich skrzyzowan sprzeglo sie zesralo :( wpadl pedal w podloge i koniec jazdy :( mechanior za wymiane kasuje mnie 800PLN ( tarcza ,docisk,lozysko + wymiana oslon na przeguby) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie Cie skasował ja za komplet sprzegła z wymiana płaciłem 550zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale moja nysa to jest w kombi W10 i jest drozsze sprzeglo:( jest zupelnie inne niz w P10

Wiesz to na 100%, czy Ci tak mechanik powiedział??

Moim zdaniem sprzęgło jest integralną częścią zespołu napędowego ( silnik + skrzynia ).

Jeżeli ten kompletny zespół montuje się w różnych typach nadwozi, to nie ma znaczenia czy to P10, czy W10.

To nie jest zawieszenie, czy blacha żeby oceniać typ nadwozia.

W moim przypadku nie ma znaczenia P10, W10; sprzęgło jest takie samo. Ma być do diesla CD20 z konkretnego roku i koniec.

 

Różni się tylko długością linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sashxxx

z tego co sie orietowalem w sklepach to wszyscy mi mowili ze jest zupelnie inne do W10 2.0 Di niz w P10 a nawet byly 2 rodzaje w zaleznosci od rocznika:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przeczytałem (chyba) wszystko co dotyczy sprzęgła w Primerkach P10 i ja mam zdaje się coś nowego: otóż sprzęgło chodzi ciężko oraz szumi jak jest wciśnięte, na postoju, w jeździe podczas zmiany biegów. Czasem nie wbija mi dobrze wstecznego oraz jak jest zimny i przełączę na gaz to zaczyna przygasać i ma nierówne obroty. Jak puszczę sprzęgło to wszystko jest ok, nie przygasa, chodzi równo. Od czego zacząć poszukiwania?

 

Na pedale wszystko jest wyregulowane ok(wg instrukcji). Czy może próbować podciągnąć bardziej niż to jest zalecane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po naprawie sprzęgła ostatnio miałem takie terkotanie w skrzyni które ustawały jak wcisnąłem sprzegło. Kupiłem sprzęgło valeo na allegro za ok300 nowe i w efekcie przedwczoraj przestaly mi biegi chodzic prawie a jak jakis wejdzie to coś mega trze w środku i dzisiaj rano jak do mechanika jechałem to aż sie zadymiło ze skrzyni... Pech z nissanem. Taki fajny samochód a tak się psuje : )

 

Ja po naprawie sprzęgła ostatnio miałem takie terkotanie w skrzyni które ustawały jak wcisnąłem sprzegło. Kupiłem sprzęgło valeo na allegro za ok300 nowe i w efekcie przedwczoraj przestaly mi biegi chodzic prawie a jak jakis wejdzie to coś mega trze w środku i dzisiaj rano jak do mechanika jechałem to aż sie zadymiło ze skrzyni... Pech z nissanem. Taki fajny samochód a tak się psuje : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...