Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Centralny zamek


Gość grossb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szeyker89

Siłownik zamontowany w drzwiach kierowcy i sprawdzony. Kable pociągnięte tylko do czego podpiąć ??? W progu jest masa kabli może ktoś wie jakie kolory mają te kable???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mam do czynienia ze specjalistami. Alarm niestety , nie wiem jaki. Pilot O.K. bo sprawdziłem sygnał w warsztacie radio. Przestał działać system i już. Reszta,łacznie z immoblizerem chodzi.Centralny otwiera się z kluczyka. Światełko migające na konsoli zgasło. Samochód jęździ bez problemów, od środka nie zamykają się przednie drzwi - siłownik master?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf4rb dzięki za cierpliwość i wszelką pomoc przy zakładaniu centralnego zamka!

Rozumiem, że działa, cieszę się, że mogłem pomóc.

 

Widzę, że mam do czynienia ze specjalistami. Alarm niestety , nie wiem jaki. Pilot O.K. bo sprawdziłem sygnał w warsztacie radio. Przestał działać system i już. Reszta,łacznie z immoblizerem chodzi.Centralny otwiera się z kluczyka. Światełko migające na konsoli zgasło. Samochód jęździ bez problemów, od środka nie zamykają się przednie drzwi - siłownik master?

 

Wygląda na spalony bezpiecznik (może być gdzieś schowany w wiązce do alarmu) albo na uszkodzoną centralkę alarmu, immo rozumiem, że fabryczy NATS i nie ma on nic wspólnego z alarmem, co do siłownika może instalator podłączył go bezpośrednio do centralki alarmu i dlatego nie działa, często tak robią. Znajdz centralkę alarmu, sprawdź bezpiecznik na zasilaniu a jak jest wszystko ok to trzeba centralkę naprawić albo wymienić. Może być też taka opcja, że został włączony tryb serwisowy (czy jakoś tak) który dezaktywuje alarm np. na czas pozostawienia auta w warsztacie ale wtedy chyba by centralny działał, tego nie jestem pewien, dużo by pomogło gdybyś podał model alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf4rb

Dzięki za podpowiedź, zaraz wykasuję mój temat "dziwna usterka" na który nie było żadnej odpowiedzi. Dzisiaj będę u bardziej obcykanych kolegów na hamowaniu primy, może też się znają na elektryce. Nie pojechałem do warsztatu, żeby nie płacić za bezdurno. Immobilizer jakiś taki nietypowy - malutka kostka z 3-ma blaszkami od dołu wkładana w gniazdo z kontrolką na desce po prawej stronie od kierownicy. Po wyjęciu dioda immobilizera zaczyna mrugać niezależnie od diody alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szeyker89

Wszystko podłączyłem tzn. alarm pod centralkę zamka tylko że zamiast w centralce podłączyć pod pomarańczowo czarny i pomarańczowo niebieski to podłączyłem pod pomarańczowo czarny i pomarańczowy bo zapomniałem kolorów, ale wszystko działa jak należy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam kolegów. a czy moż mi ktos poiedzieć jak całkowicie usunąć immobiliser z nissana?

mam centralke firmy Lucas 3TXA.

jak odłącze centralke to auto wcale nie odpala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze alarmu razem z centralnym , chodzi o to aby instalacja była prosta czyli od razu działały kierunki i tym podobne bez żadnych przekaźników i diód zwrotnych(no chyba że sie nie da), oczywiście piloty z metalowymi przyciskami i zabezpieczenia jak skanowanie i duplikat pilota.... cena...hmm...100-150, ale przy takim czymś nie należy oszczędzać:)... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

nissan p10

mam takie pytanie

posiadam cenrtraly zamek otwierny tylko z kluczyka od strony kierowcy wszystkie 4 dzwi od strony pasazera tylko pasazera dzwi moje pytanie brzmi czy moze sie ktos orjetuje czy jak bym zamiast tej centralki podpioł centralke z pilotem tez od p10 czy to by pasowało i działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie ostatnio central z alarmem "Legendford" i...jak zamontowaliście siłownik w drzwi kierowcy bo założyłem go tam na samym rogu w małym wgłębieniu i nieznacznie wybrzusza mi tapicere, ale boje sie że kiedyś mi go przyblokuje i zostaną otwarte drzwi bo podczas montażu tak bywało, ale po odginałem trochę i jest ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) i ja mam małe pytanko odnośnie zamka centralnego... obecnie mam w P10 centralke na wszystkie 4 drzwi ale chce przerobić na centralke + pilot...

