Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Poranne zaspanie i.. szyba przednia do wymiany :(


Gość synaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam. Chciałem sobie ominąć korek i wbijając sie zahaczyłem w róg ciężarówki. Chyba myślałem że mam kabrio :/

glupotabartka1pb6.jpg

No i raczej przednia szyba do wymiany. Czy ten róg da sie jakoś wyprostować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Szyba do wymiany, a najpierw do blacharza, pewnie da się to jakoś wyciągnąć i wyklepać.

Mam taką nadzieję. I że jakoś nie będzie to kosztowało majątek :/ Jadę dziś do Autoglass Jaana żeby mi to zobaczyli i doradzili co robić.

Własnie w takich przypadkach przydaje się AC. Pozdrowienia

Pewnie. Tylko żeby nie było takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie jestem złośliwy ani nieomylny, ale to trudno wytłumaczyć racjonalnie takie dziwo jak na tej fotce. To była ciężarówka widmo :?: Zdaje się że takie pojazdy są dosyć duże i w miarę łatwo je dostrzec z bliska szczególnie. Ale kto się nie wystraszy albo nie poniesie szkody - ten się nie nauczy. Takie przypadki uczą pokory, obojętnie jak by ta sytuacja nie była banalna.

Mi przytrafiło się ze 2 razy najeść strachu i naprawdę wyostrzyłem uwagę na drodze. Ale o tym to można książki pisać i chyba nie warto poruszać tego wątku.

 

Podsumowując, trzeba stwierdzić że jak dobrze pójdzie to w 1000zł się zamkniesz. :mikolaj: Bo widzę że i dach do liźnięcia farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie jestem złośliwy ani nieomylny, ale to trudno wytłumaczyć racjonalnie takie dziwo jak na tej fotce. To była ciężarówka widmo :?:

Pisałem skrótowo :) Włączałem się do ruchu z podporządkowanej i przede mną stały obok siebie ciężarówka i jakiś osobowy. Chciałem między nimi przejechać na pas w przeciwną stronę. No i uważałem tylko na osobówkę.

Podsumowując, trzeba stwierdzić że jak dobrze pójdzie to w 1000zł się zamkniesz. :mikolaj: Bo widzę że i dach do liźnięcia farbą.

Weź mnie nie strasz... Miałem nadzieję, że 500 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony powinieneś sie cieszyć, ze to ciężarówka. Tak myślę ze nie pisaliście żadnego oświadczenia - brak uszkodzeń w ciężarówce; stracił byś jeszcze zniżki.

Ale 1000zł na ulicy nie leży :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony powinieneś sie cieszyć, ze to ciężarówka. Tak myślę ze nie pisaliście żadnego oświadczenia - brak uszkodzeń w ciężarówce; stracił byś jeszcze zniżki.

To się nazywa szczęście w nieszczęściu :)

Ale 1000zł na ulicy nie leży :(

A to jest to nieszczęście w nieszczęściu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony powinieneś sie cieszyć, ze to ciężarówka. Tak myślę ze nie pisaliście żadnego oświadczenia - brak uszkodzeń w ciężarówce; stracił byś jeszcze zniżki.

To się nazywa szczęście w nieszczęściu :)

Ale 1000zł na ulicy nie leży :(

A to jest to nieszczęście w nieszczęściu ;)

nauka kosztuje, a ta na własnych błędach jest najdroższa, ale także najskuteczniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też byłem zmuszony do wymiany przedniej szyby w mojej P10, tylko z innego powodu.

Koszt wymiany to 245zł szyba z paskiem w góry nóweczka (bez paska 230zł) + wymiana 120zł.

Wymieniałem miesiąc temu i jak narazie wszystko ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja wymieniałem swego czasu szybę w p10 (pęknięcie od kamienia na autostradzie) w zakładzie JAAN. Robiłem to w Szczecinie, ale jeżeli podobny poziom usług mają w całym kraju to mogę polecić - zero problemów. A ciemny pasek u góry przydaje się zdecydowanie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość piotrek_mitura

Od HB będzie pasować do mojego sedana??

 

Witam forumowiczów :)

 

Odświeżam wątek gdyż potrzebuję pomocy,anie chcę nowego zakładać :)

 

Czeka mnie w najbliższym czasie wymiana przedniej szyby :( prawdopodobnie była nieszczelność w górnej uszczelce, podeszła woda, mróz siarczysty i zaczęło pękać od krawędzi, więc nie do odratowania. Na razie pęknięcie postępuje w żółwim tempie i jeszcze go nie widać z zewnątrz (i tu sie przydaje ciemny pasek hehe:). Tak czy siak szybę będzie trzeba wymienić. Akurat znalazłem na miejscu w Lublinie nissana rozbitka:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7770335

 

będę brał z niego sprężyny i amortyzatory (mam obniżone zawieszenie i już mnie mocno irytuje....) i zastanawiam się czy od razu nie wziąć szyby :) Tyle że ja mam sedana i nie wiem czy będzie pasowała. I tu liczę na Waszą pomoc i doświadczenie. Przy okazji: czy amorki i sprężyny będą pasowały z hachbacka do sedana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek_mitura

piękne dzięki :) jadę dziś na oględziny owych części po pracy :)

 

części wymontowane, komplet amorków i sprężyn, w niedalekim czasie wymianka :) Ale chyba skorzystam z pomocy mechanika :) po wymianie foty zrobie i opowiem wrażenia z jazdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...