Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rgulacja wysokości świateł. K-10 90r.


Gość MaK_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy pszczółek (MICRRRR-ów)

 

Pare dni temu sobie kupiłem to autko (pierwsze własne :-) ). Problem jest taki, że poprzednio jeździłem tylko niemcami. To pierwszy japończyk w mojej rodzinie i nie za bardzo kumam co i jak :P

 

Autko to 1.2 LS + gaz. Problem jest nastęujący. Posiada ono elektryczną regulacje świateł, ale działa ona tylko na prawą lampe. Poprzedni właśniciel powiedział, że to tak ma być :!: :?: ale na mój prosty rozum raczej jest to nie tak. Lewa lampa świeci nisko i nie wiem jak ją podwyższyć. Jest tam taka mała śrubka na przelot przez grilla ale jak ją kręce to faktycznie, lapma świeci wyżej ale też bardziej na prawo... Nie za bardzo wiem jak to zrobić. Jeżeli ktoś z forumowiczów miałby jakąś koncepcje to byłbym wdzięczny....

 

Szczęśliwego Nowego Roku... Szerokich Dróg...

Pozdrawiam

MaK_86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz silnik do regulacji z tyłu lampy (porównaj z lampą działającą). Ja u siebie miałem pokrętło do regulacji a nie podnosiły sie, i okazało sie że mialem wymieniane lampy i ktoś założył bez regulacji (nie było silniczków). Może bezpiecznik ale regulacja chyba nie jest rozdzielana na lewo i prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawej lampie mam silniczek..... na lewej nie mam :|

 

musze kupić silniczek... czy jakoś ręcznie moge wyregulować ?? bo lewa mi teraz świeci na prawe pobocze.... :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ręcznej regulacji powinieneś mieć 2 śruby w lampie. Jeśli jest jedna, a w miejscu na silnik jest otwór to potrzebny ci silnik do regulacji (albo nowa lampa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy ktos z szanownych kolegów mógłby udzielić wskazówki do czego sie przyczepić jak ta regulacja w ogóle nie działa? Działała ale coś jej się porobiło i klapa... Bezpieczniki dobre, prąd do przełącznika(regulatora) wysokości ustawienia świateł dochodzi, te diody co są na przełączniku niby się świecą (ale wg mnie tak mizernie trochę) a silniczki od regulacji nic... żadnych oznak że one tam są... (i co ważniejsze są tam nadal). Może jakaś podpowiedź? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze prawdopodonie 2 silniczki , jeden powinien byc sprawny , drugiego próbowałem reanimowac ,

jezeli niedziała , moze to byc spowodowane jakims zabrudzeniem , bo musi gładko chodzic ta oska co pcha lampe slimak chyba ją wysuwa;] , wykrecici, rozruszac wkręcic , tylko jak ja kiedys odkrecałem to wszystkie sruby do wymiany były ,pourywały się , tak skorodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D ... a u mnie jak włączam regulację to z komory silnika słychać takie dźwięki, jakby ktoś kopał mi w auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...