Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] wymiana oleju silnika


Gość sashxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę na Castrol Sport 10W-60. Jak kupiłem auto w marcu na liczniku było 109kkm (ale prawdopodobnie slinik był skręcony o ok 50kkm) Teraz licznik pokazuje 116kkm (czyli faktycznie może już być ok 160kkm). Ostatnio zauważyłem że lekko ubyło oleju od czasu zakupu auta. Niedługo zbliża się też czas wymiany oleju. Prawdopodobnie zaleję Valvoline MaxLife tylko nie wiem czy wlać 5W-40 czy 10W-40. Co doradzacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zaleję Valvoline MaxLife tylko nie wiem czy wlać 5W-40 czy 10W-40. Co doradzacie

 

Witam

 

Jezeli podejrzewasz iz Twoj samochod nie pokazuje prawdziwego przebiegu, a faktyczny przebieg oscyluje w granicach 160 kkm, oraz dodatkowo jak wczesniej podales jezdzisz na oleju ktorego parametry wynosza 10W/60, zdecydowanie uzyj MaxLife 10W/40.

 

Temat oleju jest swietnie opisany w tym watku

OLEJ

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz przejechane 210kkm i zalany olej 15W40 i zastanawiam sie nad zmiana na syntetyk ale obawiam sie ze wyplucze mi silnik:( czy moze ktos z Was juz cos takiego zrobil i z jakim skutkiem. silnik 2.0 Di . leje taki olej zaraz po zakupie bo nie wiem jaki byl a juz zbliza sie kolejna wymiana(piata) a kazdy pisze zeby lac syntetyk.pozdro

 

od 230 do 290 tys w mojej primerze lalem full syntetyk 5w40, ani grama nie ubywalo od wymany do wymiany (co 15 tys) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada dla matt28, wszystkie produkty kincernu VALVOLINE dostaniesz w warsztatach które promuja te produkty. Takie warsztaty sa na całym świecie również w UK , tu znalazłem stronkę przedstwaiciela Valvoline na UK gdzie mozna odszukać takie warsztaty z ww. produktami.

http://www.valvolineuk.com/dealers/index.html

Ceny produktów nie powinny znacząco odbiegąć od cen w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

gladky, dziekuje za wskazowke :)

 

Mam jednak nastepujace pytanie. Czy porownywal ktos moze jakosc filtrow Mann'a produkowanych w Europie oraz w innych fabrykach tego koncernu? Chodzi mi eksploatacje w samochodzie.

 

Pytam nie bezpodstawnie, poniewaz zakupilem na Allegro filtry Manna, wyprodukowane w Afryce Poludniowej i zauwazylem ogromna roznice w ich wykonaniu pomiedzy ich europejskimi odpowiednikami (oczywiscie na niekorzysc). Inny jest papier, inne jest wykonczenie filtru wewnatrz, generalnie wszystko jest na opak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi przekarmiłem wlałem 3,6l odpaliłem ze 2 razy nic nie wcięło dojechałem do domu a tu 1/4 ponad max :zly2: w sumie to jest coś koło szkalnki więcej ale nie znam skutków "przekarmienia"
Jest tak samo szkodliwe jak za mala ilosc oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matt28,

Tu masz oleje jakie robi valvoline

http://www.valvoline.pl/index_maxlife_gama.html

 

[ Dodano: Wto 04 Wrz, 2007 14:58 ]

Porada dla matt28, wszystkie produkty kincernu VALVOLINE dostaniesz w warsztatach które promuja te produkty. Takie warsztaty sa na całym świecie również w UK , tu znalazłem stronkę przedstwaiciela Valvoline na UK gdzie mozna odszukać takie warsztaty z ww. produktami.

http://www.valvolineuk.com/dealers/index.html

Ceny produktów nie powinny znacząco odbiegąć od cen w Polsce.

 

Ja w Polsce kupiłem olej Valvoline w sklepie motoryzacyjnym dobrym sklepie, w innych nie mieli, mówili właśnie, że tylko w warsztatach samochodowych go kupię.

 

W Polsce w sklepie jest to cena ok. 180 zł za bańkę 4L z syntetykiem minus jakis rabat, na allegro taniej widziałem, a przesyłka też kosztuje ...

