Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klawisz podgrzewania tylnej szyby jest podświetla


Gość AUTOMAT_82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o rozwiązanie mojej zagadki. Czy ten klawisz powienien być podświetlony bo mi świeci się tylko pomarańczowa kontrolka gdy włączam ogrzewanie. Awaryjne są podświetlane a ogrzewanie ciemne mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P10 konsola jest taka sama jak w N14.

Zarówki 12v z wąsami. Do wyjęcia wskazana jest igła. Starą żaróweczkę trzeba po wyjęciu "odwinąć" i nawinąć nową w podobny sposób. Po wyjęciu przycisku żaróweczkę widać od spodu ( są to takie dwie okrągłe "zaślepki")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten klawisz powienien być podświetlony bo mi świeci się tylko pomarańczowa kontrolka gdy włączam ogrzewanie

100% jest podswietlany :D ja mam P11 i jestem pewny. Raz tez mi swiecila pomaranczowa kontrolka od wlaczenia ogrzewania, jak sie okazalo jak rozebralem to nie laczyly te wasiki od drugiej zaroweczki, ktora jest odpowiedzialna za podswietlanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj je wyciagnac od przodu bez zdejmowania calego tego plastiku.Napewno nie sa montowane zatrzaskami od tylu.Wklada je sie od przodu, wiec moze da sie je wyciagnac , jeszcze nie probowalem tego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem cały plastik. Okazało się, że przyciski (patrząc na nie) z prawej strony mają zatrzask (zaczep). Po ich wciśnięciu można je wypchnąć. Być może wystarczy wyjęcie samego radia. Odłączyłem przyciski od kostek i męczę się z ich rozebraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99
Zdemontowałem cały plastik. Okazało się, że przyciski (patrząc na nie) z prawej strony mają zatrzask (zaczep). Po ich wciśnięciu można je wypchnąć. Być może wystarczy wyjęcie samego radia. Odłączyłem przyciski od kostek i męczę się z ich rozebraniem.

Jak już je rozbierzesz to daj znać, jakie tam są żarówki, ponieważ u mnie też się nie podświetlają przycisk do szyby oraz awaryjne? Wiec pewnie są żarówki przepalone. Daj znać jak sie z tym uporasz się to tez to zrobię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę foto story: :D

po rozebraniu przycisków tak to wygląda (podgrzewanie szyby oraz awaryjne):

 

przyciski.JPG

 

Żarówki mają ok. 3mm średnicy, "oprawkę kierunkową" i kondonik niebieski. Po odgięciu wąsów trzeba je wyciągnąć z tych białych oprawek.

 

zarowka.JPG

 

Na pewno nie kupię żarówek, bo już to przerabiałem przy popieliniczce - po kilku dniach padają :?. Są diody 12V 3mm. Muszę tylko pomysleć nad kolorem, bo kondoniki uszkodziłem :cry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko podpowiedzieć, że zółte diody 3mm 12V są bardzo słabe. Tzn same świecą ładnie, ale po zamontowaniu ich pracę widać tylko po zmierzchu(primera W10). Proponuje od razu załozyć blue, ewentualnie czerwone. Te dają ostro ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po wymianie. Kupiłem dwie diody niebieskie 12V 5mm (mniejszych nie było). Musiałem zeszlifować kołnierzyk, bo się nie mieściły w oprawce. Efekt końcowy jest zadowalający. :)

 

PS. Czy w drzwiach kierowcy powinien być podświetlany przycisk od szyby - "AUTO"? Czytałem także, że zapalniczka powinna się świecić (symbol papierosa czy gniazdo zapalniczki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99
Już jestem po wymianie. Kupiłem dwie diody niebieskie 12V 5mm (mniejszych nie było). Musiałem zeszlifować kołnierzyk, bo się nie mieściły w oprawce. Efekt końcowy jest zadowalający. :)

 

PS. Czy w drzwiach kierowcy powinien być podświetlany przycisk od szyby - "AUTO"? Czytałem także, że zapalniczka powinna się świecić (symbol papierosa czy gniazdo zapalniczki?)

Auto sie swieci u mnie cały czas, wystarczy właczyć silnik. A zapalniczka jest w środku podświetlana, identycznie jak schowek czyli jak wlączy sie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapalniczki to też nie wiem, a schowek (ten pod pokrętłami od ogrzewania) jak włożysz rękę to na górze poczujesz oprawkę/ramkę kwadratową. Należy ją wyjąć (trzyma się na dwóch zaczepach - wystarczy podważyć np. paznokciem i wyjdzie). Następnie trzeba odpiąć od kostki. Jeśli chodzi o schowek nad nogami pasażera, to trzeba go wymonotwać i będzie dojście do żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...