Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N-14 2.0d 500km po wymianie uszczelki pod głowicą...


Gość d0.2 nassin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość d0.2 nassin
Kup nowe szpilki/śruby głowicy - w JC Auto kosztują grosze. I daj uszczelkę Ajuza + planowanie obowiązkowo. Ciągle zapominam spisać te dane dot. siły dociągania. Ale jak kupisz Ajuzę wieloblaszkową to na kartce masz podane.

 

OK boris.blank, jest zamontowana ajusa i teraz testuję auto. Tam nic nie widać na uszczelce, raczej sucho i nic nie bulgocze w zbiorniku. Dziękuję Ci bardzo za mądre rady i spostrzeżenia (innym oczywiście też). Myślę, że jak ktoś poczyta ten wątek to się czegoś ciekawego dowie o uszczelkach (i posłucha Yello). Dopiszę co zaobserwowałem, tymczasem żeby tak nagle nie kończyć opowiem o moim termostacie. Pokazali mi w sklepie identyczny jak ten mój zacięty, napisano na pudełku "made in Japan", importer JC, fi 56mm/88st . Cena 75zł. Nie kupiłem - zamontowałem zdobyty na szrocie podobnej średnicy Motorcraft fi 54mm/88st. On ma wprawdzie mikronowe prześwity na obwodzie, ale otwiera się super i jest ok. Ja teraz dmucham na zimne, wolę żeby było tak, niż ma się stać kolejny bum uszczelki. Termostat sobie kupię w nissanie gdy stwierdzę z całą pewnością, że tamte sprawy są w porządku. Tymczasem skrócę sprężynę tego pierwszego i sprawdzę czy to coś daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boris.blank

Mam nadzieję, że śruby dałeś nowe. Nie obcinaj żadnej sprężyny termostatu po prostu kup nowy, dobry niekoniecznie w ASO ale dedykowany i zapomnisz o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość d0.2 nassin
zapewne jest spalany....poprzez nieszczelności pomiędzy głowica- uszczelką -blokiem

coś cyrki masz z tym autem

 

cyrki może fakt, ale to wszystko przez brak kasy na solidne remonty i/lub brak solidnych warsztatów. W kraju gdzie się zarabia pieniądze nie byłoby tematu ani stresu.

A płyn się ustatkował, może się to wszystko odpowietrzyło i teraz jeśli ubywa to pomijalnie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość rafalski

Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale są 4 uszczelki pod głowicę.

U mnie po wymianie uszczelki płynu nie ubywa :)

Ale jakoś jakby gazem śmierdzi choć coraz mniej.

I jakby deko więcej pali ale to chyba wina większych korków :zdziw:

Pozatym wokół uszczeli suchutko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...