Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Kontrolka klimatyzacji


Gość knockout1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio zauważyłem, że po włączeniu klimatyzacji nie świeci się dioda na przycisku. Klimatyzacja chodzi i w związku z tym mam pytanie czy brak świecania tej kontrolki świadczy o jakiejś nieszczelności w układzie albo np że kończy mi się czynnik i powinienem go uzupełnić (w sumie to nie uzupełniałem klimy po zimie i nie wiem kiedy ostatnio była nabijana).

 

PRIMERA P11 2.0TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ta klimatyzacja nie jest az tak wysoce rozwinięta zeby powiadamiać kierowcę o takich rzeczach,najnormalniej w swiecie padła ci żaróweczka skoro klima działa. Musiałbys dostac sie do tego guzika i wymienic zarówkę....napewno brak swiatełka w guziku nie oznacza nic z tych rzeczy które wymieniłes....

 

Pozdrawiam i miłego długiego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P10 mialem tak ze jak sie pokretlo temperatury wzielo na inna pozycje niz niebieskie-zimno,albo nawiew na ktoras pozycje(na jednej tez nie dzialala dioda ale nie pamietam jaka), to tez sie nie swiecila kotrolka. Ale jak dmucha zimne powietrze to dioda padlina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień żarówkę - spalona na 99%, te żarówki w konsoli środkowej lubią padać, i palą się jak chińskie w łańcuchach na choince ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A czy ktoś wie jak wyjąć ten przycisk? Mam spalone żarówki od poświetlenia przycisku klimatyzacji i obiegu zamkniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jak wyjąć ten przycisk? Mam spalone żarówki od poświetlenia przycisku klimatyzacji i obiegu zamkniętego.

 

Zajrzyj do działu "Zrób to sam" na stronce klubowej. Tam jest napisane, jak wybebeszyć konsolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowanie konsoli już przerabiałem przy innej okazji, ale i tak mi się nie udało jej wyjąć. Chodziło mi o to jak przyciski są przymocowane. Czy trzeba je wyciągnąć do przodu, czy od czegoś odczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Haynesie pisze, że masz tam 4 śruby mocujące zespół pokręteł do konsoli. Po ich odkręceniu pozostaje zwolnić zatrzaski podważając zespół pokręteł w lewo wkładając śrubokręcik z prawej strony zespołu pokręteł.

Chyba nie namieszałem?

Jeśli masz Haynesa, to rzuć okiem na stronę 141.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem. Tak nie próbowałem. Jeżeli nie uda mi się wyjąć samych przycisków to spróbuje tak jak w instrukcji.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek pewnie masz już zrobione ale napiszę :) Zdejmujesz panel środkowy (2 śrubki na samym dole,2 zatrzaski w kratkach nawiewu u samej góry,2 zatrzaski na wysokości radia (wystarczy pociągnąć palcami z zewnątrz) ) Odsuwasz na bok konsolę i wypychasz te przyciski w kierunku środka auta (uwaga,mają krótkie kabelki) no i przyciski na wierzchu. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowanie konsoli już przerabiałem

Chodziło mi właśnie o ten panel środkowy. Próbowałem kilka razy i nie dało rady.

Jeszcze nic tam nie patrzyłem, bo nie miałem czasu. Ale myśle, że jak odkręce te 2 śrubki na dole to panel środkowy da się odgiąć wystarczająco, żeby wyjąć przyciski. Spróbuje tak może się uda. Aby odłączyć od kostek, a dalej jakoś pójdzie.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...