Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Łączniki stabilizatora - kiedy "zwykl


Gość sgj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem (Primera, P11, 2000r) świeżo po wymianie obu wahaczy górnych (555). Zawieszenie pracuje znacznie lepiej (ciszej), ale mimo wszystko coś od czasu do czas stuknie - i to nie koniecznie w momencie, w którym się tego spodziewiał. Zamiast twardo w momencie wjechania w dziurę, odgłos jest jakby trochę później... Czy to może być łącznik stabilizatora? Jakie są objawy jego zużycia? Mi się wydaje, że jakby coś stukało w prawych przednich drzwiach, albo w tych okolicach... No i jeszcze jedno pytanie - kiedy zwyczajowo wymienia się łącznik stabilizatora? Ja przejchałem 98kkm i jeszcze tego nie robiłem.

 

Z góry przepraszam jeśli pytania nie są "na miejscu" i bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam,

--sgj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kiedy zwyczajowo wymienia się łącznik stabilizatora? Ja przejchałem 98kkm i jeszcze tego nie robiłem

To już czas :diabel2:

A tak serio - zawieszenie w tych samochodach... szkoda pisać ;) Takie pukanie to też może być wynik niefartownego montażu wahaczy. Nowe też często potrafią pukać. Poszukaj takiego tematu "555 czy Febi" lub jakoś tak.

Pozdrawiam - Piotrek

 

[ Dodano: Pią 04 Maj, 2007 21:31 ]

O tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=12342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec u mnie bylo podobnie - cos pukalo z przodu za zawiasie, wiec po przeczytaniu kilku postow mowie - wahacze. I kupilem FEBI x 2 - po 120 PLN na allegro. Wymienilem zadowolony a tu dalej puka :( No i sie wkurzylem i pojechalem na "najazd" - szedlem pod samchod, popatrzylem, poszarpalem za stabilizator i wyszlo. Pukal lacznik lewy. Wiec do JC i kupilem za 70 PLN Yamato - podobno najlepszy co tam mieli. Przyjechalem do domu, wymienilem i pukanie zniknelo :) Ale w sumie z wahaczami sie zle nie stalo ze wymienilem bo skrzypialy :)

 

Takze jak masz mozliwosc wejsc pod auto i poszarpac za stabilizator to polecam - dowiesz sie czy to jest wlasnie przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radkiewicz Krzysztof

Jak nie wahacz ,łącznik , sworzeń to prawdopodobnie siedzą Ci łożyska na zwrotnicy.

Ostatnio przerabiałem ten temat u siebie.

Z zawieszenia dochodził taki metaliczny ,zawiasowy stukot.

Można dostać urwicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik słychać gdy jedziesz po nierównej drodze albo po dziurach. Wjedz na kanał, wejdz pod auto i zacznij bujać autem, jeżeli to łącznik to bedzie go słychać ale trochę inaczej niż wewnątrz. Czasami jak jest mocno wytrzepany to słychać przy normalnym bujaniu autem. Wymiana prościzna, część tania więc jeżeli to jest to zrobić i się nie przejmować. :one:

Łącznik wymienia się jak stuka dana sztuka. A to ci wierszyk mi wyszedł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym wymienić łączniki z tyłu w moim aucie. Tylko problem jest w tym, że nie mogę znaleźć. Już kilka razy oglądałem spód auta i niestety, dalej nie wiem w którym miejscu one są umiejscowione. Mógłby ktoś zrobić fotkę lub przynajmniej napisać w którym miejscu są? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...