Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Kluczyk i pilot


Bart-qlka2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Allegro kolega "sm-elektronik_pl" sprzedaje microswitche do kluczyka.

 

Byłem właśnie na jego aukcji ale nie widziałem zeby miał wystawione mikrosweecze.Możesz napisać pod jaka nazwa ma je wystawione :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie na jego aukcji ale nie widziałem zeby miał wystawione mikrosweecze.Możesz napisać pod jaka nazwa ma je wystawione

 

Zauważ że ten post był pisany w maju więc aukcja mogła się już zakończyć :)

Najlepiej zapytać gościa czy ma jeszcze takie micro switch'e.

Poszukam też po necie może gdzieś znajdę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kilku sklepach z elektroniką w Gdańsku i pytałem sie o nie.Jest ich do wyboru do koloru tylko że nie miałem ze sobą kluczyków od samochodu.Koszt jednej sztuki wynosi ok 0,50 PLN więc nie bedę się bawił w zakupy na Alledrogo tylko po swiętach pójdę do sklepu i napewno coś dopasuję.

 

Zauważ że ten post był pisany w maju więc aukcja mogła się już zakończyć

 

Wiem zwróciłem na to uwagę tylko myslałem że coś przeoczyłem i gościu miał je wtedy wystawione pod jakąś inna nazwą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlaśnie Nissana Primerę 2000r i również mam problemy z pilotem.

Kluczyk jest w porządku, nawet mam nówkę sztukę drugą dorobioną przez poprzedniego wlaściciela ale pilot:

 

-dziala dolny przycisk czyli otwieranie samochodu i wylączanie alarmu

-nie dziala górny przycisk czyli zamykanie samochodu i wlączanie alarmu

-gumki są w oplakanym stanie

 

 

Bylem w ASO Nissana w Plocku i powiedziano mi, że rzeczywiście wymiana gumki to koszt 36zl ale, że to teraz ryzykowne bo i tak ten górny mikrostyk jest pewnie zlamany a możliwe, że jak się otworzy kluczyk to wszystko się do końca wszystko rozsypie i, że nie mogą obiecać, że i ten drugi przycisk nie przestanie dzialać.

 

Co teraz najlepiej zrobić (poza kupnem nowego pilota za 300zl), czy rzeczywiście najprawdopodobniej górny przycisk jest do wymiany, czy da się tak jak piszecie bez problemu dostać takie mikroprzelączniki (i co z tą ich wysokością, czy nie ma takich jak potrzeba tylko za wysokie?) i na ile trudne jest przelutowanie tych nowych (czy lepiej pójść do jakiegoś fachowca - i wlaśnie do kogo najlepiej?)

 

 

Doradźcie mi proszę koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz takie jak ja - na 1 stronie tego tematu zamieściłem zdjęcie gdzie są porównane stary i nowy - to bez problemu będzie działać i pasować. Wymieniłem je już w obu kluczykach z Primy i Micry i dobrze chodzą.

 

Znalazłem przykładowo coś takiego:

 

http://www.aphelektra.com/p/pl/879/mikropr...x3-7x2-5mm.html

 

To chyba właśnie takie jak ja kupiłem.

Co do montażu to wszystko zależy od zdolności manualnych jak i sprzętu jakim dysponujesz. Jak masz jakieś pytania to pytaj śmiało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

miałem nadzieję, że ktoś w kraku już dostał taką gumkę. w aso zaproponowali mi wymianę kluczyka na nowy - koszt kilkaset złotych. jak powiedziałem, że to tylko gumka, taki detal to mi starano się wmówić, że to cała skomplikowana złożona elektronicznie instalacja. Szukam dalej. Podobno gumki są na allegro za 50PLN.

 

Pytałem dziś w Japan Motors na Powstańców - dostępne od ręki, cena 56pln.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

 

Ale odgrzałeś kotleta. Za 150 zł na Allegro dostepne są całe kluczyki do przyrzeźbienia u dorabiacza kluczy. Trzeba tylko przełożyć taki elemencik w środku od immobilizera i zaprogramować kluczyk. Dostępne są też pozostałe elementy od kluczyka. Są jeszcze nowsze kluczyki bez gumek z plastikowymi guzikami - dokładnie taki jak qashqaju - musze zapytać gościa czy da radę adoptować ten kluczyk bo mi się bardzo widzi i miałem go w rękach - jest o wiele trwalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z nieświeżości tematu ;), ale ponieważ przejrzałem cały wątek to postanowiłem dopisać trzy grosze, a nuż komuś się przyda w przyszłości ;)

 

Wiem, że wszystkie potrzebne elementy układanki można znaleźć na Allegro, jednak jeśli ktoś potrzebuje jedynie wymienić obudowę i/lub przyciski, to 56pln w ASO + 1 pln za microswitch (sklep Elemar, ul. Mitery) wyjdzie mimo wszystko 2 dychy taniej niż z Allegro ;-)

 

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniałem gumki w pilocie, tzn ćwiartkę kluczyka z gumkami, zakupiłem w ASO Nissan Szczecin Polmotor za 62 zł, to samo na allegro 84 zł + wysyłka. Pozdrawiam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...