Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] zablokowany tylny pas bezpieczeństwa


Pablo2311

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie - od czasu jak kupiłem autko nie mogę rozwinąć dwupunktowego(?) środkowego pasa, oraz rozłożyć tej połowy kanapy na której jest ów pas zamocowany. Próbowałem już wszystkiego - łącznie z wyciągnięciem tylnej półki. Czy ktoś z Was miał może taki przypadek, jak się do tego ewentualnie dobrać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewno przytrzasniety jest ten pas w zaczepie i na sile zamkniety, ciezko tak na odleglosc powiedziec..... na sile to mozna urwac. A jakis mechanior???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tej kanapy to moze masz zablokowane odchylanie ?z tylu od strony bagaznika widac taki maly suwak zobacz a jakiej jest pozycji ,i sprobuj go przesunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kris_kjk

W mojej Primerce środkowy pas jest trzypunktowy z zastosowaną blokadą ALR. Ten właśnie pas może być wykorzystywany do przewozu dzieci w fotelikach, bez możliwości swobodnego rozwijania się pasa. Pas ten może działać jak tradycyjny lub jako pas z blokadą ALR. Aby blokadę uaktywnić wyciągamy powoli pas do końca, ustawiamy fotelik, a następnie pozwalamy na nawinięcie się taśmy na szpulę i blokujemy ja poprzez pociągnięcie jej do góry. Od tego momentu blokada jest uaktywniona, a dalszemu zwijaniu się pasa towarzyszy grzechot zapadki. Aby blokadę wyłączyć, należy pozwolić na zwinięcie się taśmy. Grzechot zapadki powinien ustąpić, a blokada ALR jest wyłączona i pas działa tradycyjnie.

 

Podejrzewam, że coś zablokowało się w tym mechanizmie ALR, może uda się jeszcze zwinąć troszkę pas bardziej, a wtedy blokada ALR powinna się wyłączyć .... ale tak na odległość to ciężko coś podpowiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie - od czasu jak kupiłem autko nie mogę rozwinąć dwupunktowego(?) środkowego pasa, oraz rozłożyć tej połowy kanapy na której jest ów pas zamocowany. Próbowałem już wszystkiego - łącznie z wyciągnięciem tylnej półki. Czy ktoś z Was miał może taki przypadek, jak się do tego ewentualnie dobrać?

pozdrawiam

Witam . Środkowy dwupunktowy pas nie ma zwijaka. Reguluje się go jak kiedys w maluchu :P . Jak nie da się wyciągnąć, to pewnie jest przyciśnięty siedziskiem kanapy. W sedanie prosta sprawa. Z przodu siedziska po obu stronach są dwa zaczepy do podnoszenia kanapy. Pozdrowienia ;)

 

PS Chyba, że to pas trzypunktowy, to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie się podłączyć pod ten temat....

Mam zablokowany tylny prawy pas trzypunktowy (P10), jak się to tego dobrać i odblokować ? Podejrzewam że jakiś brud podlazł i zakleszczył napinacz gdzieś w zwijaku pasa.

Próbowałem ruszać taśma pasa, ale nic nie dało. Od której strony dobrać się do zwijaka i czy da się to łatwo naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...