Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] FOTEL !!! Pilne - Opadł do pozycji lezącej i konie


Gość sulej44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie- opadł mi troche jakiś czas temu fotel i nie dał sie podnieść, a dzis chciałem to naprawić, i opadł do końca. Wiecie co może być tego przyczyną?? chodzi o fotel kierowcy. zdjołem ta osłonke plastikową i widać że ta zębatka przy oparciu jest ułamana- kawałek odpadł, ale da rade kręcić, no i jak kręce to wszystko sie kręci, ale te oparcie nie chce sie podnieść.

Czekam na porady, lub jak sie uda to może wizyte kogoś z warszawy- najlepiej bielan

 

 

Dobra, poszperałem troche i znalazłem cois na ten temat, ale zastanwiam sie gdzie mozna dostać ta "tandetną zębatke"

a po drugie jak wyjąć fotel?? <wstyd>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukaj czy nie ma tam paska klinowego, który mógł spaść . jeśli sie fotele nie różnią (u mnie są 3 pokrętła) ja mam taki pasek który napędza ruch oparcia od pokrętła. a fotel to 4 sztuki śrubek i wyciągasz przez drzwi kierowcy. pisz dalej co zrobiłeś. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poszperałem troche i znalazłem cois na ten temat, ale zastanwiam sie gdzie mozna dostać ta "tandetną zębatke"

a po drugie jak wyjąć fotel?? <wstyd>

 

Co do samego polozonego fotela to nie pomoge, ale co do wyjecia fotela, to najwygodniej jest zdjac najpierw oparcie, a pozniej odkrecac dol.

Zeby zdjac oparcie musisz porozginac te "druty" z tylu fotela laczoce elementy tapicerki siedziska i oparcia, pozniej podciagnac do gory tapicerke oparcia i odkrecic 4 sroby (klucz 12) mocujace oparcie do prowadnic idacych od siedziska. Na koniec wystarczy odkrecic samo siedzisko od karoserii (4 sroby) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że dopiero dziś ale wczorewj miałem do puźna spotkanie klasowe a puźniej byłem nie do końca w stanie pisać;]

Co do tego paska o którym pisał kolega wyżej- wszystko jest wporządku, jest na swoim miejscu. wydaje mi sie że to to co wyczyałem w jednym ze znalezionych postów- zębatka mogła sie wytrzeć od tej strony z której przylega do fotela. jutrpo mam wolne więc spróbuje go rozebrac i postaram sie go postawić w normalnej pozycji;]

 

[ Dodano: Pią 19 Paź, 2007 15:33 ]

panowie, a ta zębatka to była na coś przyklejona czy jak była przymocowana do opacia- poza tą śróbą?? bo od spodu tej zębatki na tym metalu jest taka ciemna warstwa czegoś- jakby smar lub jakiś klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam, widzę, że nie tylko ja mam problem z przełamanym fotelem kierowcy na wysokości łopatek. W ten weekend planuje zając się tym tematem i jak się uda naprawic, to dam znac o efekcie końcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 70 zeta masz siedzenie ze szrocicha jak dobrze potargujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po naprawie fotela, jak się okazało złamał się na wysokości łopatek i trzymał się tylko dzięki gąbce :P na szczęście wystarczyło tylko pospawac i teraz już fotel jest jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...