Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sulej44

szczerze to nie znam sie dokońca na tym... hmm, pokombinuje z kumplem, który niedawno robił to w preludce swojej, a myślisz że warto przy seryjnym silniku??

co bys zalecał jeszcze zrobić, tak żeby nie wymagało to kupy kasy, bo spłukałem sie ostarnio na naprawe zawieszenia...

on to robił z wykłej "kibelrury" owiniętej kalimatą...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc spokojnie sobie poradzicie, tylko powiedz mu gdzie masz zimne powietrze

 

 

Bombel, z tym stożkiem to przesadziles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sulej44

hehe;] a najlepiej w nadkole wpakować filtr?? i wtedy ten orginalny filtr trzeba wywalić rozumiem??

nie bedzie mo0żliwośći żeby stożek zassał mi wode np w desz lub wtrakcie pokonywania jakiejś kałuży??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sulej44

acha, dzięki, zastanawiałem sie bo nie wiedziałem jak to jest wtedy gdy ma sie silnik na gaźniku... jutro jade na mazurki, to pokombinuje coś, i mże jakieś foty zrobie;]...

mam nadzieje że bedzie czuć efekt, że z jakieś 2-3 konie mocy wieej bedzie...

a da sie w jakies miejscewcisnąć stożek, zeby blachy nie ciąć a żebymiało to sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

da sie wcisnac ale to troche mija sie z celem bo bedzie ci bral cieple powietrze a w lato nawe bardzo gorące i wtedy robi sie tzw"głupia robota" - niesety jesli chces zmiec efekty trzeba ciąć blache i to ostro :-) ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos koniecznie musi miec piekne cacko to niech wywala 60 na pol metra rurki. mnie to wuszlo w sklepie z metalami kolorowymi 15zl. kolanko i lacznik po okolo 30 w norauto a stozek ..... co kto lubi. za 50 z allegro wyda. w sumie 120zl i gotowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

tan naprawde koszty sa kwestia Stozka ;-) mozna kupic za 50 z allegro , a mozna kupic duzego KN za 150-170 złotych - tylko jaki stozek wybierzesz wyksztaltuje ci ostateczne koszty - i tak jak mowi Greg76 jak chcesz miec swiecace cacko to drozej , jak zwykla rura to taniej - It's up to you ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sulej44

dzięki za info, pytam sie bo powoli zaczynam szykowac sie do jakiś modyfikacji mojego nissanika, mam nadzieje że dasie coś wykrzesać z mojego gaźnikowca;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Pewnie może być aluminiowe tylko żeby było szczelnie trzeba by to pospawać.

 

Ja zamówiłem kolanko gumowo-plastikowe, rurę alu 50cm i redukcję gumową - wszystko 3". Podobno już kurier pakę przyniósł :D także w niedzielę po egzaminie do boju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos moze znalazl alternatywe dla gumowych łączników i kolanek (oprocz rurek pcv) ? :>

www.toptuner.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
www.toptuner.com

Ja właśnie od Nich kupowałem pierdoły do dolotu. :D

 

A stożek sprzedał mi mehrer, któremu bardzo za to dziękuję. :D

 

Wieczorem zrobię fotki całego zestawu a jutro wieczorem postaram się go założyć i też wszystko opstrykać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie maja pewnej rzeczy w toptuner.com, elastycznej zlączki z wejsciem na niskie obroty, takiej do zastosowania miedzy blosem a przepustnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

No więc dzisiaj pod maskę mojego Nismo trafił nowy zestaw dolotu :D

 

p5260013ef7.jpg

 

Stożek to K&N RC-3250, rura 50cm-3", kolano 90*-3", redukcja z 3" na gaźnik (z 77 na 62mm), filtr odmy AOMA 12mm.

 

Podciśnienia pozaślepiałem i zastanawiam się tylko nad jednym z nich. To które dochodzi do tego grzybka na początku obudowy filtra powietrza skądś mi się oderwało i nie mogę znaleść króćca od niego żeby to zaślepić. Wie ktoś gdzie może to być?

 

Przy okazji umyłem gaźnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
powiedz będziesz jakoś doprowadzał zimne powietrze do filtra ?

Narazie myślę o poprowadzeniu tylko rury kominkowej spod zderzaka w okolice filtra a później zrobię jakąś obudowę termiczną albo pociągnę stożek w nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie po wywalieniu wszystkich gratow niepotrzebnych i zmontowaniu napewno poprawil sie dzwiek (fajny juz jest :D) no i osiagi tez sie minimalnie poprawily, ale to mini mini.

 

Tylko jeszcze mi sie to nie podoba zbytnio.

 

Od samej obudowy filtra zeby taka rura szla w nadkole moze by lepiej bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MATIzagan

Witam no to tak mam pytanie czy moge z normalnego filtra ktory jest seryjnie cos zrobic tzn czy moge przedluzyc go i wpuscic w nadkole az tam do haloogenu ?mam tez stozek tylko ze mam gaz .... i nie mam blosa moj silnik to 2,0 16V SR20Di monowtrysk pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po ostrej jezdzie wszystko gites na niskich sie troche zmienilo na minus, za to gora zdecydowanie lepiej prznajmniej takie mam odczucie i tylko troche chyba temperaturka pod maska skoczyla, a moze mi sie wydaje tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

do pytania MATIzagan sie podpinam:)

tez mam jednopunkta z gazikiem-jak tam pokombinowac z dolotem? mozna pociagnac dolot pod puszke z orginalnym filtrem? ma to sens?

 

tzn skrocic orginalny dosc znacznie,wyciagnac stary filtr, pociagnac do puchy rurki ze stozkiem na poczatku?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...