Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Qozak

Chcesz kupić Serenę/Vanette? Zapytaj tutaj

Recommended Posts

Guest bonzo

1,6 czy 2,0 czy może diesla :D

W przypadku kupna sereny jak w każdym nissanie trzeba sprawdzić progi szczególnie końcówki tak poza tym to cięzko coś więcej napisać ponieważ auta z w/w silnikami różnią się tylnym zawieszeniem

Serena z silnikiem 1,6 i2,3 ma dwa wzdłużne resory i most generalnie jak nie wyje i niewybite tuleje w resorach to niema się tam co psuć.

W wersjach z silnikiem 2,0 tylne zawieszenie jest niezależne z poprzecznym resorem z włókna węglowego i tu należy zwrócić szczególną uwagę na jego stan, ciężko trafić resor w dobrym stanie a nowy kosztuje krocie.

Można dorobic ,można wzmocnić ten z włókna węglowego,opis jest na forum

Z przodu zwróć uwagę na podłużnice w starszych modelach ruda sobie je upodobała ale to nie jest powód dla którego nie warto kupić tego auta :diabel:

Warto sprawdzić też stan łączników tylnych gum wahaczy przednich,sprawdzić czy od lewego reflektora do prawego nie idzie dodatkowy kabelek,świadczy to o tym ze może być uszkodzony łącznik :!!:

Uff sie rozpisałem napisałem instrukcje jak nie sprzedać swojego auta :D :D

Ps na pewno któryś z kolegów coś jeszcze dopisze

Guest _Rydz

To i ja się wtrącę, bo tez przymierzam się trochę do sereny. jeżdżę na codzień micrusią (13 lat!), ale jak wiemy trasy już ten samchód średnio znosi. Trzeba jeżdzić spokojnie, by nie nadwerężać łańcucha, coraz gorsze przyspieszenie itp., itd. I mam pytanie apropos sereny - jak z żywotnością tego auta? W mojej micrze od nowości wymieniłem tylko klocki i olej. Bezawaryjny wóż. I czy z sereną byłoby podobnie? Czy jednak muszę sie przygotować na to, że kupuje skarbonkę bez dna?

Drogie Bravo, pomóż

Pozdrawiam

_Rydz

Guest czopochrup

w kazdym tego typu aucie peirdzieli sie:

- krzyzak na wale od strony skrzyni

- po duzym przebiegu huczy tylni most

- tylenie gumy na resorach

- laczniki stabilizatorow

to cie czeka na bank chyb ze kupisz "mlody" model z nieduzym przebiegiem albo jezeli ktos juz to powymienial/porobil

procz tego lejesz wahe wymieniasz filtry i olej i smigasz bez wiekszych problemow

Guest bonzo
po duzym przebiegu huczy tylni most

- tylenie gumy na resorach

dotyczy modelu 1,6 i 2,3 D

za to w 2,0 na 99% klapnięty bedzie resor po za tym jak każde inne auto zależy jak trafisz

Guest _Rydz

Dzięki wielkie. I jeszcze mam pytanie - czy rozrząd w dieslu jest na pasek czy na łańcuch? Słyszałem, że wszystkie nissany diesle mają paski, a benzyniaki łańcuch. Ile w tym prawdy i jak jest w przypadku sereny?

Bombel

_Rydz dobrze slyszales :)

Dopiero w nowych dieslach 2,2 byl lancuch

Co do benzyny to tylko modele sprzed 1990 r. mialy paski i to tez w niektorych silnikach

Andrzej330
po za tym jak każde inne auto zależy jak trafisz

I to chyba jest najważniejsze.

Przede wszystkim jak był eksploatowany. Blachy i silniki dość dobre (niektóre silniki trochę słabe jeśli chodzi o moc); nie należy do najekonomiczniejszych, ale jeździ się dobrze i miejsca nie brakuje. :)

nicolae
1,6 czy 2,0 czy może diesla :D

sprawdzić czy od lewego reflektora do prawego nie idzie dodatkowy kabelek,świadczy to o tym ze może być uszkodzony łącznik :!!:

Witam o który włącznik chodzi?

Mam taki patent w Sunny i zastanawiam się co należy wymienić.

Pozdrawiam

Mikolaj

Andrzej330

Pewnie włącznik świateł albo łącznik, gdzie jest rozdział kabli np. na przód czy tył. :)

t82

autko które możesz pokochać jeżeli ma się problemy ze słuchem (bo za głośny) i nie zależy Ci na prędkości a za to lubisz przestrzeń i siedzieć wyżej żeby lepiej widzieć.

z awaryjnością - tak jak napisał czopochrup

ja tam sarenkę (2.3D) bardzo sobie chwaliłem, teraz jeżdżę nią tylko okazjonalnie, ale nadal się dobrze trzyma.

t82

Guest krzychu_205

Witajcie, odgrzebie temat znalalzem Serene do sprzedania 98r 2,3D 180tys przebiegu i zastanawiam sie czy warto kupic go, mam ptanie z czym musze sie liczyc z wymianą i jakie to będą koszta - orientacyjne?

RFX

Podam ci orientacyjne ceny.

Mam dwulitrowego diesla, więc sądzę, że koszty będą podobne.

Rozrząd (komplet) - 210,00

Olej - 75,00

Filtr oleju - 40,00

Filtr paliwa - 46,00

Filtr powietrza - 25,00

Klocki hamulcowe - 112,00

Amortyzator przód KYB - 345,00/szt.

