Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Obroty przy 100 km/h


Gość zient
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy 100 obroty ok 2700-2800. silnik 2,0 115km

tak ktoś pisał że najlepsze przyspieszenie się uzyska z mocnego silika i skrzynki z Di i widać że ma ustawienie takie jak GT ?? a propo temat 4 letni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te wyliczenia to zimą czy latem (ja mam różny rozmiar opon na te dwa sezony dlatego pytam)

i licznikowe 100km/h czy nawigacyjne?? (mi nigdy się nie udało tego zgrać :dribble: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze nie wygłupiaj się nie znasz zasady działania predkościomierza w aucie osobowym?

Zmiana opon nie ma wpływu na wskazanie zmiane wskazania prędkościomierza w stosunku do obrotomierza. Zmieni się prędkość rzeczywista, ale nie ta wskazywana przez prędkościomierz.

Pewnie, że ma znaczenie. W 2.0TD prędkościomierz pokazuje 10km/h więcej po zmianie opon na 195x50R15 (w porównaniu do standardowych 185x65R14). Możliwe, że w innych silnikach jest inaczej ale w dieslu akurat tak jest. Jeżeli ktoś nie wierzy, to zapraszam do Gdyni na test ;)

Co do obrotów to przy 170km/h miałem chyba 4000rpm ale jakoś wolałem patrzeć na drogę jak na obrotomierz ;) Tak wiem, skrajna nieodpowiedzialność. Na ekspresówce na pustej drodze sprawdziłem ile to pudło pójdzie. Myślę, że może 180 dałby radę. A ogólnie 130 staram się nie przekraczać bo pali jak smok.

a te wyliczenia to zimą czy latem (ja mam różny rozmiar opon na te dwa sezony dlatego pytam)

i licznikowe 100km/h czy nawigacyjne?? (mi nigdy się nie udało tego zgrać )

Tak jak wyżej - rozmiar ma znaczenie ;) Też starałem się kiedyś jakoś zgrać Navi z budzikiem w samochodzie i to nie ma sensu. Nawigacja ma czas próbkowania 1s (czasami więcej). Poza tym prędkość nie jest obliczana jak w prędkościomierzu klasyczynym względem ziemi (tzw SOG - Speed Over Ground). Nie pamiętam, czy GPS uwzględnia różnice w wysokościach do obliczania prędkości (np wyobraźmy sobie, że podjeżdżamy pod stromą górę z licznikową prędkością 100km/h, to analogiczna prędkość GPSu może być wyliczona jak po drodze płaskiej i będzie niższa). Moim zdaniem zarówno prędkość licznikowa jak i z GPSu są orientacjne i mają pewnie tolerancję około 10%.

Edytowane przez pako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzalem na oponach letnich,na benzynie(nie wiem czy na gazie bylaby roznica) dziwi mnie jednak tak wysoki poziom obrotów bo na V biegu przy 80km/h jest ledwo ok 2000 (przy lpg).. No ale na PB mam w mocy luke od 2500 do ok 3500rpm przy której praktycznie nie ciągnie ale jeszcze nie wiem czym to spowodowane, zazwyczaj jeżdżę na lpg więc nie czuje tego, ale jeszcze sprawdze obroty na gazie, bo sam jestem ciekaw czy bedzie różnica.. (edit: sprawdziłem, nie ma żadnej różnicy w rpm). Jeśli zaś chodzi o dokładność prędkościomierza to wg gps jade średnio tylko 3-4km/h wolniej.

Edytowane przez Marler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taką lukę na Pb w obrotach ale na gazie jest ok, ładnie się wkręca

 

przy 100km/h mam 2500 obrotów, silnik SR20De, 4biegowy automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP 11 przy 100km/h chyba 2500obr/min

napewno przy 120 jest 3000obr/min i w zwiazku z tym odczuwam pewien dyskomfort, gdyz w drugim aucie 3000obr mam przy 150km/h. Pozostaje sie przyzwyczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...