 

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=va...;category=18903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valvoline 5W40 synpower 4 litry 131 zł + wysyłka.. prosto z IC, gg 7128691 troche tego ludziom naściągałem i na tym forum też swego czasu.. nick mi zabrali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie oznaczenia ma filtr oleju KNECHT do silniczka CD20T

 

oznaczenie tego filtra oleju to OC 273, i po kolei reszta może się przyda: powietrza- LX 307, paliwa - KC 67 , kabinowy - LA 130; wszystko KNECHT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To może ja podepnę się pod temacik, żeby nie zakładać nowego. Zbliża mi się wymiana i nie wiem co było zalane. Auto chodzi bez zarzutu, silnik suchy, bez wycieków. Nie bierze oleju. Silnik to 2.0 16V 116KM SR20Di Primka P10 SLX Przejechane ponad 210 tysi a silnik pracuje jakby miał 20 tys najechane ;) Myślałem o jakimś dobrym minerale, co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście polecam MOTULA juz pisze dlaczego ponieważ jest to olej nie rozlewany w Polsce większość olej tj elf, castrol, shell, total, nie wspominając o mobilu. Moul produkuje głównie oleje do motocykli (ci co jeżdżą jednośladami wiedza o czym pisze) i silników wyczynowych a także do zwykłych silników na co dzień.

Ja kolego polecił bym ci olej o lepkości 15w50 (nazwa motula to MOTUL4100) dlatego że (15w) jest to w miarę gesty olej i nie rozszczelni ani nie wypłucze ci silnika, a ( 50 ) na na ciepłym silniku ma bardzo dobrą lepkość (przyleganie do ścianek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sashxxx, syntetyk przy takim przebiegu??? spłynie szybciej niz go wlejesz. Ja proponuje pozostań przy takim jaki masz bo nic go nie bierze przynajmniej a i tu masz pewność że było OK. Ja proponuje Castrol Magnatec 15w40 ewentualnie Castrol Diesel Motor Oil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dziwne uprzedzenie do olejów rozlewanych w Polsce. Odkąd rozlewają Mobila w Polsce,równie dobrze można zalewać Lotosem i spuszczać go po 5 tysiącach - efekt będzie ten sam.

Jeździłem kiedyś na Castrolu jeszcze jak miałem VW ale Castrol ma tą specyficzną cechę, że posiada dużo dodatków czyszczących. Przy samochodach z większym przebiegiem ok.200 tys jeżdżących na byle czym po wlaniu Castrola olej po kilku tysiącach robi się czarny jak smoła. Wiedziałem kiedy zmienić olej bo po odpaleniu odzywała się hydraulika.

Nie zmienia to faktu,że Castrol jest jednym z najlepszych olejów.

Ponadto jest dostępny z niemieckiego rynku w opakowaniach 5 litrowych - na polski rynek robią 4 litrowe - być może jest lepszy a napewno tańszy.

Ja od kilku lat jeżdżę na semi Texaco i bardzo sobię chwalę,rozlewany w Belgii najbardziej zbliżony do Mobila za rewelacyjnie niską cenę jak na tej klasy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje pół syntetyk co najwyżej o syntetyku po mineralu to bym zapomniał a pozatym ponoć SR20 lubi 10W niż 5w tz gęściejszy ,,,przy takim przebiegu może być lipa albo dobry minerał albo co najdalej ,,,,pół syntetyk

Valvoline 10w40 cena koło 100 zł za 5 litrów 4+1 gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Lotosa to bym nie lał a Castrola brat ma zalanego w Skodzie i chyba dobrze miesza się ze skroploną wodą bo na korku wlewu jest coś w rodzaju białej mazi :) każdy zaleje marke oleju jaką bedzie uważał za odpowiednią, a co do lepkości to zależy od kondycji silnika, należy troche pojeździć i sprawdzić czy ubywa oleju jeżeli silnik nie bierze oleju to myśle że po zalaniu np półsynteyku nie powinien brać bo jak by brał to by brał i mineralny... ja osobiście przez poprzednika miałem wlany do silnika Texaco Diesel 15W-40 i silnik był w środku czysty, teraz przy wymianie zalałem Texaco Diesel Extra 10W-40 i narazie nic nie leci a i cena jest przystępna , co dalej to się okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście do aut z hydraulicznymi popychaczami nie zaleca sie mineralu a jak sie mialo to zawsze mozna przejsc na polsyntetyk a propo brania oleju jak bierze polsyntetyk to tyle samo wezmie mineralu wiec uczieczka na gestszy olej nie pomoze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym oleju? Castrol Magnatec 15W-40? Oczywiście minerał ;)

 

Dziękuję wszystkim za porady. Olej zamówiony, jak wymienię to się podzielę doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...