Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow

BIKEQ1 ta rurka nie ma żadnego wpływu na obroty :!:

Najprawdopodobiej (na 99%) odłączyłeś wężyk podciśnienia od ssania i dlatego cały czas trzyma tak wysokie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Ja czyszcze jak się ubrudzi lub co 4 miesiące profilaktycznie. Aczkolwiek jak kiedyś zatęsknilem za szutrowymi nawierzchniami to musialem czyścić po godzinie jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, dołączyłem do forum Nissana już jakiś czas temu , śledzę forum jak często mogę , może nie widać tego po postach ale będzie lepiej.... Od 4 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana Primery P11 P144 2001 rok, 2.0 Sr20de (140KM), jako że jestem fanem motoryzacji dbam o auto jak tylko mogę, postanowiłem jednak troszkę usportowić jakże to stateczną limuzynę klasy średniej....:) na początku był sam stożek, miałem troszkę problemów z dopasowaniem go do przepływomierza ale znalazłem stary przepływomierz i dopasowałem do stożka. Od początku wiedziałem że takie umiejscowienie filtra może jedynie pogorszyć osiągi ale byłem ciekaw jak japońska maszynka jeździ ze stożkiem, przyznam że takiego dzwięku się nie spodziewałem , szok normalnie, ryk prawie jak subaryna :), po przeczytaniu tematu Coobcia o filtrach ( ponad 20 stron) zamówiłem potrzebne części do ColdAirIntake'a. Nowy większy filtr, adapter do przepływomierza, kolanko 120’ (które okazało się niepotrzebne) zestaw do impregnowania i czyszczenia filtra. Jako że mieszam w Irl, miałem problemy z rurą aluminiową, mogłem kupić 80 cm za 100euro!!!! pogięło ich, także zacząłem szukać rur PCV, też ciężko. W sklepach jak castorama były tylko do 60mm, w końcu jednak znalazłem wygiętą w 90 stopni rurę długości około 1 m i średnicy 90mm. Dopasowałem i śmiga.

 

 

Oto Pacjent:

 

55225766es3.jpg

Shot with Canon PowerShot S3 IS at 2007-06-30

 

82035545sh4.jpg

Shot with Canon PowerShot S3 IS at 2007-06-30

 

Zrobiłem też parę testów. Niestety nie dysponuje profi sprzętem do tego celu, użyłem stopera z funkcją odliczania, jechałem sam, testy są prawdziwe i dokładne jak tylko się dało stoperem, robiłem już to wiele razy :) więc w miarę wyszło. Gdy skopałem start( 2 razy) albo za późno klikałem na stoper (raz) powtarzałem próbę. Nawiew w środku na 27 ‘C. 0-100 było robione zawsze na tym samym odcinku, dwójka do odcinki , strzałka wychyla się wtedy na 101-102 km/h, obroty około 7100-7200 czerwone pole od 6700 , 40-120 ta sama droga jednak trochę była poskręcana i nierówna, ori' filter, ShortIntake i "Cold" oto wyniki.

 

Krótki dolot , droga sucha, temp powietrza 15'c

0-100

1. 8.26

2. 8.32

3. 8.11

średnio: 8.23sek

elastyczność 4 bieg , 40-120 km/h

1. 21.36

2. 21.23

3. 21.13

średnio: 21.24 sek

 

Oryginał puszka bez "box'a szmerów" (chyba tak to się nazywa) , temp powietrza 17'C, droga sucha

0-100

1. 8.23

2. 8.12

3. 8.15

średnio: 8.166

elastyczność 4 bieg , 40-120 km/h

1. 21.13

2. 20.75

3. 20.27

średnio: 20.716

 

Cold Air Intake , temp powietrza 18'C , droga sucha

1. 7.98

2. 7.91

3. 7.85

średnio: 7.913

Elastyczność

1. 21.14

2. 21.18

3. 20.55

średnio: 20.95

 

95511010bn6.jpg

Shot with Canon PowerShot S3 IS at 2007-06-30

 

16618986eg1.jpg

Shot with Canon PowerShot S3 IS at 2007-06-30

 

 

Muszę powiedzieć że takich wyników się nie spodziewałem, myślałem że to elastyczność się poprawi a została na tym samym poziomie(według testu) , może nie w tych obrotach tkwi przyrost, 40-120 km/h dobrałem dlatego żeby silnik miał trochę czasu na przyspieszenie i żeby były większe rozbieżności w czasie, 40 km/h na 4 biegu to około 1400obr/min a 120km/h to około 4200obr/min. Na 0-100 urwałem 0.3s w stosunku do krótkiego i 0.25s w stosunku do Prawie oryginalnego filtra. Piszę prawie bo tak naprawdę bez box’a szmerów Chyba jest lepiej gdyż puszka filtra jest połączona rurą która dochodzi do zimnego pustego miejsca po boxie szmerów. W moim odczuciu jednak samochód na CAI lepiej przyspiesza i czuć to po prostu, a ten dźwięk…. Jest jeszcze głośniej niż z krótkim pod maską  . Cała operacja zajęła mi około 3 godzin i obyło się bez zdejmowania zderzaka.

