Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:/ Widzę,że nadal nikt mi nic nie doradzi w sprawie montażu stożka? :( Gdzie najtaniej kupić i co dokładnie potrzeba? ;) Pozdrawiam. :D
Tak jak cie BOMBEL op..rzył, a tak w ogóle najtaniej allegro(najprościej), potrzebne na start, zaleznie od modelu i mocy silnika:kolanka i rury najlepiej z nierdzewki(bo ładnie i trwale), adapter do przepustnicy, oczywiscie stożek- tu masz pole do popisu zaleznie od portfela, im większy tym lepszy. Później musisz zadbać o to aby jak najwiecej wiatru łapał i odizolować go najbardziej jak sie da od silnika, aby miał jak najchłodniej.To tyle, reszte znajdziesz w tym temacie.

 

[ Dodano: Pią 08 Lut, 2008 15:37 ]

Jak masz uszczelnione to ok. Co do długości to podobno lepszy jest dłuższy i w nadkolu
W jakiej kwestii lepszy-długość, co do nadkola to wiem na wiosne dopieszcze? Z reguły jeżdże w zakresie 2000-5000 tyś. Podobno na stozku spalanie wzrasta, ale jestem ciekaw czy przy normalnej jeździe też(2000-3000 tyś)?

 

[ Dodano: Pią 08 Lut, 2008 15:40 ]

co ile go prać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter-100nx przeciez tu wszytsko jest. Kazdy silnik ze zdjeciami i z elementami. Przykro mi jak Ci sie nie chce czytac

 

:( Czytałem i oglądałem zdjęcia,ale wszystkiego dokładnie nie widać. ;) A po za tym na zdjęciach,to można sobie gołą kobietę pooglądać. :D

 

Tak jak cie BOMBEL op..rzył, a tak w ogóle najtaniej allegro(najprościej), potrzebne na start, zaleznie od modelu i mocy silnika:kolanka i rury najlepiej z nierdzewki(bo ładnie i trwale), adapter do przepustnicy, oczywiscie stożek- tu masz pole do popisu zaleznie od portfela, im większy tym lepszy. Później musisz zadbać o to aby jak najwiecej wiatru łapał i odizolować go najbardziej jak sie da od silnika, aby miał jak najchłodniej.To tyle, reszte znajdziesz w tym temacie.

 

:) Stożek mam interesuje mnie reszta do montażu. A po za tym,ja nie mam czasu,bawić się w montaż opierając się na zdjęciach. Postawie do warsztatu niech sami się martwią i bawią w zakładanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter-100nx ja w tym temacie opisałem dokładnie czego użyłem i jak zamontowałem stożek w Setce.

 

:( Jest tego sporo,więc jak możesz,to napisz gdzie mam szukać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na stronie 18. Tam jest WSZYSTKO opisane.

 

:) Dzięki za podpowiedź. :one:

 

peter-100nx widzę, że nie chce Ci się nawet poszukać.

 

:/ Parę razy się zbierałem,żeby przeczytać cały temat od początku do końca,ale nie miałem cierpliwości i kapitulowałem po kilku przeczytanych stronach. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku podejściach doczytałem wątek do końca. Chciałbym założyć sobie CAI, ale nie za bardzo się na tym znam. Dlatego chciałbym prosić o pomoc w tym zakresie klubowiczów- za montaż mogę zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

Czy filtr sportowy w obudowe np. K&N zwiekszy ilosc podawanego powietrza?

CZy nic sie nie zmieni? a moze jakis fajniejszy dzwiek jak przy stozku?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy można wywalic pudło rezonansowe bez zdejmowania zderzaka, odkręcajac jedynie nadkole koło pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy można wywalic pudło rezonansowe bez zdejmowania zderzaka, odkręcajac jedynie nadkole koło pozostaje?

Tak. Gdzieś tu był nawet opis ze zdjęciami. Wystarczy skręcić koło, odkręcić parę śrub od nadkola i je odgiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje wypociny:Planuje także:

1.usunać pudło rezonansowe, ale nie chce tam nic wkładać, niech filtr zasysa sobie dodatkowe powietrze;

2.oddzielić filtr od silnika karimatą w obudowie z blachy ocynkowanej;

Czy te działania coś mi dadzą i czy nie lepiej dac filtr bezposrednio za przepływką, w błotnik odpada?Czy taki dolocik od przepływki do filtra nie jest za długi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pią 08 Lut, 2008 15:37 ]

W jakiej kwestii lepszy-długość, co do nadkola to wiem na wiosne dopieszcze? Z reguły jeżdże w zakresie 2000-5000 tyś. Podobno na stozku spalanie wzrasta, ale jestem ciekaw czy przy normalnej jeździe też(2000-3000 tyś)?