To są ceny części które pamiętam z ubiegłego roku - teraz może być ciut drożej (wartość euro). Oczywiście może się okazać, że na dzień dobry nic nie będziesz musiał wymieniać (jak kupujesz od kogoś zaufanego) ale równie dobrze może się okazać, że będziesz musiał wymienić pół auta ;-))

Generalnie ja nie narzekam na awaryjność Serenki. Braciszek jeździ młodszym Golfem i częściej mu coś nawala. Wprawdzie części do Niemca dużo tańsze, ale robocizna podobnie kosztuje :-))

pozdrawiam

Andrzej330

A do czego ma służyć Ci taki samochód, bo jest to dość ważne i co po nim oczekujesz?

Guest krzychu_205
A do czego ma służyć Ci taki samochód, bo jest to dość ważne i co po nim oczekujesz?

generalnie auto dla ojca zeby mial na działkę cos przewieść na budowe, poza tym na rodzinne wypady tak w skrócie mówiąc, bo jeszcze rozważana opcja w11 2.0td i między tymi dwoma modelami szukam czegos w dobrej cenie i stanie :one:

Andrzej330

Do przewozu rzeczy na działkę czy budowę jak najbardziej. Auto pojemne. Trzeba się liczyć z dużym spalaniem jak na diesla i vana. Na rodzinne wypady idealne, tylko że jazda typowo turystyczna, ale dość wygodna dla 6 osób (więcej już ciasno - mimo że są nawet 8 osobowe). Turystyczna ponieważ za szybko nie pojedziesz, przyśpieszenia to on nie ma, no i powyżej 100 km/h jest głośny. Coś za coś. Ale z zabraniem wielu rzeczy nie ma problemu. Jak auto nie będzie zajechane nie jest awaryjne. Jeśli będzie w jakiś sposób na siebie zarabiał i dawał satysfakcje z wypadów mimo dużego spalania i małej mocy to dobry wybór. Poleciłbym jednak 1.6 lub 2.0 benzynę najlepiej z gazem. Różnica jest duża. :)

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 15:22 ]

No i za jest jeszcze cena. :)

QXs

No Jeżeli zastanawiasz się nad serenką to osobiście polecam bardzo. Wersje 1.6 benzyna i 2.0 i 2.3 D zawieszeniowo są identyczne. 2.0B najlepsza opcja zawiszenie tył niezależne silnik super żwawy w oszczędny jak na duże autko. Ale należy pamiętać że częste wymiany gum stabilizatora przedniego w Serenach są wadą. Na szczęście niekosztowną koszt jednej gumy to max 20zł. Jeżeli chodzi o jazdy serenką to swoją benzynką zrobiłem 40k w niecały rok i wszystko było ok. Ojczulek ma Serenke 2.0D i auto zrobiło ponad 60k km bez wymiany filtra paliwa powietrza tylko wymiany oleju i silnik śmiga jak szalony bez dymienia itd. Co ważniejsze w Dieselku co wlejesz to przepali łącznie z olejem po frytkach. :D

Guest mażdzica

witam

bardzo prosze o pomoc w decyzjii

otóż potrzebuje samochód decyzja zapadła że to bedzie serena do przewozu towaru

natknąłem sie na to ogłoszenie:

http://www.allegro.pl/item635542913_nissan...na_2_0_lpg.html

jestem wstępnie dogadany na kupno

gość wymienia tam pare rzeczy do wymiany min silniczek krokowy

wiem że jeśli padł silniczek może byc cos jeszcze w parze

jeszcze jest do wymiany tuleje przód i tylni resor

na co zwrócić jeszcze uwage i czy wchodzic nawet okazyjnie w taki zabytek do napraw?

na co dzień jeszcze mazdą klub mazdaspeed.pl pozdrawia nissanowców.

wszelka pomoc mile widziana , jak jest w ogóle z częściami do seren?

Guest bonzo

A ten silniczek to od gazu ?? Bo ja zajeżdżam druga serene i nic takiego mi sie nie przytrafiło

Tuleje do wahaczy jesli o nie chodzi nie ma problemu

Resor resor nowy 1400 używka jak sie trafi, w tym watku -> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=34583 masz opis jak wzmocnić oryginalny resor w serenie z SR20

osobiście używam tego patentu i jestem zadowolony

Guest mażdzica

co od gazu?

myśle że sie popsuł od gazu , a silniczek krokowy od silnika bo nierówno pracuje ,ale nie gaśnie.

A resor 1400 pln??

bo w ogłoszeniu koleś mówi że 450?

skąd ta różnica? chodzi mu o używke?

marcin101

jak bedziesz bral to z ogloszenia zobacz czy tapicerka nie powycierana na fotelach.... To moze swiadczyc o baardzo duzym przebiegu.

Guest bonzo

przecież auto z tych lat jeszcze z gazem to bankowo kolo 300 tys będzie miało

Guest mażdzica

czy możecie mi wyjaśnić czy serena z 93 ma jeden resor wszerz tak jak na tym zdjeciu?

72628.jpg

czy piórowe 2 przy każdym kole?

Guest bonzo

mażdzica, przeciez pisze ze nowy 1400 a używkę jak sie trafi ale nie wiadomo jak sie będzie spisywał taki resor

[ Dodano: Wto 26 Maj, 2009 20:38 ]

mażdzica, bez względu na rocznik serena z silnikiem SR20 ma jeden resor poprzeczny z włókna węglowego

Andrzej330

bonzo dobrze pisze przebieg jest na bank dużo większy. Ze względu na resor -dużo pracy i koszty nie poleciłbym. Kto wie co jeszcze wyjdzie.

Guest Łukasz23

Nie polecam widac ze swoje juz przelatała [/code]