Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] głośny szum podczas jazdy


Gość alva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas jazdy mam taki głośny głośny szum z tyłu. Nie wyje, ale jest uciążliwy i nie powinien taki być.

Myślałem wcześniej że to może zimówki taki produkują, ale założyłem letnie opony i bez zmian.

 

Auto ma przejechane 130 tyś i pół roku temu wymieniałem jedno łożysko z przodu. Tam był stan krytyczny, bo na podnośniku było czuć w rękach luzy.

 

Podejrzewam w takim razie, że może łożyska w tyle ale wolałbym przed wymianą się upewnić.

Czy jest jakiś sposób żeby to dokładnie zdiagnozować, czy mam czekać aż mi wyć zacznie (jak to miałem w polonezie)?

 

Może jakieś dobre rady ?

 

Pozdr

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alva musiałbys sie przejechać na oponach good year Eagle F1 w rozmiarze 215/17 to zobaczyłbyś co to znaczy szum. Od predkości 60 km/h idzie ohujeć....chyba że ktos lubi jak słychac ze szeroki lak goni po drodze.... ;)

A u ciebie to chyba ci łożysko w tylnej piaście sie posypało, ja bym tak obstawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera
alva musiałbys sie przejechać na oponach good year Eagle F1 w rozmiarze 215/17 to zobaczyłbyś co to znaczy szum. Od predkości 60 km/h idzie ohujeć....chyba że ktos lubi jak słychac ze szeroki lak goni po drodze.... ;)

A u ciebie to chyba ci łożysko w tylnej piaście sie posypało, ja bym tak obstawiał

 

Gringo, ja tez juz mam lekko dosyc tego szumu wlasnie ze wzgledu na identyczne laczki, na trasie ciagle mysle ze za chwile od nich ochujeje :kosci: :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie ciagle mysle ze za chwile od nich ochujeje

 

Siemka Tomek, jest lipa z tymi oponami co? hehe, ale za to na mokrym są moim zdaniem bezkonkurencyjne, jeszcze nigdy mi koło nie złapało jak wpadałem w kałuże...na mokrym są OK,ale przy przedkościach okolo 100km/h masz wrażenie jakbyś leciał z 200 a do tego pod maską miał jakiegoś widlaka bo efekt akustyczny robią męski....aczkolwiek wkurzający do granic możliwości. Nie ma nic zadarmo ;) jak chcesz żeby guma ładnie wyglądała,bo wygląd ma kozacki i dobrze wode odprowadzała to musisz słuchać szumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, lipa jest tylko jeśli chodzi o hałas,ale z drugiej strony jak juz powiedziałem ten hałas może się podobać...robi wrązenie naprawde dużego i cięzkiego auta jak sie przejeżdza wąską uliczką pomiędzy kamienicami....szum z tych opon na zwenątrz zaciera hałas silnika co czasem mi się podoba. Jeśli chodzi o przyczepność to nie mam zastrzeżeń,chociaż na suchym Pirelli P Zero Rosso są lepsze ;) ale to juz troszke inna półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja wcale nie byłbym taki pewien czy to łożyska kół lub opony; czy przypadkiem ten szum nie jest bardziej wyraźny przy przyspieszaniu (zwiększaniu obrotów silnika); u mnie taki szum oznaczał konieczność wymiany łożysk, ale... w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wcale nie byłbym taki pewien czy to łożyska kół lub opony; czy przypadkiem ten szum nie jest bardziej wyraźny przy przyspieszaniu (zwiększaniu obrotów silnika); u mnie taki szum oznaczał konieczność wymiany łożysk, ale... w skrzyni biegów.

 

Kolega słyszy szum z tyłu auta - więc tam na pewno skrzyni nie ma :)

Ja też stawiam na łożysko z tyłu. Zdiagnozować bardzo prosto - auto na klocki i kręcisz kołem. Upewnij się wcześniej ze klocki nie ocierają o tarcze ani nic innego - tak by wysłuchać tylko łożyska. Trochę może być problem bo jeśli u ciebie słychać dopiero od 120 to kręcenie ręczne kołem może się okazać za wolno. Ale można się wesprzeć takim urządzeniem: http://allegro.pl/item938940135_jonnesway_stetoskop_diagnostyczny.html - koszt niewielki a wszystkie łożyska w samochodzie wysłuchasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co wy tak odgrzaliście starego skisłego kotleta z 2007 roku Temat już pewnie do tej pory dawno ogarnięty biggrin.gif

PS Patrzcie na daty postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...