Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] piórka wycieraczek kombi


Gość Heraklit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chcę wymienić piórka na wycieraczkach (przód) i zaglądam do internetu a tu... kilku producentów, ze spojlerem lub bez, 53mm, 52mm itd, itd. I bądź tu mądry i kup...

Czy ktoś doświadczony może mi polecić sprawdzony komplet piór do tego autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VALEO z serii XTRM i jak na razie jest w porzadku. Nie wiem jak w zimie sie sprawuja, bo autko od niedawna, ale wg producenta doskonale ze wzgledu na prostote konstrukcji.

 

Ja w swojej almerce N15 miałem VALEO X-TRM nie byłem jednak zadowolony, wycieraczka od kierowcy odstawała około 2cm z jednego i drugiego końca oraz przy większej prędkości powyżej 120km/h podskakiwała na szybie. Uważam że te wycieraczki są dobre do aut gdzie jest idealnie prosta szyba, takie jest moje zdanie, uważam że jedyny pożytek to w zimę gdyż w tradycyjnych piórach przymarza metal do gumy, a tu jest OK. Generalnie są drogie i nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wymienić piórka na wycieraczkach (przód) i zaglądam do internetu a tu... kilku producentów, ze spojlerem lub bez, 53mm, 52mm itd, itd. I bądź tu mądry i kup...

Czy ktoś doświadczony może mi polecić sprawdzony komplet piór do tego autka?

 

witaj,

 

Nie zastanawialeś sie nad wymianą samych tylko gumek?

Na giełdzie samochodowej we Wrocławiu jest osoba, która od dawna sprzedaje gumki (firmy GUMAZ) do wycieraczek samochodowych.

Ostatnio kupiłem sobie nowe, przod: dłuższa 65cm - 6PLN, krótsza 50 cm - 4PLN, na tył 50cm - 4PLN

Razem 14PLN

Wymiana nie jest skomplikowana a gumki sa naprawde dobrej jakości.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej almerce N15 miałem VALEO X-TRM nie byłem jednak zadowolony, wycieraczka od kierowcy odstawała około 2cm z jednego i drugiego końca oraz przy większej prędkości powyżej 120km/h podskakiwała na szybie.

 

Teoretycznie nie powinno coś takiego występować w primerce, gdyż wycieraczki są prawie całkowicie schowane za maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VALEO z serii XTRM i jak na razie jest w porzadku. Nie wiem jak w zimie sie sprawuja, bo autko od niedawna, ale wg producenta doskonale ze wzgledu na prostote konstrukcji.

 

Ja w swojej almerce N15 miałem VALEO X-TRM nie byłem jednak zadowolony, wycieraczka od kierowcy odstawała około 2cm z jednego i drugiego końca oraz przy większej prędkości powyżej 120km/h podskakiwała na szybie. Uważam że te wycieraczki są dobre do aut gdzie jest idealnie prosta szyba, takie jest moje zdanie, uważam że jedyny pożytek to w zimę gdyż w tradycyjnych piórach przymarza metal do gumy, a tu jest OK. Generalnie są drogie i nie polecam

 

Jak do tej pory nie odstaje od szyby i rowniez nie tanczy przy duuzych predkosciach. Moze dlatego, ze almerka ma bardziej wygieta szybe niz primerka;-) Nie wiem jak z cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VALEO z serii XTRM i jak na razie jest w porzadku. Nie wiem jak w zimie sie sprawuja, bo autko od niedawna, ale wg producenta doskonale ze wzgledu na prostote konstrukcji.

Niestety, Valeo nie przewiduje do P11.144 serii XTRM...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VALEO z serii XTRM i jak na razie jest w porzadku. Nie wiem jak w zimie sie sprawuja, bo autko od niedawna, ale wg producenta doskonale ze wzgledu na prostote konstrukcji.

Niestety, Valeo nie przewiduje do P11.144 serii XTRM...:(

 

"Silencio XTRM posiada wskaźnik zużycia oraz jedno zunifikowane mocowanie gwarantujące łatwy i szybki montaż na wszystkich końcówkach ramion. W ofercie Silencio XTRM znajdują się płaskie wycieraczki montowane na pierwszym montażu oraz płaskie wycieraczki, które z łatwością można stosować w tych modelach aut, gdzie do tej pory stosowane były wycieraczki standardowe."

 

Tutaj źródło: Valeo service (kliknij tutaj)

 

Pozostaje zatem tylko kwestia długości piórka.

