Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Antena elektryczna


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek_83

Witam.Jutro zabieram sie za naprawe anteny.Wszystkie potrzebne czesci mam juz od bardzo dlugiego czasu.Bat nowy,kupiony i zalozony w ASO jakies dwa lata temu,oczywiscie oryginal+mala zebatka.Wiem jak wyglada silownik w srodku i wiem jak to wymienic.Problem w tym,jak sie do tego ustrojstwa dostac.Prosilbym o lopatologiczne wytlumaczenie jak zdjac tapicerke,odkrecic antene i dostac sie do silniczka.Mozliwe ze zrobie zdjecia i wrzuci sie jako manual czy jakos tak :D Dziekuje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez dolaczam sie do pytania do anteny i silniczka latwo sie dostac ,ale samej anteny nie zdjalem 1,5h sie nad tym glowilem a pewnie rozwiazanie jest proste.Wyjalem silniczek bo wyl jak chcial chowac antene a jej nie chowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

Nie chce wyciagac anteny,tylko sam silownik.Musze wlozyc mala zebatke.Antene juz mi ASOwcy zalozyli,trybik zdobylem pozniej od klubowicza.Jakiego smaru najlepiej uzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek_83, bez wyjmowania anteny się nie obejdzie - trzeba ją wyciągnąć. W instrukcji obsługi masz nawet rysunek jak odkręcić nakrętkę mocującą. Żeby zdjąć tapicerkę musisz odkręcić plastikowe nakładki w bagażniku i odciągnąć tapicerkę, tylko uważaj na te plastikowe kołki mocujące. Jaki smar użyć ja używałem jak dobrze pamiętam to towotu a w zimie raz na jakiś czas psiuknięte WD40. Samego siłownika nie wyciągniesz, bo to jedna całość

 

Wiedziu, zerwała Ci się linka od wysuwania anteny - miałem to samo. Odepnij sterowanie anteny - ta kostka co ją widać, gdy otworzysz schowek na podnośnik. Załóż sobie zwykłą normalną antenę taką z 0,7-1m na uchwycie SF40 jak masz sedana, a jak HB to na KF150 (są to uchwyty do anten CB) i nie ma problemu w zimie jak przymarznie - wtedy najczęściej się właśnie zrywa ta linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

Jakiej instrukcji?Sam naprawiam?Nie widzi mi sie wyciaganie calej anteny :029: W ASO jakos sprawnie im to poszlo.Silownik jest rozkrecany z jednej strony,ciekawe czy ta sruba jest widoczna po zdjeciu tapicerki czy odwrocona w strone blotnika?Jezeli bylaby w moja stone,to rozkrecilbym to i wymienil bez wyciagania calosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziu, zerwała Ci się linka od wysuwania anteny - miałem to samo. Odepnij sterowanie anteny - ta kostka co ją widać, gdy otworzysz schowek na podnośnik. Załóż sobie zwykłą normalną antenę taką z 0,7-1m na uchwycie SF40 jak masz sedana, a jak HB to na KF150 (są to uchwyty do anten CB) i nie ma problemu w zimie jak przymarznie - wtedy najczęściej się właśnie zrywa ta linka

 

dziekuje ,jak wroce ze statku od razu to zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek_83, ta taka książeczka co to się dostawało razem z samochodem na forum jest. Żeby wykręcić automat od anteny trzeba odkręcić tą nakrętkę co jest na zewnętrzna antenie - właśnie w instrukcji obsługi jest pokazane jak to zrobić. Jestem ciekaw jak to zrobili w ASO że nie wyjmowali całego mechanizmu. Przecież w oryginale zarówno mechanizm wysuwania jak i teleskop anteny to jeden komponent, do którego i tak jest chorendalny dostęp. Więc moja rada jest taka, żebyś wyciągną całą antenę, a najlepiej założył jakąś stałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Plewek01

Siemka.Ja właśnie dziś wymieniałem antenę. Stary elektryk nie działał a bat był w rozsypce. Ciężkie dojście szczególnie jak się ma butlę z gazem od strony anteny :), ale jakoś sobie poradziłem tylko musiałem wyrzucić całą dziwną elektrykę od starej anteny (jakieś kostki i puszka z dziwną elektroniką w środku). Założyłem uniwersalkę i cyka jak burza ale dostęp katorga...nakrętkę zewnętrzną i uszczelkę dałem od starej bo lepiej pasuje i przylega.

 

 

------------------------------------

P10 2.0 B+G Sedan 92r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Więc moja rada jest taka, żebyś wyciągną całą antenę, a najlepiej założył jakąś stałą.
Nie chce w ten sposob bo mam wszystkie czesci od elektrycznej.Za nowy bat zaplacilem jak za zboze wiec niech zostanie :) Widze ze temat anteny na forum nie jest zbyt popularny.Trudno,trzeba sobie radzic samemu :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ja mam prawie nowa antenke do p10 sedan, jest do niej jakis sterownik ale nie laczy sie z antena:/ i nie wiem jak to podlaczyc zeby antena wysuwala mi sie np przy zapalaniu silnika albo wlaczaniu radia :/ drugi problem jest taki ze jak sprawdzalem pod aku to wyciagala sie na maxa tak ze az wyskakiwala z koncowki! i spowrotem to samo chowa sie az za bardzo :/ wiecie jak to zrobic?? pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jutro zabieram sie za naprawe anteny.Wszystkie potrzebne czesci mam juz od bardzo dlugiego czasu.Bat nowy,kupiony i zalozony w ASO jakies dwa lata temu,oczywiscie oryginal+mala zebatka.Wiem jak wyglada silownik w srodku i wiem jak to wymienic.Problem w tym,jak sie do tego ustrojstwa dostac.Prosilbym o lopatologiczne wytlumaczenie jak zdjac tapicerke,odkrecic antene i dostac sie do silniczka.Mozliwe ze zrobie zdjecia i wrzuci sie jako manual czy jakos tak :D Dziekuje.Pozdrawiam

ile skasowali za ten bat w ASO??

jeśli pamiętasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mógłby ktoś wrzucić albo podesłać zbliżenia "wylotu" anteny z błotnika w P10 hatchback? Jakby to nie był problem to prosiłbym o fotkę przy złożonej i rozłożonej antenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tej elektroniki czy jak to nazywacie to jest uklad ktory wylacza zasilanie silnika ,dziala na zasadzie pomaiaru prady silnika i jak antena jest wysunieta na maksa lub schowana pobor pradu jest wiekszy i zasilanie po kilku sekundach chyba po 2 wylacza sie,jesli jest zerwana gdzies zebatka to zasilanie jest dostarczane przez ok 20s.tak gqoli wyjasnienia dzialania ustrojstwa,odnosnie samej anteny to tzreba ja wyciagna cala zeby dostac sie do zespolu napedowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...