Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Pęknięty kolektor


Gość artlow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem P11 1,6 i niestety mam problem. :(

mam pękniety kolektor wydechowy - widać to po podniesieniu maski i czuć w kabinie (spaliny).

Kolektor jest pęknięty (tyle widzę) w miejscu gdzie wchodzi w niego sonda lambda - więc mechanik powiedział, że nie da sie zespawać.

Czy faktycznie sie nie da i czy jeśli nie da się można gdzieś znaleźć taki kolektor (najlepiej używany) bo o cenę nowego boję się pytać

 

Pozdrawiam Klubowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za jakis tydzien bede pozbywał sie mojego seryjnego kolektora wiec jak nie spieszy ci sie strasznie to za jakies syboloiczne pieniadze ci go odstapie.

to jest kolektor z 100nx 1,6 16V

Rozumiem, że to ten sam silnik i kolektor będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam…

Odświeżę starą bułe.

Mam silniczek SR20 no i pękł kolektor. Przymierzam się do wymiany na inny. Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z jego odkręceniem ? Konkretniej jak z trwałością szpilek – łatwo urwać (jak np. w vectrach) czy są wmiarę wytrzymałe. Nakrętki mają prawy czy lewy gwint ? A może macie szanowni koledzy jakiś specjalny patent na to ? Nie chce urwać szpilek bo później ich wykręcanie jest strasznie upierdliwe stąd moje pytania.

Pozdrawiam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z jego odkręceniem ? Konkretniej jak z trwałością szpilek

U mnie jedna pękła i straszna masakra z nią była :( Część nakrętek się odkręciła, część szpilek z głowicy się wykręciła i ta jedna pękła. Wszystkie puściły dość łatwo, łącznie z tą która pękła. Jak będziesz skręcał to gwinty (zwłaszcza od sądy) posmaruj grafitem, najlepiej z starej szczotki od silnika lub alternatora, może też być ołówek. Grafit zapobiegnie zapieczeniu się śrub i w razie wykręcania będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jak w końcu sobie z nią poradziłeś ? Rozwiercałeś i gwintowałeś czy walczyłeś z wykrętakiem.

Rozwierciłem i nagwintowałem na większą szpilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...