Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie przy wolnych obrotach maxima


Gość cbr900aj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeglądałem już forum i znalazłem co nieco na ten temat ale nie specialnie rozumiem. Po krótce opisze. Podczas jazdy gdy wcisne sprzęgło obroty spadają mi do zera i gasnie. przed zerem jak lekko dodam gazu to wracaja do normy. na początku było tak tylko przy zimnym silniku teraz jest juz tez przy rozgzanym. Może to problem gdzies przy filtrze powietrza. albo z przepustnica może ktoś miał taki problem i naprawił go sam. Nie posiadam gazu jeżdze na paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze mieszkam za granicą. wizyta w warsztatach kończy się kolosalnymi kosztami dosłownie. ćzytałem że po przeczyszczeniu przepustnicy później trzeba ustawiać obroty. a śilniczek krokowy nie bardzo wiem gdzie się znajduję. Może ma ktoś jakieś schematy. to bym prosił o kontakt.W sobotę trochę przy nim pogrzebię. może ktoś się spotkał kiedyś z takim problemem pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy piszę bo mam pewne problemy z moją maxima qx :<

 

 

Jak odpalam rano auto i odrazu nim pojadę to przy pierwszym hamowaniu gaśnie, jak się rozgrzeje niema tego problemu, jak odpalę z 2-4min pochodzi na wolnych obrotach sie troszkę rozgrzeje to później nie gaśnie w ogóle, nie wiem co może być przyczyną. silnik w maximie 2.0 v6 manualna skrzynia rok 1996.

 

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem na początku teraz jest to samo i na ciepłym. Czujnik temperatury cieczy raczej nie bo tak to by trzymał cały czas na ssaniu i by kręcił na wyzszych obrotach. Podejrzewam przepustnice albo coś może związane z dopływem powietrza. Jutro pogrzebie trochę przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przepraszam że sie wpraszam ale polecilem znajomemu maxime qx 2001 i sie to samo dzieje od czasu do casu gasnie ma takie same obiawy jak zostaly opisane moze ktos pomoze

 

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 20:55 ]

witaj cbr900aj i jak byleś u tego mechanika jak tak to napisz co tam wymyślil pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

przepraszam że sie wpraszam ale polecilem znajomemu maxime qx 2001 i sie to samo dzieje od czasu do casu gasnie ma takie same obiawy jak zostaly opisane moze ktos pomoze

 

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 20:55 ]

witaj cbr900aj i jak byleś u tego mechanika jak tak to napisz co tam wymyślil pozdrowionka

 

 

Mam to samo u siebie 2,0 v6 2001 co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie ja 3dni temu stałem się nabywcą Maximy i wczoraj pierwszy raz ma zgasła.

Dzisiaj też mi zgasła, ale tylko na ciepłym silniku.

 

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja 3dni temu stałem się nabywcą Maximy i wczoraj pierwszy raz ma zgasła.

Dzisiaj też mi zgasła, ale tylko na ciepłym silniku.

 

Co to może być?

 

Automat czy M/T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie to co napisał VQPower (czyszczenie przepustnicy) zastosowałem powiem szczerze z dużą rezerwą ze dwa lata temu i eureka POMOGŁO!!! nadmienię że mam maximę A32 3.0 97' z gazem i miałem problem na ciepłym silniku (a na zimnym już nie pamiętam) tak, że podczas hamowania gasła mi, obroty spadały za nisko. Po czyszczeniu przepustnicy jest OK.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raffik77

Potwierdzam, czyszczenie przepustnicy pomaga, przed czyszczeniem auto gasło przy hamowaniu szczególnie jak było nie rozgrzane. Mechanicy kazali wymieniać jakieś czujniki, najpierw jednak spróbowałem sam wyczyścić przepustnice i pomogło! można to zrobić pod domem nie potrzeba specjalnych umiejętności zajmuje kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...