 

[ Dodano: Pią 08 Lut, 2008 15:40 ]

co ile go prać?

 

Z tego co wiem jak zasysa chłodniejsze powietrze to mniej spala co jest logiczne... jeżeli spalanie ci wzrosło to prawdopodobnie ciepłe powietrze chla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęstszą przyczyną wzrostu spalania po montazu stożka jest fakt ze częsciej depczemy pedał zeby uslyszec dzwiek zasysanego powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie a słuchać się chce

tylko że po przejechaniu paru tysięcy mam wrażenie że dzwięk osłabł i nie jest tak wyrazisty

brudny filtr ?? zdjełem wyprałem jednak nie dało to poprawy

co może być przyczyną ?? czy poprostu jest to oswojenie się już z tym dzwiękiem chociaż nie wydaje mi się żeby tak było - obstawiam że jest ciszej a ja tak nie chce - :diabel:

 

ponawiam pytanie : czy istnieje jakaś przyczyna że głos wydobywający się po włożeniu stożka przycichł ?? jak to jest u Was ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No mam CAI bo to chyba najlepsze co można zrobic ze stożkiem. Stożek w błotniku przez całą długość oplotłem rurą kominkowa fi 125 mm (to obwód przy nasadzie stozka)by ograniczyć zabrudzenie. Nikt tego jeszcze nie robił, wiec testuje na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co powiecie na rure aluminiowa od filtra (bezposrednio) az do kratki w zderzaku(miejsce na halogen) w silniku 2,2Di ? 2 co sie dzieje przy takim rozwiazaniu jak pada deszcz albo wjade w kaluze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co powiecie na rure aluminiowa od filtra (bezposrednio) az do kratki w zderzaku(miejsce na halogen) w silniku 2,2Di ? 2 co sie dzieje przy takim rozwiazaniu jak pada deszcz albo wjade w kaluze?
Musisz wymienic wkład na "zwykłym" długo nie pojeździsz, było juz o tym :!!: .Wkład oczywiście bawełna i nie musi to być K@M, moze być Jacky, lub innej firmy. Chodzi o lepszy dostep air, seria z dolotem nic nie da, a może zaszkodzić. Wkład trzeba takze nasaczyc specjalnym olejkiem do tego przeznaczonym który nie przepuszcza wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się zabrać za stożek i CAI. Tylko nie wiem bardzo jak??

jak chcesz to ci pomogę i wykonam, pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze raz zapytać czy ktoś ma taki efekt wyciszania się odgłosu uzyskanego za pomocą włożenia stożka

na początku był wyraźny i głośny powyżej 4 kawałków teraz wydaje mi się że ucichł

co może być tego przyczyną filtr jest czyst niedawno go prałem a jednak nic to nie zmieniło

a może mi się tylko wydaje bo się przyzwyczaiłem ?????

 

halo Panowie i Panie ta cisza mnie przeraża czy nie dzieje się coś złego!! :zly: :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość drmichcio1
oto moje CAI :

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Zrobiłem wszystko jak u Ciebie i ta rura mi pękła zaraz na tym kolanku od obudowy filtra powietrza. Co powinienem w takim przypadku zrobić? Jutro kupie nowa rurę ale podejrzywam że będzie to samo. Prosze o jakieś porady. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Endorphine

Witam

 

No wkoncu sklecilem swoj dolot i sie musze pochwalic, oczywiscie jeszcze nie jest w 100% dokonczony. trzeba wyciac kratke w zderzaku no i od spodu zabezpieczyc.... chyba kazdy wie gdzie jest filtr :)

dsc00436ax7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Chciałbym zakupić do mojego Nissana P10 95r. stożkowy filtr powietrza FILTR

W związku z tym mam pytanie w jaki sposób zamontować takowy filtr powietrza. Najlepiej

było by gdyby ktoś zestawił mi ekonomiczny cennik potrzebnych elementów. Mogą być z Allegro. Wersja CAI może być i ta zwykła. Czy będzie trzeba wywalić skrzynkę w której jest obecny filtr czy mogę po prostu wciąć się w rurę?

 

Zdjęcie spod maski [Filtr] p1040925ff5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siakus, przeczytałeś cały temat ? uzyskał byś odpowiedz na swoje pytanie ,

 

tak trzeba wywalić obudowę filtra , musisz kupić kolanko 90' , i rurę aluminiową , jeżeli masz gaz to Blosa , i musisz coś wymyślić żeby się te kolanko trzymało na rancie.. też było podane kto jak zrobił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...