Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o olej


Gość don_martinez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość don_martinez

Witam. Posiadam Maximę z 1995 roku, przebieg ok. 150000 km. Do tej pory zalany był olejem Mobil 1 5W30. 2 tygodnie temu pojechałem na wymianę i mechanik doradził zmianę na półsyntetyk. Zalał Mobil 1 10W40. I tu pojawił się problem. Silnik na zimno pracuje głośniej. Czy mogę zmienić olej ponownie na syntetyk? Co wlać, jeżeli tak: 5W30 czy jakiś inny?

Z góry dziękuję za cenne porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nic sie nie dzieje, nie cieknie nie poci sie silnik to po co zmieniac? - no chyba ze sie cos zaczynalo dziac. Przy takiej zmianie oleju nie powinienes nic slyszec innego niz na poprzednim oleju.

Ile Ci go wlali? Sprawdziles moze bagnet po tej wymianie? (najlepiej rano nim odpalisz silnik zobacz)

 

pozdrawiam kolege ze wschodu :)

(moja rejestracja: LC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Witaj kolego :)

Stan oleju to dokładnie maximum. Nic się nie poci, nic nie przecieka, nie przybywa i nie ubywa.

Po prostu po wymianie zimny silnik jakoś inaczej - głośniej pracuje. Jak się nagrzeje jest ok. Zastanawiam się na poważnie czy nie wlać z powrotem syntetyka, tylko nie wiem czy można to zrobić bezpiecznie. Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że nie stąd moje pytanie - nie chcę niczego zcharznić przez niewiedzę/głupotę mechanika.

Pozdrawiam wschód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas200sx

a jaki jest olej zalecany do Twojej Maximy przez producenta??? Masz książke serwisową??

 

To wyjasni, czy musi to być np. 5W-40 czy 10W-40. Najpierw dowiedz się, albo wyczytaj jaki olej zaleca Nissan do tego modelu - jakie musi miec parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas200sx

hmm... półsyntetyk raczej nie zaszkodzi Twojemu silnikowi, mogę się mylić, bo nie znam minimalnych wymagan smarnych do Twojej Maximy. Napisz jeszcze jaki masz motor czy 3.0 czy 2.0. I czy sprawdzales stan poziomu oleju na bagnecie? może za niski poziom jest przyczyna głośniejszej prracy hydrauliki. Po zapaleniu po kilku sekundach powinno byc cicho jak mak zasiał, jak przysłychiwąłem sie Maximkom to chodzily bezszelestnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Olej jest na maximum. Silnik to 3.0 Hydraulika cichnie po ok 2 sekundach od odpalenia. Jednak dopóki silnik się nie nagrzeje praca jest głośniejsza niż na poprzednim oleju. Nie zawracałbym głowy ale wkurza mnie jeżeli coś jest nie halo w moim aucie, taki już jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas200sx

syntetyk dociera szybciej, miał lepsze właściwości smarne, stąd cichsza pracy, bynajmniej tak sądzę.... a silnik najlepeij pracuje po osiągnięciu temperatury roboczej:)

 

 

jak dowiesz się, jaki musi być olej i jak to będzie płęny syntetyk pozostan na nim, skoro był od nowości... i jezeli tak zaleca producent... zadzwon do nissana, albo niech jakis spec sie wypowie od Maxim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Hydraulika cichnie po ok 2 sekundach od odpalenia.

 

No to jest w miarę normalne, zależy jeszcze jakiej marki filtr oleju Ci założyli bo jak jakis dupny to może przy rozruchu silnika trochę hałasować hydraulika.

 

don_martinez jak nie jeździłeś dużo na tym półsyntetyku to zlej go czym prędzej i wlej spowrotem syntetyk. Może być Mobli 1 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Hydraulika cichnie po ok 2 sekundach od odpalenia.

 

No to jest w miarę normalne, zależy jeszcze jakiej marki filtr oleju Ci założyli bo jak jakis dupny to może przy rozruchu silnika trochę hałasować hydraulika.

 

don_martinez jak nie jeździłeś dużo na tym półsyntetyku to zlej go czym prędzej i wlej spowrotem syntetyk. Może być Mobli 1 5W40.

 

Przejeździłem ok. 3000 mil. Mogę wrócić do syntetyka? Jaki filtr oleju polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem u siebie i tez minimalnie cichnie jak sie nagrzeje, ale jest to na tyle mala roznica ze dopiero sugerowany Twoim postem to zauwazylem. Olej mam Mobil 1 10W40. Jutro rano sprawdze dokladnie bedzie zimniejszy silnik.

