Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozladowywanie sie akumulatora


hippi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klimę masz? Jak tak to najłatwiej jest spuścić płyn chłodniczy i wyjąć chłodnicę. 20 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

Klimę masz? Jak tak to najłatwiej jest spuścić płyn chłodniczy i wyjąć chłodnicę. 20 minut roboty.

 

 

Tak klima jest,w więc w grę wchodzi wyciągnięcie chłodnicy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszedł w górę bez rozłączania przewodów. było ciasno ale wyszedł.

 

zamawiając z allegro uważaj, bo podobno są dwa rodzaje (tak mi elektryk powiedział) i trzeba symbol sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

u mnie wyszedł w górę bez rozłączania przewodów. było ciasno ale wyszedł.

 

zamawiając z allegro uważaj, bo podobno są dwa rodzaje (tak mi elektryk powiedział) i trzeba symbol sprawdzić.

 

 

Tak jest zawsze kolego - wymieniałem już parę rzeczy w mojej Primerce i nie jest to takie łatwe jak by się zdawało ( idziesz do sklepu i kupujesz podzespoły do swojego auta ).Alę myślę że jak piszę ALTERNATOR DO PRIMERY P11 2.0TD i rok się zgadza,to nie będzie problemów.

 

 

 

 

A jeszcze takie pytanko mi się przykleiło - czy jest możliwość wymiany samych " szczotek " w alternatorze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie tak, tylko nie wiem jak jest w tym czy szczotki nie są razem z regulatorem napięcia.

kiedyś w sunnym tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość longer 81

Witam - dzisiaj wymontowałem alternator z samochodu,zrobiłem jak radził kolega wyżej zdemontowałem chłodnicę i dostęp do alternatora "OK".Mogę napisać na razie tyle że po załączenia kluczyka kontrolka się nie żarzy, ( wcześniej tak właśnie było ).Teraz naładuję dobrze akumulator i będę czekał na alternator z allegro. Szczotki z tego co patrzyłem nie wymienialne,chyba że się mylę i jakoś się je wymienia.

 

Witam jeszcze raz streszczą wam troszeczkę przeprawę z Alternatorem jak się okazało - Aku.nowy zakupiony tu we Francji,Alternator zakupiony na Allegro i wysłany do Francji z Polski - i tu paczka przyszła uszkodzona,pęknięte koło zamachowe,no troszeczkę się ( wkurwił.. ) - koło zamieniłem ze starego Alternatora i wreszcie jest wszystko _ ok _.

 

Tylko jedno pytanie : jeżeli pasek piszczy - to trzeba go naciągnąć ? czy poluzować ?

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam mam problem w mojej p 10 podczas jazdy zaczynają sie mocniej swiecic swiatła i oswietlenie deski a także zegarów po paru minutach jazdy oswietlenie przygasa i odczuwalny jest spadek mocy czy to moze być regulator napięcia praszę o pomoc dzięki

 

naciągnąć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam taki problem z moją Primerą, że gdy zaświecą się kontrolki ładowania i wody w filtrze paliwa, to na postoju rozładowywuje się akumulator. Te kontorlki nie zawsze się świecą, jeśli nie świecą to nic go nie rozładowywuje. Czy może to być jakieś zwarcie w alternatorze. Ładowanie jest dobre. Przy tym jak świeciły się kontrolki to było ok 14,2V - 14,1V przy maksymalnym obciążeniu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze sie swieca, ale w jakich okolicznosciach sie zapalaja? Opisz dokladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapaleniu samochodu. Kiedyś było tak, że się czasem zaświeciły lecz po chwili gasły. Teraz gdy się zaświecą, to świecą cały czas, dopiero gdy się akumulator rozładuje, to przy ponownym rozruchu silnika już nie świecą.

Edytowane przez DominikM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na alternator, przy tym sprawdz jeszcze fitr paliwa na obecnosc wody. Przynajmniej wykluczysz swiecenie tej kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Może być przebita dioda i może mieć upływ. Na tyle mały że nie wywala bezpiecznika na tyle duży że rozładowuje akumulator.

 

Najlepiej miernik cęgowy i pomiary porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...