Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Alufelgi 17" - czy będą pasować ?


Gość z_pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do kupienia alufelgi w rozmiarze 7Jx17H2 ET40 LK114.3 z oponami 215/45/17

Mam pytanie czy takie felgi będą pasowały do primery ( czy nie będą tarły o nadkola), i czy taki parametr ET nie jest za mały?

Wielkie dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

ET jest w pewnym zakresie dowolne, poza tym dobór ET powinien być powiązany z szerokością felgi.

Na pewno powiększy się nieco średnica zawracania, zwiększą opory toczenia czyli też głośnośc i zużycie paliwa no i znacznie pogorszy się komfort jazdy na naszych drogach. Dodatkowym minusem jest konieczność zakupu droższych opon. Do tak dużych felg powinno się wkładac szerokie opony dla bycia konsekwentnym w polepszaniu wyglądu, tu by wypadało założyć np jakieś 215 - a to znów pogarsza komfort jazdy ze względu na pływanie i ciągnięcie samochodu w koleinach) poza tym - drogie opony, i przymus częstszej ich wymiany (szerokie opony gdy są już dość zdarte, łatwiej pływają po mokrej drodze)

według mnie 17 calowe fele łatwo też przerysować o krawężnik i zgiąć po wjechaniu w dziurę. Pomysł z 17 calówkami w primerze jeżdżacej po naszych kiepskich drogach jest wg mnie zły. Uważam że max 16 calowe

aha ale będa pasowały 7 calowe j szeroko0ści z ET w granicach 35 do 40 mm

 

http://www.reifen.com/rims/search.do?color...tStep=4#rimlist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że się wypowiem...

ja mam P11 i mam na lato juz drugi komplet felg 17 cali i jestem zadowolony...

Wcześniej mialem felge 7,5x17" i ET35 a teraz kupilem 7x17" i ET40 i juz wyjaśniam dlaczego.

W p11 jest do d*py rozwiązany rozstaw kół ( na szerokość ) i w przypadku kiedy mialem ET 35 i felge 7.5 cala to przednie koła wystawały poza obrys auta,chlapało błotem po całym boku i brzydko to wyglondało....dlatego kupilem ET 40 i 7 cali. Jeżeli chodzi o obcieranie o tylnie nadkola to napewno nie będzie ci obcierać....to ci gwarantuje a wiem bo mialem i jezdziłem. Co do kosztów jak wspomnial cornholio to ma racje,ale też nie do końca,bo opony nie są az tak drogie jak mogloby sie wydawać,daje sie przezyć, jeżeli chodzi o ekonomie to zapewne jest różnica ale jak masz ze 130 kucy to nie robi to zbyt wielkiej roznicy,jeżeli chodzi i kołysanie w koleinach to ma w 100% racje,ale tylko jak jezdzi sie bardzo szybko,w rozsądnych predkościach daje rade. Jeżeli chodzi o ostrożność jazdy to musisz jednak uważać...opony jakie masz do kupienia to 215/45 ale pamietaj że to nie jest wcale duzo mniej gumy niz 195/50 wiec spokojnie...jezeli chodzi o wygląd to zobaczysz jak to kozacko wyglada,docenisz tez jak auto zaczelo sie trzymac drogi po zakrętach...jest inna bajka. P11 ogolnie jest dość sztywno zestrojone a na 17" to juz jezdzi jak po szynach...

 

Ja osobiście polecam bo mam i naprawde prosze mi wierzyć nie ma tragedii

 

Jak kupisz to wyślij fotki jak sie prezentuje twoja Nyska na nowych kołach

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł twoja P11 nie będzie pierwsza na 17" więc spokojnie wszystko ci podejdzie,z resztą ja mam u siebie to juz sprawdzone,a widze że tez kolega Tomek z Irlandii wyposarzył się w 17", tak przy okazji to bardzo ładne felgi wybrałeś,przez jakis czas w polsce na allegro były takie do kupienia do P11 za 2 koła z oponami,zastanawiałem ale ale wybrałem TSW REFLEX, proponuje abyśmy wymienili się fotami na wiosne jak to wyszło... Paweł ty też mogłbyś pokazać na czym osadziłes swoją primerke, założymy klub 17 calowców hehe...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia co do tych 17'' Moje autko ma skromny silniczek bo tylko 1,6 a sporo się naczytałem na innych aukcjach odnośnie przyśpieszania, jazdy itp.

Chyba będę musiał jeszcze raz podejść do tematu. Jeśli się zdecyduje napewno wyślę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Gringo, Ja swoich felg jeszcze nie mam, dopiero zaloze jak bede w Polsce, czyli w lutym, mam nadzieje ze bedzie spoko, bo oponki dosc duze kupilem, 215/45/17 ;) Oczywiscie fotki beda od razu :) :) z_pawel, ja tez mam 1.6, ale 90% mojej jazdy to stanie w korkach wiec troche olewam przyspieszenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam 2.0 SR20DE ale oponki tez mam takie jak ty Tomek 215/45/17. Powiem ci że patrząc na to co dzieje sie za oknem wątpie żebyś mogł założyc juz w Lutym swoje letnie koła,u mnie na dolnymsląsku nasypało sniegu bo kolana a na necie mówią ze zima będzie do końca Lutego,wiec przygotuj sie na marzec i to późny marzec ;) ja ze swoimi tez tak sie wypuszcze...

Paweł, tomek ci dobrze mówi,że nie ważne jaki masz silnik,ważne zeby auto prezentowało sie zaje.... wiekszość aut na duzych kołach ma małe silniki bo ludzie poprzywozili to z niemiec,potunowane przez małych hitlerków,ale szukali czegos z małymi motorami bo to niby mniej pali,ja ci proponuje zebys założył do siebie 17' i nie pozałujesz

 

Pozdro chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Gringo, na szczescie w Irl sniegu brak, na letnich jezdzi sie caly rok, w Polsce bede dwa tygodnie i jakos bede musial dac rade na tych oponkach bo nie bede mial nawet miejsca zeby je zabrac ze soba do Irl, moge tez zmienic tuz przed wyjazdem, chociaz patrzac na te opony co mam teraz to na jakichkolwiek innych bedzie lepiej :P

Pawel nie lam sie, przelam sie... :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam,

 

Jestem tu nowy. Zakupiłem dość okazjonalnie i nieplanowo Nissana Primere P11 z 97 roku w sedanie. Dotychczas nie użytkowałem żadnego "Japońca", a więc jestem zielony... W tej chwili mam kółka 14 cali z oponami nie wiadomo jakimi, a że zbliża się wiosna chciałbym zakupić jakieś ładne ALU. No i pytanko co tam wchodzi? Czytałem już różne opinie że 17 albo 16 itd. Dlatego pytam fachowców. Co tam wchodzi? Nie chciałbym przesadzić żeby nieobcierało a na oku mam ładną 18.

Z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maserati11 poczytaj to nie będziesz zielony. Co do 18 odpuść sobie bo koszmarny będzie widok. Chyba że masz zamiar odrazu wymienić heble na większe. A generalnie pilnuj ET przy J7.5 masz zakres od 38 do 45.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...