 

Raczej nie wygląda to profi ... najpierw chciałem sprawdzić czy to naprawde działa , w przyszły weekend zdejmuje wszystko , siknę farbą niektóre elementy, pozakrywam od dołu go szczelniej i wrzucę fote jak wyszło. Mam nadzieje że przekonam kogoś do założenia CAI w nissanie bo to działa!!! jak dałem się bratu przejechać autem to nie mógł powstrzymać „ciacha” na twarzy. Ryk jak rasowe auta pow 200koni normalnie.....:):):) Pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym czyścicie filtry z resztek tego lepiszcza przed ponownym nasączeniem ?

 

5 postów wyżej bombel daje linki do aukcji allegro z takimi preparatami :!: czytaj dokładniej wątek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Tomasz_Primera

Wlasnie jestem w trakcie zakladania CAI, czy moglby mi ktos tak na szybko podpowiedziec co mam zrobic z ta gumowa rurka ktora dochodzi od spodu do puszki filtra od jakiegos czujnika w GA16DE? Mam ja zaslepic czu zostawic "otwarta" czy moze podpiac pod nowa rure od dolotu?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobic z ta gumowa rurka ktora dochodzi od spodu do puszki filtra od jakiegos czujnika w GA16DE?

 

ja ją po prostu odpiołem i skierowałem w dół żeby nie zawadzała. Nie odczuwam jakichś niedogodności z tym związanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile daliscie za stozek K&N, ale do Sunnu z SR20DE trzeba wycelowa 375pln !!!

uuuuuu.

do mojego autka wszystko jest kurewnie drogie...czasem mam dosc :kosci:

Przecietnie kosztuje ok.180pln, a do mojego NIEEE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci każe dedykowany stożek kupować ?

 

...bo sobie tak mysle że tak do konca to bez róznicy chyba nie jest. Myle się?

 

jeśli występuje jakakolwiek różnica to nie ma opcji żebyś ją poczuł...

kup uniwersalny stożek, jak najlepiej odseparuj go od ciepłego powietrza ( zabudowa na przykład ), doprowadź do niego zimne powietrze z nadkola bądź zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

kto lubi pomajstrowac i nie przeraza go pcv pod maska to wymyslilem ze mozna stozek wsadzic w pomaranczowe pcv sred 160mm, sa takie laczniki maja ok 20cm - musze je zmierzyc dokladnie i do tego sa szczelne korki wciskane, idealnie to sie nadaje ze zamknac w tym stozek, tylko w korkach zrobic otowry i doczepic kolnierze na np 75mm, np mozna przynitowac, tylko jeszcze zeby dostac takie tanie kolnierze z pcv to za miesiac stozek bedzie pod maska i rurka pod zderzak

 

pozatym reszta dolotu pcv pod maska u mnie, sprawuje sie bezproblemowo, bez zadnych nieszczelnosci ani awarii na skutek ciepla czy zimna

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey.. prał ktoś już z was stożek (ja mam K&N) i do tego właśnie kupiłem zestaw do czyszczenia K&N jak zalecacie mycie jego ? płynu nalać i pędzelkiem z zewnątrz wymyć go ? jak długo schnie.. i jaka ilość tego olejku mam dać bo on jest w spreju

 

[ Dodano: Nie 02 Wrz, 2007 23:17 ]

dobra bez odp. wyprałem go właśnie wczoraj i lepiej się zachowuje autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak

-1 najpierw miękkim pędzelkiem wyczesujesz grubszy syf

-2 spryskujesz płynem i zostawiasz na 10 minut

-3 wkładasz stożek pod kran z wodą kran do środka do stożka tak aby syf był wymywany na zewnątrz

-4 suszysz (suszarka do włosów )

-5 olejenie - w moim zestawie olejek nie jest w spreyu tylko jest taki dziubek i smaruje co drugie żeberko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...