Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] ABS brzęczy już podczas lekkiego naciśniecia hamu


Gość mazg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzilem znaczy wyjolem sry za nie sprostowanie :)

 

[ Dodano: Sro 07 Lis, 2007 13:49 ]

zaoblerwowalem nizsze cisnienie przy spryskiwaczach wiec moze to to bo w sumie pompa od spryskiwaczy jest pod ABS'em ale zobaczymy co mechanior powie umowilem sie na przyszla srode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Mam problem z ABS. Gdy go kupiłem nie dzialal wogole podlaczylem go pod komputer i wykazało lewa przednia czujkę, Zmieniłem ja i ABS dziala :) jezdzilem miesiac i po myciu silnika ABS znow przestal dzialac, znow podlaczylem go pod kompa i wykazało "przekaźnik silnicza ABS" wziolem przekaznik od kolegi zmienilem pierwszy (bo sa 2) i nie dziala zmienilem drugi i dzialal ALE tylko przez chwile ;//// niewiem najprawdopodobniej padl przekaznik ktory wlozylem. I pytanie od czego to moze byc ?? dlaczego padaja przekazniki ?? aha i jeszcze jedno w jaki sposob moge spradzic przekaznik ?? i jak zresetowac kopmuter ?? jest jakies urzadzenie ktory msam moge odczytac bledy ?? czy musze znowu jechac go podlaczyc i zaplacic 20 zl ?? :P pozdrawiam i czekam na pomoc :) aha i kontrolki od abs wogole nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hurrra! Pomogło zwykle odkręcenie kabli , poszarpanie i ABS znowu działa! Nareszcie ta kontrolka nie wali po gałach.Wiem jednak ,że to lewa strona szwankuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

a czy po wymianie tego pierścienia trzeba robić reset kompa? Mechanik powiedział mi, żebym odłączył aku na 12-24 godziny i powinno być ok.

 

Tak zrobiłem, ale nadal przy małej prędkości załącza się abs... :(

 

Pozdrawiam,

Flo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 15km/h mam załączanie ABS ale kiedy pada deszcz i jest wilgotno to nie występuje i ABS nie działa,

 

wygląda na problemy z kablami stykami gdzieś jest woda??

 

Teraz pytanie czy 1,7kOhm ma mieć kabel czy czujnik???

 

jak wyciągnąć kabel z czujnika abs nie widizałem tam raczej żadnych wtyczek??

 

Pierścień jak nie jest brudny ani pęknięty chyba nie może ot tak być przyczyną?

 

 

PS. Gdzie za 20 PLN jak niektórzy pisali można się podłączyć pod kompa ABS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Gdzie za 20 PLN jak niektórzy pisali można się podłączyć pod kompa ABS??
mi podpięli sie tylko w ASO, byłem w serwisie Boscha - nie dali rady, u znajomego mechanika - też nic.
jak wyciągnąć kabel z czujnika abs nie widizałem tam raczej żadnych wtyczek??

nie dasz rady - kabel i czujnik jest całością

Teraz pytanie czy 1,7kOhm ma mieć kabel czy czujnik???

ja miałem coś ok. 1,67 i mierzył gdzieś w okolicy czujnika i jak ruszał kablem (czujnikiem nie dasz rady) to leciało wysoko w górę

ja przy 15km/h mam załączanie ABS ale kiedy pada deszcz i jest wilgotno to nie występuje i ABS nie działa,

raczej czujnik ci padł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja tez podpinalem sie pod dwa rozne komputery Bosha (podobno najnowsze egzemplarze) i nie bylo to mozliwe -odeslali mnie do Nissana.

 

Linie komunikacyjne (rocznik 2000) mam CAN, ale akurat CANem idzie sygnal dot sterownia silnikiem a AIR-BAG i ABS jest prowadzony Nissanowym specjalnym polaczeniem.

 

niektore (starsze modele) mozna jakos podpiac spinajac ktores piny (to bylo opisane na forum) -ja wolalem nie ryzykowac (mam TRAPEZOWE zlacze 16 pinowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a czy po wymianie tego pierścienia trzeba robić reset kompa? Mechanik powiedział mi, żebym odłączył aku na 12-24 godziny i powinno być ok.

