Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Silniczek do spryskiwaczy nie działa


Gość Maruder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat nie mialem tego problemu.Moze sprawdz bezpieczniki,wszystkie kabelki od pompy.Sprawdz na poczatku,czy dochodzi do niej napiecie.Jezeli nie to sprawdz bezpieczniki.Mogla sie tez spierniczyc ta galeczka od wycieraczek,a w najgorszym wypadku pompa.No naprawde nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mialem tego problemu.Moze sprawdz bezpieczniki,wszystkie kabelki od pompy.Sprawdz na poczatku,czy dochodzi do niej napiecie.Jezeli nie to sprawdz bezpieczniki.Mogla sie tez spierniczyc ta galeczka od wycieraczek,a w najgorszym wypadku pompa.No naprawde nie wiem :roll:

 

 

Zgadzam się z przedmówcą :wink:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mi powie, który bezpiecznik odpowiada za pompke spryskiwaczy ? Myślę, że gdyby to był bezpiecznik to przestałyby też działać jakieś inne urządzenia. No chyba, że pompka ma bezpiecznik tylko i wyłącznie dla siebie. Spryskiwacze przestały działać nagle bez wczyśniejszych przerw w działaniu - taże to chyba nie przełącznik. Przestały działać po nocy. Nie miałem zimowego płynu. Czy zamarznięcie mogło spowodować uszkodzenie pomki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nio trzeba bylo tak od razu pisac:)Jak jest mroz i nie masz plynu zimowego to pompa nie wyda nawet odglosu :lol: Tez tak mam,sprobuj pojezdzic jakis czas az sie rozgrzeje,powinno pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 400 km i nic - dalej nie pompuje i nie wydaje żednego dźwięku - chyba musze jechać do jakiegoś mechaniora - albo do ogrzewanego garażu, albo czekać do wiosny :?
No to nie wiem :? Ale sprobuj zrobic to co wyzej napisalem.A co do sprawy bezpiecznikow to pompa ma na pewno osobny.Chyba wszystko ma tam swoj bezpiecznik :-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem od niedawna posiadaczem Primery P11. Po jej kupnie stwierdziłem nie działający spryskiwacz - brak odgłosu pompy. Pierwszą rzeczą którą zrobiłem to zdemontowałem nadkole, kilka spinek i śrubek, następnie zdemontowałem pompkę, trzyma się na oringo czy uszczelce nie pamiętam już, wystarczy mocno pociągnąć. Po zdemontowaniu okazało się, że były skorodowane styki. wymieniłem złącza elektryczne, wyczyściłem styki na pompce zabezpieczyłem to wszystko przed wilgocią poskładałem i na razie działa bez zastrzeżeń. Zajeło mi to 20 minut.

Może w twoim przypadku jest tak samo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuje odczekać. Jest zimno jak wczesniej ci zamarzł płyn letni to pompka nie zadziała- rozwiazaniem garaż lub (zalezy ile tam było płynu) troche denaturatu razem z zimowym płynem powinno pomóc o ile powiedzmy miałeś mało letniego. Pompka nie zadziała przy rozgrzanym silniku ponieważ mechanizm jest w nadkolu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuje odczekać. Jest zimno jak wczesniej ci zamarzł płyn letni to pompka nie zadziała- rozwiazaniem garaż lub (zalezy ile tam było płynu) troche denaturatu razem z zimowym płynem powinno pomóc o ile powiedzmy miałeś mało letniego. Pompka nie zadziała przy rozgrzanym silniku ponieważ mechanizm jest w nadkolu. :D
No ja sie nie zgodze :wink: U mnie jest identycznie,jak stoi na mrozie nic nawet nie slychac.Przejade sie kilkadziesiat kilometrow i jest ok :roll: Musze w koncu zmienic ten plyn jak sie zrobi cieplej,bo mi przewody rozwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Mi też nie działała pompkaw tylniej szybie. Dzisiaj rozebrałem ją na czynniki pierwsze i okazało się że wirnik w pompce nie obracał się. Uruchomiłem go ale musiałem nieco tą pompkę po tym moim zabiegu posklejać ( nie wiem czy w ogóle ta pomka jest rozbieralna) w każdym bądź razie hula i spryskiwacz działa jak należy Zaznaczam że pompka po mojej ingerencji nie cieknie jest więc chyba wszystko ok.