 

Jutro rzuce okiem, bo coś tam miałem namazane chyba na tych piórach. Może to jakiś kod produktu. Mogę zmierzyć te pióra również miarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Silencio XTRM posiada wskaźnik zużycia oraz jedno zunifikowane mocowanie gwarantujące łatwy i szybki montaż na wszystkich końcówkach ramion. W ofercie Silencio XTRM znajdują się płaskie wycieraczki montowane na pierwszym montażu oraz płaskie wycieraczki, które z łatwością można stosować w tych modelach aut, gdzie do tej pory stosowane były wycieraczki standardowe."

 

Tutaj źródło: Valeo service (kliknij tutaj)

Info o tym, że nie ma XTRM do modelu P11.144 dostałem od sprzedawcy Valeo na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Silencio XTRM posiada wskaźnik zużycia oraz jedno zunifikowane mocowanie gwarantujące łatwy i szybki montaż na wszystkich końcówkach ramion. W ofercie Silencio XTRM znajdują się płaskie wycieraczki montowane na pierwszym montażu oraz płaskie wycieraczki, które z łatwością można stosować w tych modelach aut, gdzie do tej pory stosowane były wycieraczki standardowe."

 

Tutaj źródło: Valeo service (kliknij tutaj)

Info o tym, że nie ma XTRM do modelu P11.144 dostałem od sprzedawcy Valeo na allegro.

 

Facet z allegro pewnie wiecej wie od producenta :D

 

Z drugiej strony moze i tak jest. Ja mam zalozone i 'graja' podczas deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam od jakiegoś czasu Valeo Silencio i na razie jest ok poza tym że kiedyś przy intensywnym użytkowaniu zaczęły popiskiwać (silencio :) ).

Chciałem Boscha ale gościu w sklepie mówił że coś tam na Boschu się przejechali ale nie wiem dokładnie o co chdodziło.

Co jest na pierwszy ontaż nie wiadomo.

Wg mnie przypuszczalnie może właśnie Valeo albo Bosch - jeżeli lampy są Valeo, wkłady do kluczyków i takie tam inne a z drugiej strony połowa części w aucie to Bosch więc też możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A czy ktos probowal tzw "banany"? Jedna sztuka kosztuje 20-30 zl. Jak takie cos sie sprawuje?

 

313357048

 

Ja kiedys wymienilem stare Valeo na hipermarketowe grafitowane za 8 zl za 2 szt. Stanowczo nie polecam - nie zbieraja dobrze, smugi. Jak zobaczylem te gumki z nierownym rantem - nic dziwnego, ze nie zbieraja. Dodatkowo wykonanie stelarza - wszystko sie rusza, kicz jednym slowem. No ale dostalem to za co zaplacilem. Teraz z mila checia zmienie na cos sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruneros

z przodu mam valeo silencio winterblade - droge byly jak cholera a rewelacja zadna, skrzypia - ale z tego co zauwazylem to zalezy jak na myjce woskiem pojada ;-)

 

za to z tylu (kombi) strasznie ta wycieraczka halasuje - musi ostro padac - to zbiera cicho, ale jak psikne by przeczyscic szybe to odglos wydaje straszny...

 

 

na grupie pl.misc.samochody toczyla sie jakis czas temu dyskusja o jakosci wycieraczek - i generalnie nikt tych drogich wynalazkow nie polecal odradzali ludzie boscha - szybko siadaly, a w miare polecali te tanie - na zasadzie nie widac roznicy to po co przeplacac, a jak tania za 10 zl siadzie to przynajmniej nie szkoda ;)

 

aaa... z tego co pamietam kilka osob strasznie zachwalalo i polecalo polskie wycieraczki firmy MOT-GUM - ponoc super trwale i tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen

a ja mialem kiedys w punto piora firmy alca 1 szt ok 10zl z grafitem bylo rewelacja a ostatnio kupilem z tej firmy jakas nowosc w zlotym opakowaniu i kicha...ale te zwykle alca polec am:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
[...]aaa... z tego co pamietam kilka osob strasznie zachwalalo i polecalo polskie wycieraczki firmy MOT-GUM - ponoc super trwale i tanie

Potwierdzam. Mam "banany" MOTGUM. Minęło 10 miesięcy (w tym cała zima), 11tys. km, cisza i skuteczność jak pierwszego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam MOTO-GUM :one: Ponad rok wytrzymują na pewno. Dobrze wycierają i nie skrzypią :) Używałem ich w VW a teraz w Nissanie (oczywiście nie te same egzemplarze :D ) Do nyski płaciłem 15 zeta za szt. na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...