Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ActiveSync nie wykrywa mi nic :/ jak podłączam navi. , windows CE 5.0 chyba tam jest ale już dałem radę mam na razie 3 mamy igo8 automapa 5.0.5 i mio map , dziś muszę automape 5.1.1 dać i gitarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuje kupic nawigacje i na oku mam taki oto model Pentagram [P 5210] Nomad nie jest blokowana ma szybki procesor i najnowsza Auto Mape. Mam jednak pytanie czy Pentagram robi dobre te nawigacje, moze ktos ma to prosze sie wypowiedziec na forum jak sie sprawuje, niestety mi ta marka kojarzy sie tylko z odtwarzaczmi mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tom Toma One XL T z wgranymi najnowszymi mapami od serii 730 / 930 Polski i najbliższych Państw. Dziś zrobiłem trasę 810 KM do Wawy i z powrotem. Jestem pod wrażeniem "asystenta pasa ruchu" jednak działa on tylko przy Wawie bo przy Poznaniu już mi się nie ukazał - ale nie powiem wizualka świetna. W sumie polecam to urzadzenie, mam tez palmtopa z Auto Mapą XL i porównując je - owszem może i XL ma dokładniejsze mapy ale jest taki jakby bardziej bezpłciowy i surowy a Tom Tom wydaje się bardziej gadżeciarski i w nowych wersjach nie ustepuje już tak jak kiedyś na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z Was programu GPS Performance?

Więcej o nim znalazłem tutaj:

-> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=23524

Ja używam podobnego programu, ale pod Symbiana - Tempes GTx.

Wyniki są powtarzalne, gdy robiłem pomiary na jednym biegu (żeby wyeliminować zmianę biegów), to różnica między kolejnymi próbami oscylowała w granicach 0,1-0,2 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość don_martinez
Mam problem z Automapa 5.2

Mianowicie cały czas prosi bym załadował mapę, kiedy to zrobię prosi ponownie i nigdy jej nie wyświetla. Co może być nie tak?

 

Bawiłeś sie ustawieniami urządzenia? Też kiedyś tak miałem w Navroadzie. Przeglądałem różne funkcje i zwiększyłem ilość pamięci na mapy po czym zrobiła się taka kupa jak u Ciebie. Wróciłem do ustawień fabrycznych i poszło.

 

Przy okazji zapytam. Czy na rynku dostępna jest nawigacja, która potrafiłaby sama ustalić trasę? Chodzi mi dokładnie o to, że wprowadzam listę adresów a ona sama ustala trasę, czyli adresy we właściwej kolejności aby trasa była najkrótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość marceli

Hej koledzy !

Ostatnio zanabyłem :D TomToma Go 630. Jak ktoś takie ma jak ocenia??

 

Czy trzeba coś kombinowac od razu z mapami jak się kupi??

 

Szczerze się przyznam że to moje początki z navi wiec proszę o jakies rady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość johny_fellow

marceli jak jest nowy to zaktualizuj go w ciągu 30 dni od dnia pierwszego uruchomienia. Zrób to jak najpóźniej żeby dostać najaktualniejsze mapy.

 

mimier, sytuacja śmieszna ale prawdziwa :) Mnie kiedyś nawi chciała puścić z Gryfina do Chojnic przez Niemcy. Po chwili wybiłem jej ten pomysł z systemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

Hej! Moj ojciec zamierza kupic sobie navi do auta zastanawia sie nad Mio c725 oraz Clarionem map780. Ktory byscie wybrali? Najwazniejsze by navi byla niezawodna, latwa w obsludze. Ktora firma jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie program MapaMap?

 

Do tej pory "okazjonalnie" mam na posiadaniu HTC Adventage z Automapa i TomTomem, ale chciałbym mieć na stałe za niewielkie pieniądze w miarę dokładną mape PL.