Chodzi mi o to czy musze cała wymieniać czy do tej starej

dołożyć siłownik do drzwi kierowcy, inaczej nic z tego nie będzie

jak to kolega napisał? I jeśli ktos mógłby +/- podać mi jaki będzie koszt tej zamiany byłabym wdzięczna, bo przymierzam się do tego juz od ponad miesiąca i w końcu chce mieć zrobione...

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze trzeba dołozyc siłownik ale czy ta centralka z pilotem od p 10 bedzie chodziła bez problemu (wypiac staro centralke bez pilota i w te miejsce wstawic centralke z pilotem +siłownik)

http://www.allegro.pl/item558815174_nissan..._sterownik.html

Daj sobie z tym spokój, taniej dołożyć uniwersalną centralkę niż bawić z czymś takim.

Witam :) i ja mam małe pytanko odnośnie zamka centralnego... obecnie mam w P10 centralke na wszystkie 4 drzwi ale chce przerobić na centralke + pilot...

Chodzi mi o to czy musze cała wymieniać czy do tej starej

dołożyć siłownik do drzwi kierowcy, inaczej nic z tego nie będzie

jak to kolega napisał? I jeśli ktos mógłby +/- podać mi jaki będzie koszt tej zamiany byłabym wdzięczna, bo przymierzam się do tego juz od ponad miesiąca i w końcu chce mieć zrobione...

Z góry dziękuje :)

Jeżeli nie masz siłownika w drzwiach to 10zł za siłownik, 70-80zł za centralkę np. taką jak podał Rysiu83, plus kwota za podłączenie. Przy wyborze centralki trzeba uważać żeby miała możliwość sterowania centralnego minusami bo tak jest sterowana centralka w P10, reszta wg. upodobań, kierunki, syrenka i inne "bajery".

Trzeba dołożyć siłownik do drzwi kierowcy, inaczej nic z tego nie będzie, poczytaj ten temat od początku to będziesz wiedział o co chodzi.

 

 

a owszem będzie

 

http://www.allegro.pl/item568197550_sterow...ow_migacze.html

Nie rozumiem o co Ci chodzi, co z tego, że dołożysz centralkę na piloty jak nie masz siłownika w drzwiach kierowcy, będziesz otwierał wszystkie drzwi oprócz kierowcy.

 

I tak do wszystkich, centralkę na piloty, która musi mieć możliwość sterowania zamka minusami podłączamy do oryginalnej centralki, nic nie zamieniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83
Nie rozumiem o co Ci chodzi

 

w tym cały sęk...po to jest ten sterownik który zresztą podpinasz do fabrycznego sterownika centralnym zamkiem - jeśli się mylę to poprawcie ale P10 nie wiem czy we wszystkich wersjach miała drzwi - dodam wszystkie otwierane z klucza lub pilota - Lamia nie ma pilota a chce żeby z pilota auto było otwierane...ja u siebie miałem otwieranie z pilota dodam że fabrycznego a dodatkowo w tej chwili do tego jest podpięty alarm podłączony do fabrycznego sterowania centralnym zamkiem który dodatkowo otwiera i zamyka drzwi po włączeniu/wyłączeniu....i o dziwo nie ma żadnego dodatkowego siłownika (poza fabrycznym)

 

P.S to drzwi kierowcy sterują wszystkimi zamkami...w nich jest siłownik master..czyli sterujący reszta to slave

 

[ Dodano: Pon 09 Mar, 2009 00:57 ]

na logikę.....dlaczego drzwi pasażera otworzysz kluczem jako jedyne a od strony kierowcy otwierają się wszystkie (nie zapomnijcie o czym pisałem odnośnie wersji wyposażeniowych P10 konkretnie centralnego zamka)

 

[ Dodano: Pon 09 Mar, 2009 01:00 ]

Nie rozumiem o co Ci chodzi, co z tego, że dołożysz centralkę na piloty jak nie masz siłownika w drzwiach kierowcy, będziesz otwierał wszystkie drzwi oprócz kierowcy.