Pompka ta znajduje się pod prawym przednim nadkolem ( są tam zresztą dwie pompki od przedniego i tylniego spryskiwacza) w dolnej części zbiornika z płynem do spryskiwacza. Płyn musiałem wpierw spuścić i następnie wyciągnąć pompki. Trzeba dojść która jest przednia a która tylnia bo nie mają oznaczeń.

W pompce zdjąłem dekielek i poruszałem wirniczkiem, zaczeło chodzić.

No i dziła. Powodzenia :lol: Na serio dziła

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem i czytalem az moj silniczek padl

na szybciora wyrwalem jakis w opla i dziala gicior

srednica pasuje , tylko trzeba go zalozyc odwrotnie (wisi w dol ze zbiorniczka) , bo kabelki wadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mycie szyb tzn pompa i wycieraczki są pod jednym bezpiecznikiem .jezeli po wł mycia szyb chadza wycieraczki a plyn nie leci tzn ze jest cos z pompą mialem to samo co ktorys z kolegow zasiniedziale styki przy pompie 20 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie szyb tzn pompa i wycieraczki są pod jednym bezpiecznikiem .jezeli po wł mycia szyb chadza wycieraczki a plyn nie leci tzn ze jest cos z pompą mialem to samo co ktorys z kolegow zasiniedziale styki przy pompie 20 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

W moim przypadku jest podobnie:

- dając impuls mycia szyb, wycieraczki pracują natomiast pompka stoi,

- przy podpięciu na krótko – silniczek pompki pracuje,

- styki przepatrzyłem, poruszałem nimi i wydają się być OK, nie widać oznak zaśniedzenia,

 

Pompka jednak nadal nie działa, przy pogodzie jaką mamy obecnie to o jeździe nie ma co mówić ...

Znajomy powiedział, że przyczyną może być któryś z przekaźników, ale który i gdzie go szukać?

 

Patrząc po schemacie widać, że w przełączniku przy kierownicy jest oddzielny styk sterujący spryskiwaczem - chyba trzeba się tam dostać ... Na schemacie jeszcze widnieje coś takiego jak wzmacniacz wycieraczek - może mi ktoś powiedzieć co to jest i jak wygląda ?

 

Może mieliście podobne przypadki i pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Męczy mnie ten sam problem ze spryskiwaczem.

Bezpieczniki ok a pompka milczy, wycieraczki hulają.

Czy wycieraczki i spryskiwacz są pod jednym przekaźnikiem ? czy jest osobny do spryskiwacza.

Czuje ze czeka mnie trochę odkręcania. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawialem spryskiwacze i nast dnia pompka nie wydala juz odglosow zycia. nie czailem sie zbytnio i zalatwilem za 30 zeta inna pompke tez od primery P10. Bezpieczniki to akurat kwestia, ktora sie nie martwie. Albo pada "cos na prad" albo jakies_takies styki mam zasniedziale i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawialem spryskiwacze i nast dnia pompka nie wydala juz odglosow zycia. nie czailem sie zbytnio i zalatwilem za 30 zeta inna pompke tez od primery P10. Bezpieczniki to akurat kwestia, ktora sie nie martwie. Albo pada "cos na prad" albo jakies_takies styki mam zasniedziale i tyle :)

 

mi ni edziala tylna wycieraczka w p10, kombinowalem jak glupi, bezpieczniki od wycieraczek oczywiscie sprawdzilem... okazalo sie ze bezpiecznik tylnej wycieraczki to ten od sterowania elektryka lusterek... stalem w korku i sie nudzilem i zobaczylem ze nie dzialaja... sprawdzilem bezpiecznik - spalony, wymienilem i od tej pory zaczela dzialac spowrotem i tylna wycieraczka... wiec moze na jakims dziwnym bezpieczniku toto siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdzie się znajduje ten silniczek i jak tam się dostać :?: czy on się załącza przez jakieś styki prezekaźnika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...