Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Sonda lambda do Primery 1.8


Gość Ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Poniewaz po wymianie przeplywomierza znowu zapalil mi sie check engine postanowilem wymienic sonde lambda. Jest to chyba juz ostatnia mozliwosc wymiany tego co moze byc uszkodzone. Poniewaz oryginal jest bardzo drogi czy da sie dobrac jakas sonde uniwersalna powiedzmy z Allegro ? Czy ktoras z tych by podpasowala :

 

Allegro

 

Wiadomo ze wtyczke bym przelutowal z oryginalu ale gra jest warta swieczki gdyz mozna sporo zaoszczedzic na zamienniku.Dzieki za pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sonde sprawdzalem napiecie skacze od 0.07 do 0.90 v wiec wydaje sie dobrze. Ale niestety po dluzszej jezdzie tak okolo 2 -3 godzinach wywala blad i swieci sie check engine. Kod bledu wskazuje na sonde... Zaraz przed zaswieceniem sie lampki nastepuje spadek mocy silnika i wzrost spalania, autem zaczyna lekko szarpac i po chwili zapala sie check. Przeplywomierz jest nowy, przepustnica wyczyszczona sam juz nie wiem co zmieniac albo naprawiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy może ktoś podrzucić nr seryjny sondy lambda firmy Bosch (lub jakiś zamiennik) do silnika 1.8 benzynowego. Coś mi auto zaczyna za dużo spalać gazu w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalacja sekwencyjna LPG nie korzysta z sygnału sondy lambda? Jeden z użytkowników forum pisał iż wymiana sondy obniżyła "apetyt jego auta na LPG" w jeździe miejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda ma bardzo dużo do poprawnej pracy silnika na gazie. Dokładnie jak napisał kolega "Dżem" instalacja gazowa pobiera sygnał z sondy lambda i na podstawie tego dobiera dawkę gazu (podobnie jak przy jeżdzie na benzynie)

 

U mnie jak padła sonda to silnik gasł na wolnych obrotach i palił jakiś litr więcej gazu, a jak pojechałem do gazownika żeby mi ustawił żeby mi silnik nie gasł, to spalanie wzrosło do 20 litrów :D

 

Wymieniłem sondę na boschowską z allegro i wszytko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sądami jest mały problem ja pocinam na zamienniku ngk za 99pln i niby wszystko ok. Ale np. DCI na zamiennikach jakoś nie bardzo chcą jeździć. To że masz nowy przepływonierz nie oznacz że jest on dobry. Wiele razy było tak że był nowy ale uszkodzony fabrycznie. Sprawdź dokładnie parametry pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie jak sprawdzic czy sonda jest dobra-odlaczyc ja od auta (odkrecic)podlaczyc ja do miernika i sprawdzic czy jest tam prad?czy tez nie odlaczac jej od auta i podlaczyc sie z miernikiem pod autem-oraz jakie parametry powinna wskazywac zeby wskazywalo ze sonda jest ok?

sorrki moze te pytania sa dla was banalne ale z elektronika mam male doswiadczenie-moge rozebrac silnik i go zlozyc ale elektroniki nie rusze :((

dzieki wielkie za jakiekolwiek odp pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Benitez

"sprawdz katalizator" masz na mysli wykrecic go i ocenic jego stan "na oko"czy jest jakis konkretny sposob na to zeby go sprawdzic-gdzies tu wyzej czytalem ze widac czy jest wypalony -na tej podstawie ocenie czy jest juz po katalizatorze-dodam ze jezdze na lpg to ma jakis wplyw ze szybciej sie wypala-czytalem ze powinno sie stosowac zimniejsze swiece ja ich nie zastosowalem jak zalozylem lpg

dzieki za odzew pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość michal17781

U mnie pojawia się cały czas błąd 0140. Czyli sonda lambda.

Ale jak taki błąd wyskoczy auto pomyka bez zmian. Moc jest taka sama jak wcześniej. spalanie tez. Robie reset i jeżdżę dalej. Ale zastanawiam sie w co zajrzeć najpierw. Czy wymienić sondę na nowa, czy coś jest z katalizatorem. A czy w modelach z silnikiem 1.8 można zlikwidować katalizator. Jakie są skutki jazdy bez katalizatora.

 

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 16:59 ]

A jaką sonde lambda najlepiej kupic. Podpowiedzcie mi coś dobredo w niewielkich pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...