Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po podłączeniu radia problem z elektryką (światłami)


Gość maly.t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu nowy, więc jeśli robie coś źle to prosze o wyrozumiałość ; ). Mój problem polega na tym ze po podłączeniu radia w nissanie micrze 1994r nie działają światła postojowe przednie, prawe tylnie, brzeczek od świateł ,oraz podświetlenie zegarów. Poprzednie rado było marki pioneer, lecz nie jestem pewien czy napewno działało poniewarz nie posiadam od niego panelu, teraz chciałem podłączyć radio Dalco. Gdy wyciągnołem radyjko było tam dużo przejsciówek, lecz postanowiłem je wszystkie odciąć i podłaczyć zwykłą ISO. Radyjko chodzi, tylko pojawił sie wyżej wymieniony problem :(. Sprawdzałem bezbieczniki są ok, tylko na niektórych nie ma prądu. Co poradzicie, mieliście już coś takiego?? Acha, prubowałem podłaczyć stare radjo, lecz to nic nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc. Sorry za błedy ale się spiesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz dokładnie bezpieczniki pod maską. Najlepiej miernikiem czy przewodzą. Miałem podobny problem, bezpieczniki wyglądały na dobre, dopiero po sprawdzeniu miernikiem znalazłem upalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał wiesiek - masę do radia - a sygnał swiateł (+ po włączeniu swiateł ) zostaw zaizolowany i nie podłączaj lub podłącz tam gdzie byc powinien o ile radio ma przyciemnianie panelu indukowane sygnałem swiateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzałęm już wcześniej miernikiem i są ok. Ale ostatnio chciałęm zrobić taką prowizorke (żeby policja sie nieczepiała o światła) i podłączyłem prawą pozycje od lewej. I nagle wszystko chodzi :) dzisiaj sprawdze to o czym pisał Wiesiek i p_flori- myśle że to może być to. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, długo nie odpisywałem. Przez pewien czas nie miałem czasu na wyciągnięcie radia, i zrobiłem taką lekką prowizorkę :P podłączyłem + z lewej tylniej lampy do prawej, i o dziwo wszystko zaczęło chodzić jak należy (podświetlenie zegarów,...) :D Ostatnio postanowiłem zrobić to jak należy i po wyciągnięciu radia odciąłem prąd zależny (ten który pojawia się po przekręceniu kluczyka) i wszystko wróciło do normy. Dzięki wszystkim za pomoc, zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

mialem ten sam problem, ze po podlaczeniu radia zaczelo wszystko wariowac :zdziw: mianowicie: jak radio bylo wlaczone i wlaczylem swiatla to radio gaslo,

jak radio bylo wlaczone to razem z radiem wentylatory dmuchawy :/

no i przy okazji po paru chwilach wywalalo bezpieczniki od podswietlenia zegarow i przyciskow wszystkich.

posiedzialem troszke nad tym i _______winien byl temu minus-, trzeba go poprostu podlaczyc gdzies do masy auta bo ten minus z wiazki jest polaczony gdzies z minusem od swiatel.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to przerabialem w sunny wujaszka. Tam jest masa tylko pozornie bo to +12 ktore sie pojawia dopiero jak sie wlaczy swiatla, niektore radia maja panele podswietlane w ten sposob, lub sciemniaja sie panel jak sie wlaczy swiatla. A pokazuje miernikiem mase bo zarowka przewodzi przez wlokno do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...