Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Poduszka skrzyni biegów


Gość tom_ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stuki mogą też być spowodowane łożyskami zwrotnicy.

Zestaw naprawczy (2 łożyska + uszczelniacz) to koszt rzędu 60 zeta.

Będę wymieniał u siebie na dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniłem wczoraj wszystkie poduszki (wkłady), silnik i skrzynia, poduszkę przednią tą za chłodnicą kupiłem w sklepie, koszt 70zł (trochę drogo, nie zapytałem ile w tedgumie) a pozostałe kupiłem w tedgum. Wkład prawej poduszki silnika 98zł, wkład tej pod skrzynią z lewej strony 98zł (identyczny jak tej na silnik) i wkład silnik-skrzynia tył 50 zł, łączny koszt 246 zł.

Odgrzewam kotleta...

 

Witam wszystkich serdecznie. Od 2 lat mam swojego nissanka, ale dopiero teraz mam zamiar zabrać się za niego. Bardzo dużo tutaj wyczytałem na forum i dlatego chcę sam wymienić poduszki. 

Mam tylko pytanie. Piszecie "wymieniłem wkłady". Jak trudne jest to? Czy te wkłady to łatwo wychodzą z obejm i czy potem łatwo można wbić nowe, czy trzeba do tego jakieś, nie wiem, prasy...? Drugie pytanie, czy potrzebuje do tego specjalnych narzędzi, sprzętu?

Jestem samo-mechanikiem i o ile przy kole pogmerać się nie boję, to poduszek jeszcze nigdy nie zmieniałem.

 

Z góry dzięki za poradę.

 

P.S. u mnie generalnie objaw jest taki, że przy odpalaniu skrzynia stuka/telepie kilka razy. Potem się uspokaja i podczas jazdy nie ma problemu z biegami, ale ruszanie to jakby chciało drążek wyrwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...