 

Tak zrobiłem, ale nadal przy małej prędkości załącza się abs... :(

 

Pozdrawiam,

Flo

 

Panowie,

macie pomysł co może być jeszcze? Mój mechanik twierdzi, że pierścień abs wymieniony, a dalej jest problem. Może macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dasz rady - kabel i czujnik jest całością

 

to gdzie znajdę najbliższą wtyczkę (złączkę) żeby sie wpiąć i pomierzyć?? dopiero pod maską?? tam raczej będzie ciężko znaleźć który kabel do którego czujnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Primierze ale musisz isc za balem i znajdziesz wtyczke.

Tylne powinny byc w rejonie nadkola, przednie zlacza -juz pod maska silnika.

Ostyatecznie mozna sprawdzic kolorystyke i w komputerze ABS sprawdzic rezystancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość sprinter000

Podpinam sie pod temat.U siebie też zauważyłem,że przy lekkim hamowaniu mi sie abs załączy,tylz,że kontrolka sie nie świeci.Chciałbym jednak sie dowiedzieć jak ten pierścień wygląda,żeby go przeczyścić i czy to nie chodzi o przegub zewnętrzy,bo na allegro mają tylko przegumy na sprzedaż a pierścieni nie.Czujnik od abs jest dobry,bo mi nie świruje i może samo przeczyszczenie pomoże.W wyszukiwarce jest tylko mowa o pierścieniach,ale nie jest sprecyzowane jak on wygląda :| Jestem zielony z mechaniki,ale jeśli to nie jest tak skomplikowane to może mi sie samemu uda to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jednak sie dowiedzieć jak ten pierścień wygląda,żeby go przeczyścić i czy to nie chodzi o przegub zewnętrzy,bo na allegro mają tylko przegumy na sprzedaż a pierścieni nie.

 

pierścień ABS-u jest na zewnętrznym przegubie bardzo blisko koła :) jest do niego dostęp i swobodnie możesz go wyczyścić a będzie brudny na bank.

W ofertach sprzedaży są przeguby z pierścieniami ABS jak i bez nich (z prostego powodu - nie każda Primera miała ABS i nie mam tu na myśli P11.144 :)

Pewnie że sam to zrobisz :)

zapomniałem o najważniejszym....ten pierścień jest przy każdym kole.

tak to wygląda...

absbo7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czyszczenie coś pomoże, być może...

 

U mnie konieczna była wymiana 2 przegubów (niestety dwa pierścienie były pęknięte :( )

Wymiana samego pierścienia na używany nic nie dała, szybko pękł...kasa wyrzucona w błoto.

 

Objawy miałem takie same - abs terkotał przy małych prędkościach i delikatnym hamowaniu. Kontrolka się nie paliła.

 

Po wymianie przegubów jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem z ABSem, zaczyna mnie to denerwować. Piszecie o czyszczeniu pierścieni - mam pytanie co trzeba rozebrać żeby to jakoś wyczyścić. Oglądałem to z kanału i jest tam bardzo mało dostępu. :029: Nie wiem jak się do tego zabrać. Może ma ktoś jakiś pomysł czym to przeczyścić ??? Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o czyszczeniu pierścieni - mam pytanie co trzeba rozebrać żeby to jakoś wyczyścić

 

nic nie musisz rozbierać....jak masz kanał to nawet lepiej tylko musisz obracać kołem żeby oczyścić cały pierścień.Zbiera się na nim brud i trzeba go usunąć....ja to robiłem najpierw szmatą a potem drobnym papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a zapomniałem jak to z tyło wygląda... czy czasami tarcz tylnich nie trzeba zdjąć??

 

z tyłu jest dużo mniej miejsca...można zdjąć tarcze choć bez demontażu też możesz to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czysczenie przednich pierścieni to mały problem . odkręca sie deko nakrętke od przegubu, wpycha sie go troche w strone silnika i pierścień jest na wierzchu. szczotka druciana i sprężarka i pierścień czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ostatnio słyszałem, że to lekkie uderzanie ABS może być spowodowane, delikatnym zacinaniem się hamulca ręcznego. Nie wiem czy jest to możliwe więc pytam. Muszę się zabrać za to tylko czekam żeby zrobiło się cieplej i biorę już wszystkie możliwości - od czyszczenia pierścieni do wymiany czujnika.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...