Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Grzanie tylnej szyby


Gość Loop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Polega on na tym że nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby chociaż lusterka podgrzewane działają bez problemu. Sprawdzałem u elektryka to mówił że prąd dochodzi do tylnej szyby. Czy ktoś może wie w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi prad czy na zaciskach szyby jest napiecie? Jesli jest napiecie, to wcale nie znaczy, ze prad bedzie plynal (jesli prad nie poplynie to i grzac nie bedzie). Moze sciezki na szybie sa przerwane (skrobaczka)? Przejzyj sciezki na szybie. Moze zlaczka na tylnej szybie nie przewodzi, bo brudna, bo sie obluzowala? Sprawdz omomierzem (jesli posiadasz), czy jest przejscie pomiedzy zaciskami (odlaczajac uprzednio zaciski).

 

I powiedz co to za model autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak bylo. Rowniez prad dochodzil ale okazalo sie ze masa troche zasniedziala. Kawalek papieru sciernego i grzeje jak ta lala. W primerze jest jeszcze taki cos malego na kablu w okolicach szyby, niestety nie wiem co to takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loop jeśli ten gość którego nazywasz elekrykiem nie powiedział ci co jest grane TO NIE BYł ELEKTRYK bo jeśli prąd płynie (nie dochodzi tylko przepływa) to szyba musiała by grzać

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz p11.144, to w manualu dotyczacym czesci elektrycznej (EL.pdf), od strony 207 znajdziesz schematy, diagnostyke problemu, bezpieczniki odpowiedzialne za grzanie lusterek i szyby... Wazne jest czy to wersja 4 drzwiowa, hatchback czy wagon...

 

Pozdrawiam

Bartek

 

do pociagniecia tutaj... http://kl004886.forweb.pl/p11.zip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,podnioslem temat do gory gdyz nie znalazlem odpowiedzi.

Taki sam problem nabylem kilka dni temu,lusterka paruja a tylna szyba lipa.

P11 2000r 1.8s petrol.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podnioslem temat do gory gdyz nie znalazlem odpowiedzi.

Taki sam problem nabylem kilka dni temu,lusterka paruja a tylna szyba lipa.

P11 2000r 1.8s petrol.

Pozdrawiam.

 

 

Jak włączysz ogrzewanie tylnej szyby to i lusterka też się załączą .Wiec jak lusterka grzeją sprawdź czy dochodzi do tylnej szyby napięcie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...