Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Akumulator czy silniczek wycieraczek?


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powitac :D Chodzi o to ze jak wlacze wycieraczki przy wylaczonym silniku to chodza wolno,tak jakby juz silniczek mial wyzionac ducha.Po odpaleniu auta wraca wszystko do normy.Pompka spryskiwacza tez jakby zwawiej pracuje.Mozliwe ze akumulator jest za to odpowiedzialny?Moze to cos innego?Dodam ze auto jezdzi raz na tydzien albo nawet dwa tygodnie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, choć ja raczej nie włączam wycieraczek przy wyłączonym silniku ;)

Ale zaobserwowałem tą prawidłowość w przypadku szyb. Podnoszą się żwawiej przy włączonym silniku i odpowiednim.

Myślę, że nie masz się czym przejmować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Akumulator ma napięcie spoczynkowe ok 12,5V ( a jak będzie słaby to jeszcze bardziej przysiądzie) a przy chodzącym silniku ładowanie jest 14,4V.

Dokładnie te 2 volty są przyczyną tych anomalii hehe :) Mnie jeszcze po wyłączeniu silnika zaczyna ciężko chodzić kierownica :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze po wyłączeniu silnika zaczyna ciężko chodzić kierownica :zdziw:

Jak byś miał np Pande to miałbyś może wspomaganie (elektryczne- CITY) :P - w Nissanie jest hydrauliczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc też tak mam... ale na wszelki wypadek radziłbym zdjąc cały mechanizm wycieraczek i zobaczyć czy cięgna nie stawiają za dużego oporu- u mojega szwagra w cienkusiu tak było i niestety silnik wycieraczek zakończył przez to swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc też tak mam... ale na wszelki wypadek radziłbym zdjąc cały mechanizm wycieraczek i zobaczyć czy cięgna nie stawiają za dużego oporu- u mojega szwagra w cienkusiu tak było i niestety silnik wycieraczek zakończył przez to swój żywot.
Raczej nie,skoro po odpaleniu wszystko wraca do normy.Dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość marceli

Witam!

 

Ostatnio zauważyłem u siebie własnie takie zjawisko. Jak włącze wycieraczki to w 1 cyklu ruszają tak jak w jakimś starym polonezie :P . Dopiero w "szybkim" cyklu można powiedzieć że jest ok i praca jest w miarę szybka.

 

Akumulator dziś wyeliminowałem bo podładowałem go prostownikiem. Ale to nic nie dało.

Nadal jak załączyłem praca ich jest wręcz mozolna.

 

Co rozbebeszać?? Aha,ciegna niedawno regenerowałem, i tam wszystko lekko chodzi.

 

Przekażnik??? Czy silnik ma już dość??

 

Musze to zrobić bo praca ich jest żałosna :D

 

[ Dodano: Sob 25 Kwi, 2009 18:20 ]

Nikomu sie tak nie robiło jak mi???Jakiś ewenement??

 

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 07:41 ]

Nadal mam te same objawy i nadal szukam pomocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz prowadnice i bolce już zabrudzone i warto je przeczyścić. Juz wiele razy była mowa na forum o tym. wówczas silnik nie będzi emiał aż tak dużego obciążenia i bedzi eszedł równeiż na samym aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli
pewnie masz prowadnice i bolce już zabrudzone i warto je przeczyścić.

 

 

A jednak ! Racja pen. Robilem te powalone cięgna niedawno i wtedy chodziło wszystko ok ale jak widac w ciagu kilku (max 3) miechów może sie zatrzeć.

 

Rozebrałem ,oczysciłem ,nasmarowałem bolce i śmiga ;)

 

Tak staneło że cud że silnik w ogóle to ciągnał. Rekami nie mogłem dac rady :029:

Ale juz działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...