 

Sluchaj w srode bede w Chelmie, mozemy sie umowic i porownasz dokladnie wrazenia sluchowe - albo Cie uspokoi albo bedziemy dalej szukac co to moze byc. Duzo mozliwosci nie ma wiec sie nie przejmuj! Silnik jest nie do zajechania wiec sie niczym nie przejmuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Jaki filtr oleju polecasz?

 

Oryginalny albo marki CLEAN, ja stosuję ostatnio te drugie i jestem bardzo zadowolony. Podobno dobre są też Knechta ale tych nie miałem okazji próbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Sprawdzilem u siebie i tez minimalnie cichnie jak sie nagrzeje, ale jest to na tyle mala roznica ze dopiero sugerowany Twoim postem to zauwazylem. Olej mam Mobil 1 10W40. Jutro rano sprawdze dokladnie bedzie zimniejszy silnik.

 

Sluchaj w srode bede w Chelmie, mozemy sie umowic i porownasz dokladnie wrazenia sluchowe - albo Cie uspokoi albo bedziemy dalej szukac co to moze byc. Duzo mozliwosci nie ma wiec sie nie przejmuj! Silnik jest nie do zajechania wiec sie niczym nie przejmuj!

 

Dzięki za przeprowadzenie testu :)

U mnie też jest to mała różnica ale jest! na poprzednim oleju było spokojniej. W środę będę cały dzień w Lublinie, tak od 12, będziesz pewnie przejeżdżał w drodze do Chełma to może się złapiemy? Wyślę Ci nr tel. na priv, jeżeli zechcesz porównać wrażenia słuchowe, będę wdzięczny :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Przejeździłem ok. 3000 mil. Mogę wrócić do syntetyka?

 

Ja bym jeszcze wrócił.

Tak mała ilość nastukanych km na tym oleju na pewno źle na niego nie wpłynęła także myślę, że spokojnie możesz zalać ponownie pełen syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Przejeździłem ok. 3000 mil. Mogę wrócić do syntetyka?

 

Ja bym jeszcze wrócił.

Tak mała ilość nastukanych km na tym oleju na pewno źle na niego nie wpłynęła także myślę, że spokojnie możesz zalać ponownie pełen syntetyk.

 

Dziękuję za pomoc! Zaryzykuję i opiszę efekty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeprowadzenie testu :)

U mnie też jest to mała różnica ale jest! na poprzednim oleju było spokojniej. W środę będę cały dzień w Lublinie, tak od 12, będziesz pewnie przejeżdżał w drodze do Chełma to może się złapiemy? Wyślę Ci nr tel. na priv, jeżeli zechcesz porównać wrażenia słuchowe, będę wdzięczny :)

Pozdrawiam

 

Chyba za bardzo sie przejmujesz nowym autkiem :) W srode posluchasz mojego nismo i bedziesz spal spokojniej :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do pytania o olej. Czy 3.0 bierze Wam trochę oleju?

Ojciec kupił Maximę z vq30de z zalanym jakimś tam syntetykiem i olej trzymał poziom. Później zmienił na Mobila 5W50 i lekko bo lekko, ale ubywa. Na tyle, że po 6-7 tys km musiał dolać z pół litra (oleju :) ) żeby poziom wrócił pod górną kreskę.

Silnik ma przejechane między 180 a 190 tys km. Czy to w miarę normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na Castrol RS 10/60 Sport i mój silnik ma na liczniku, niewiem jak jest naprawde, 252000 km, auto jest z 91 roku i od wymiany do wymiany (co 10 tys) poziom oleju sie prawie nie zmienia, jak jest ma max to jak zmieniam to jest w połowie, pomiędzy min i max i to nie zawsze, czasami wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ubywa oleju to normalne, jest to zwiazene z recyrkulacja rozgrzanego powietrza i opar oleju, jest to tzw PCV - positive cranck case ventilation

 

I wszystko jasne ;) a wszystko to leci takim czarnym wezykiem :D.... prawda Wacu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ubywa oleju to normalne, jest to zwiazene z recyrkulacja rozgrzanego powietrza i opar oleju, jest to tzw PCV - positive cranck case ventilation

 

I wszystko jasne ;) a wszystko to leci takim czarnym wezykiem :D.... prawda Wacu ? ;)

 

Prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Czy ktos moze mi powiedziec czy mam stan oleju czy nie? Silnik vq35de nissan maxima a34. Czy moze mam lekko ponad polowe czy przy minimum? Ktore zalamanie wskazuje polowe jak sa 3 liczac od poczatku bagnetu. Wg mnie jest stan ale wole dopytac :-)

post-56340-0-24866900-1469514048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega wie ze przed sprawdzeniem stanu oleju sie wyciera bagnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...