 

Znalazłem w cenach w okolicach 200-300zł brutto urządzenia z MapaMap - jak jest z dokładnością i kierowaniem pod drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Moj ojciec zamierza kupic sobie navi do auta zastanawia sie nad Mio c725 oraz Clarionem map780. Ktory byscie wybrali? Najwazniejsze by navi byla niezawodna, latwa w obsludze. Ktora firma jest lepsza?

 

W dzisiejszych czasach drogi tak szybko powstają, że najważniejszym (moim zdaniem) kryterium jest aktualizacja. Po roku od otwarcia kawałka autostrady czy obwodnicy aktualizacja to trochę późno, niestety ani iGO ani AutoMapa nie nadąża ostatnio :( chociaż AM przoduje. Nie wiem jak MapaMap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem ostatnio nawigacje na Fujitsu-Siemens LOOX n110.

Oryginalnie miała Navigon (moim zdaniem słabiutka jak na PL).

Rozblokowałem, sam, do Windows 5CE i zainstalowałem Automapę 5.3 XL

Narazie śmiga, choć już kilka błędów znalazłem, np. rondo na wiosce, gdzie nawet łuku nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz wgrana 5.5 i spisuje sie dobrze jechalem juz dwa razy na mazury i prowadzila jak chcialem a no i nie proponuje wybierac najkrotszej trasy bo raz mnie w polna drogie wyprowadzila najlepiej sie sprawuje na trasie optymalnej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
nie proponuje wybierac najkrotszej trasy bo raz mnie w polna drogie wyprowadzila najlepiej sie sprawuje na trasie optymalnej :D

 

Potwierdzam. Automapa tylko z ustawieniem trasy optymalnej. Wczoraj jeden z moich kierowców poleciał do Niemiec. Mondzioł ustawił navi na trasę najkrótszą i zamiast gnać niemieckimi autostradami co chwilę z nich zjeżdżał i zwiedzał wiochy. Stracił 2 godziny na tych manewrach. Dopiero jak kazałem ustawić mu na trasę optymalną zaczął jechać jak człowiek ;)

W którymś z czasopism motoryzacyjnych napisali kiedyś złotą myśl: nawigacja jak najbardziej tak, ale najpierw sprawdź jej wyliczenia z mapą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Zastanawiam sie na kupnem nawigacji. Tak czytajac te wszystkie posty dobrym rozwiazaniem było by ten palmtop Mio ale to troche nie na moja kieszeń :) I tak pomyslałem na innym tańszym urządzeniem na które mozna wgrywac rózne mapy.

 

Co o tym sądzicie?

http://www.allegro.pl/item591356140_promoc..._od_sideon.html

 

http://www.allegro.pl/item594778970_goclev..._od_sideon.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie?

A co tu sie zastanawiac? Ja mam MEDIONA z 266Mhz Samsungiem, 64RAM i śmiga super, nawet 3D z najnowszą automapą się nie zacina, GPS prowadzi idealnie, nie zrywa sygnału i szybko znajduje a nie ma Sirf'a III wiec to co wkleileś będzie śmigało super, zerknij na jakims forum czy nie ma jakis wad ten model (np na forum my-navia)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli jak jest nowy to zaktualizuj go w ciągu 30 dni od dnia pierwszego uruchomienia. Zrób to jak najpóźniej żeby dostać najaktualniejsze mapy.

 

A jeśli tego nie zrobiłem??Tzn minał miesiąc?Kurde musze się z tym "tematem"podszkolić :/

 

Co z mapami??Raczej nie mam zamiaru kupowac.... :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
A jeśli tego nie zrobiłem??Tzn minał miesiąc?Kurde musze się z tym "tematem"podszkolić

 

Co z mapami??Raczej nie mam zamiaru kupowac....

Legalnie bez zapłacenia już ich nie zaktualizujesz. Musisz pokombinować :) W mojej mieścinie są ludzie, którzy za 20-30zł wgrywają najnowsze mapy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...