Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy mnie nie naciągneli???


Gość benek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwa dni temu padł mi prawy przegub. Na środku ulicy strzelił i zero jazdy. Zaciągnąłem auto do mechanika i moje pytanie brzmi, czy nie wziął za drogo? Bo mam jeszcze co nieco do zrobienia i zastanawiam się, czy do niego wracać. Oto co zrobił:

- Wymiana przegubu lewego wraz z gumą,

- rozłożenie prawego przegubu, wyczyszczenie, nasmarowanie + nowa guma

- wymiana oleju w silniku (mój olej i filtr)

- dodatkowo ogólnie przejżał całe autko, czy jest coś do zrobienia jeszcze.

 

Dodam, że przegub jest oryginalny japoński (podobno 160zl, bo paragon dostalem na całą usługę). Mechanik powiedział, że już od dawna nie było gumy na lewym przegubie, dostało się kupa syfu i zaczął się problem, po czym przegub (zdrowo już wyekspoatowany)... wypadł z półosi. Mechanik nie chciał ryzykować kombinowania i wymienił go na ten nowy.

 

Całość trwała 1 dzień, koszt 380zł. Czy to dobra cena?

 

Pozdrawiam

Benek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cena którą podałeś jest z materiałem - przegubem i nową manszetą ??

Jeśli tak to może być tak - jeśli za przegub zapłaciłeś 160, manszeta ok 60, wymiana oleju ok 20 zł to robocizna za przegub ok 140 zł .... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Wymiana przegubu lewego wraz z gumą, <-

- -> rozłożenie prawego przegubu, wyczyszczenie, nasmarowanie + nowa guma <-

- wymiana oleju w silniku (mój olej i filtr)

- dodatkowo ogólnie przejżał całe autko, czy jest coś do zrobienia jeszcze.

uważam ze dużo nie dałeś

Szymeq, pominołeś prawy przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzy nowych przegubach zawsze jest manszeta i czasem smar.Wymiana przegubu jest nawet łatwiejsza niż zdjęcie starego , wyczyszczenie i montaż( więcej pracy).Moim zdaniem cena do przyjęcia ale okazja to to nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pod Wawą :

- Wymiana przegubu lewego wraz z gumą,

- 50 pln ( przegub jak sie kupuje to w komplecie jest ta guma i smar )

- rozłożenie prawego przegubu, wyczyszczenie, nasmarowanie + nowa guma

- 70 pln ( 50 pln za demontarz i montarz, 20 pln guma )

- wymiana oleju w silniku (mój olej i filtr)

- 20 pln

- dodatkowo ogólnie przejżał całe autko, czy jest coś do zrobienia jeszcze.

- 0 pln ( przy okazji innej roboty )

 

Ja bym zadzwonił np. do JC i zapytał czy ten przegub był oryginalny,( o ile masz jakie kolwiek info o tym przegubie ) bo coś mi sie niechce wierzyć.

 

Tak więc czy u niego dalej naprawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Benek - cena nie rewelacja ale każdy dzisiaj chce żyć. Lepiej dać 20 - 50 złotych więcej i mieć pewność, że wszytsko jest solidnie zrobione niż oszczędzić i później jeździć z duszą na ramieniu :D

@ Wszok - palenie buta na skręconych kołach dobija nie tylko przeguby ale także i mechanizm różnicowy :D sprawdzone w praktyce :D nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszok - palenie buta na skręconych kołach dobija nie tylko przeguby ale także i mechanizm różnicowy :D sprawdzone w praktyce :D nie polecam :D

wiem ale to tylko kilka razy,musialem przetestowac czy sie cos nie ukreci jak pojade gdzies dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginal to to nie byl co najwyżej Japoński wyrób ewentualnie JC lub te droższe Pascal. Co do przegladu drugiej strony to chwali się mechanikowi za przewidywalność i uratowanie tego co zostalo z jeszcze sprawnego przegubu. Jeśli jest taki dokładny to ja osobiście moge zapłacić nawet trochę więcej a będę wiedział że jest solidny w tym co robi i będę zadowolony z naprawy. Płaci się za doświadczenie i wiedzę a nie za partactwo.

Jutro sprawdze ile kosztuja takie przeguby w zamiennikach i Ci napisze jakie sa ceny.

 

pozdrawiam maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Benek

 

Nie wiem jak tam wasi mechanicy się ceną.

 

Ja za wymianę przegubu wraz z gumą w jednym i drugim kole z robocizną i przejżeniem całego auta zapłaciłem 300zł.

 

Wydaje mi się że w porównaniu do mnie troszkę dużo ale jak na miasto to spoko, kolega z forum z Krakowa pisał że za wymianę rozrządu chcieli 550zł.

 

Pamiętaj każdy mechanik się inaczej ceni, w Redzie bym pewnie zapłacił 400zł.a autko wstawiam od 3 lat do mechanika na wiosce 7km. od Redy ma tam ruch i trzeba się z nim umawiać "bo jest dobry i tańszy niż w mieście"polecił mi go mój teść a z mechanika jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do mechanika i pytałem się ile kosztowały te przeguby on mi powiedział że gumy wstawił nowe i jeden nowy przegub a drugi dobry ale używany a ja zrozumiałem jego że dwa nowe sorki :029: ,że napisałem ze 2 nowe(drugi raz jak będę się wypowiadał na forum sprawdzę dokładne zanim coś napiszę mój błąd wybaczcie mi :( ) .

Powiedział mi jak by wstawił 2 nowe to bym zapłacił ponad 400zeta więc benek dużo nie zapłacił, a ja za nowy przegub dałem 140 zł. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...