 

 

zakładam że piszesz o aucie bez centralnego zamka...zgoda - wtedy siłowniki są potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o aucie z centralnym na kluczyk, w drzwiach kierowcy jest tylko przełącznik który daje sygnał na centralkę a ta otwiera pozostałe drzwi, w drzwiach kierowcy nie ma siłownika, te drzwi otwierasz kluczykiem, co innego jak auto fabrycznie miało centralny na pilota, wtedy siłownik jest, jak sprawdzić czy ten siłownik jest czy go nie ma pisałem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były też wersje z siłownikiem w drzwiach kierowcy (np. te z alarmem), można to sprawdzić np. poprzez naciśnięcie przycisku zamykania/otwierania na konsoli przy ręcznym, jeżeli zamyka i otwiera wszystkie drzwi to masz siłownik, jeżeli nie to trzeba go dołożyć.

 

Mam to - czyli siłownik w drzwiach też mam tak? (cierpliwości do mnie - próbuje to zrozumieć wszystko... chyba już łapie powoli)

 

Lamia nie ma pilota a chce żeby z pilota auto było otwierane...

 

dokładnie tak bym chciała mieć :)

Czyli musze dokupić tylko tą centralke skoro siłownik mam i wszystko tak? Nie licząc zakładania tego "czegoś"? Podejrzewam też, że laik tego nie zrobi sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli siedząc w środku możesz z przycisku na konsoli zaryglować wszystkie drzwi to masz siłownik, teraz tylko centralkę z pilotami musisz dokupić i podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie zakupiłem zamek założyłem według schematu wszystko jest Ok (3) drzwi się zamykają i otwierają dioda działa poprawie otwarty gasie zam. mruga, ale podpiąłem siłownik w drzwi kierowcy i kiedy otwieram z pilota jak i z kluczyka to drzwi kierowcy otwierają się a reszta zamyka lub na odwrót przewody podpinałem juz i tak i tak, ale nic nie pomaga. Miał ktoś może cos takiego u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z kluczyka. Z tym, że kluczykiem otworzę tylko drzwi kierowcy a resztę muszę ręcznie od środka, a jak chcę zamknąć auto to najpierw muszę przekręcić kluczyk w lewo, żeby zamknąć drzwi kierowcy, później przekręcam w prawo i otwierają się drzwi kierowcy a zamykają pozostałe i na koniec znowu kręcę w lewo, żeby zamknąć otwarte wcześniej drzwi kierowcy. Tak więc, żeby zamknąć auto muszę trzy razy kręcić kluczykiem w zamku. Trochę to wkurzające i dlatego postanowiłem zakupić zestaw centralnego z pilotem i to zamontować ale widząc na twoim przykładzie nie koniecznie musi to rozwiązać mój problem, ale coś będzie trzeba wykombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie jak zainstalowaliście w P10 w drzwiach kierowcy siłownik...? bo ja mam tak jak na foto i niestety już kilka razy przestał działać...więc trza rozkręcać, dokręcać, i od nowa... a poza tym wybrzusza mi lekko tapicerkę...

 

20090401_003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Raf4rb!!! Jestem nowym użytkownikiem tego forum i przeglądając go kilkakrotnie zauważyłam że posiadasz dużą wiedzę na temat który by mnie interesował i dlatego zwracam się do ciebie z prośbą:) Czy mógłbyś mi pomóc???? Kupiłam sobie ostatnio alarm na allegro firmy stig i siłownik slave... Siłownik już zamontowałam a za alarm dopiero się biorę... Tylko potrzebowałabym kilku informacji gdzie w samochodzie znaleść konkretne przewody takie jak od kierunkowskazów, gdzie znaleść mase. I jak się wogóle zabrać do tej instalacji alarmu?? Nie mam problemu z podłączenie tego do centrali alarmu tylko jak się za to zabrać przy samochodzie... Byłabym wdzięczna za pomoc i wszelkie wskazówkia i gdybyś podał e-mail to prześle ci schemat który dołaczony był do alarmu bo tu nie ma jak:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

"" Siłownik może być slave, kabli raczej nie ma (u mnie nie było), w progu po stronie kierowcy idzie wiązka kabli do tyłu i tam znajdziesz kabelki do których trzeba podłączyć siłownik, będzie to przewód jasnozielony i przewód jasnozielono-czarny. ""

 

Siłownik slave ma kabelek niebieski i zielony, który podczepić do którego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...