Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Spryskiwacz tylnej szyby.


Gość MrBrzoza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dysze wyjmiesz ręką - u mnie tak jest .

 

Ale całą?

Bo u mnie się chyba ułamała sama końcówka.

Póki co wymieniłem cały mechanizm razem z silnikiem i oglądając to nie widziałem za bardzo sposobu żeby tą dyszę wyciągnąć a tej nowej nie chciałem szarpać żeby nie urwać niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy w związku z tym że mam ciasno w garażu to zaczepiłem i ułamałem moją dorabianą końcówke od golfa i dorobiłem jeszcze raz taką samą a na dodatek udoskonaliłem i zamiast nakrętki która trzyma ramie wycieraczki doszlifowałem z długiej nakrętki Mx8 kapturek osłaniający dysze spryskiwacza. efekt na foto:

post-21694-1269280587,5461_thumb.jpg

post-21694-1269280622,8649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam . z własnego doświadczenia odradzam dorabiania dyszy i wciskania w tą cienką rurke ze względu na to że rurka jest bardzo cienka i się rozszerza co prowadzi do zatarcierania , u mnie ta rurka się ukręciła w połowie długości, nie wiem jak jest w oryginale bo nie widziałem ale przypuszczam że dysza nie jest wciskana w tą rurke tylko nakładana na oś wycieraczki i powinna chodzić razem z wycieraczką a nie stać ponieważ między rurką a ośką fabrycznie jesr oring . W przypadku ukręcenia tej rurki da się zreanimować spryskiwacz ale potrzeba troche cierpliwości i pomysłu. Ja się troche pobawilem i spryskiwacz lata teraz jak ta lala i pryska teraz na całą szybe przed wycieraczką . na pozostałą część rurki która zoztała od dołu nałożyłem oringi aby uszczelniały a zamiast przez rurke plyn płynie przez całą ośke, w koniec ośki wcisnąłem dysze z VW. Zamieściłem małe schematy:

post-21694-1273223745,5538_thumb.jpg

post-21694-1273223760,0633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie

 

Dzisiaj zauważyłem drobna awarię w systemie spryskiwacza tylnej szyby. Mianowicie płyn leci do srodka auta przez jakis zawór zamias trafiać prosto w dyszę.

 

Co to jest za zawór?

 

Przykład poniżej.

 

 

http://www.bazarek.pl/produkt/1406758/nissan-primera-p11-wezyk-spryskiwacza-tylnej-szyby.html

Edytowane przez P11DK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest do kombi tylko pewnie do 5 drzwiowki.

Ja tez wstawiałem końcówke od vw. Wyciągnąłem tą ułamaną część co jest w wycieraczce i włożyłem tą nową część i pryska jak nowe.

 

 

 

A tak po za tematem to wiem że był na forum problem z wycieraczką że działa na trzy w kombi i wraca na swoje miejsce tzn jak sie włacza tylnia wycieraczke do powinna z miejsca na druga strone szyby i wrócić na przeciwną. na start.

Kiedys miałem własnie dobrze pózniej jakimś sposobem było na trzy a teraz jakiś czas temu musiałem po roku lutować kable w wężyku bo sie naderwały i nie działała mi wycieraczka ,światła mgłowe i pozycja tablicy.

Polutowałem i o dziwo wycieraczka działa normalnie jak powinno rusza sie i wraca na swoje miejsce :rofl:.

Nie wiem co miało wpływ na to czy kabel poluzowany czy prąd nie przechodził i działało na trzy,najważniejsze że wróciło do normy.

I może trzeba kable przejrzeć czy nie są nadłamana że działa na trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie , a może coś takiego da sie zamontować do naszych samochodów :

 

http://www.nokaut.pl...ycieraczki.html

 

 

Dziś przechodząc koło fabii kombi zauważyłem podobieństwo w konstrukcji tylnej wycieraczki..

 

 

 

Odnośnie spryskiwaczy , zamontował ktos do primery spryskiwacze " mgłowe " ???? :

 

http://www.youtube.com/watch?v=mTr_1heR6a8

 

fajny efekt..

Edytowane przez demano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a jak to jest z tymi mglowymi podczas jazdy?? czytalem gdzies, że pęd wiatru mocno utrudnia, i często są problemy z adaptacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma takie fabrycznie w Lagunie i jest super, zawsze mi się to podobało. Płyn się dobrze rozprowadza po całej szybie, to największa zaleta. Podczas jazdy nie ma właściwie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamontowałem w mx6 mglowe z citroena C3 - efekt był taki że mgła była fajna na postoju przy jezdzie szybkiej jednak psikalo nieco wyzej od wycieraczek w spoczynku. Wydaje mi sie jednak że pompka do spryskiwacza w mx6 była zasłaba do tych dysz i efekt nie był do końca taki ja w Citroenie c3 - jednak sam efekt czysczenia i psikania dużo lepszy niz na ori dyszach w mx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o tym mówię... że przełożenie samych dysz to nie wszystko. dostosowanych musi byc jeszcze kilka innych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość krzys2424

Witam wszystkich. Miałem ten sam problem.Ja rozwiązałem to tak: kupiłem końcówkę od spryskiwacza przedniego od lanosa koszt 6zł i kawałek wężyka którym jest doprowadzony płyn dospryskiwaczy. Zeszlifowałem cały tak by się zrównał i dał się wcisnąć następnie zeszlifowałem końcówkę spryskiwacza i wcisnęłem w wężyk wszystko złożyłem na klej do szyb i działa już 4lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pod osłonką plastikową masz nakrętkę  ,trzeba odkręcić a ramie jest wciśnięte na stożek , delikatnie popukaj i powinno zejść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

GAWA - napisałbyś w punktach czynności jakie wykonałeś dorabiając spryskiwacz ??

Właśnie zainspirowany twoim rozwiązaniem zakupiłem takowy zestaw do golfa III i chce i siebie dokonać naprawy :)

Z góry dziękuję za info :)

pozdr

Edytowane przez andru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...