Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] SPRYSKIWACZ REFLEKTORA P11+zderzak


Gość kiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

właśnie przed momentem obtarłem ojcu zderzak w jego primerce kombi urywając przy okazji sryskiwacz reflektora:/

Czy ktoś orientuje sie gdzie można takie coś dostać i ile orientacyjnie wydam na jego założenie (na 100% trzeba zdjąć zderzak który swoją drogą wypadao by niestety przepolerować)

 

Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje, przegrzebłem Allegro nic nie ma...

 

Aha i jeszcze jakby ktoś mógł mi polecić (ew. skierwać do odpowiedniego postu) jakiś niedrogi warsztacik w W-wie+okolicach gdzie by nie zrujnowali mojego budżetu za założenie tego cycka i ew. przetarcie zderzaka...

Sam jeżdze dużym fiatem i jestem w lekkim szoku ile bedzi mnie kosztowała malutka przycierka:/ ehh..

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nie wiem czy słyszałes o takim fajnym wynalazku jakim jest polisa OC :one:

 

Jeśli płacisz jakieś 300zł rocznie za tego kredesna i kredens jest ubezpieczony na Ciebie a primera na ojca, to można zgłosic sprawę do Twojego ubezpieczyciela. Strata to skok o 2 klasy w systemie zniżek. Policz sobie bo może warto zgłosić.

Lakierowanie zderzaka + lakierowanie obudowy spryskiwacza + nowa obudowa spryskiwacza to przy rozliczeniu na rachunki jakieś 700-900zł

 

jeśli masz OC w życiu prywatnym to jeszcze lepiej bo mogłes zaczepić o auto ojca niosąc coś albo prowadząc rower.

 

Chyba że jechałeś primerą ojca, wtedy zostaje tylko AC no chyba że uszkodzenia pasują do kredensa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzeszku... niezła sumka jak za taką psikaweńke i jeszcze koszty tego malowania...:/

 

opcja z ubezpieczeniem odpada (choć ciekawa;) bo za fiaciora i tak zapłace ponad 800 za OC

AC też niebardzo bo ojciec zniżki straci,

a OC na siebie samego niestety nie mam..

 

cóż pozostaje tylko szukać po tych co sprzedają angliki na części itp:/

 

dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przez własną głupotę połamałem dzisiaj przedni zderzak. Zostaje tylko wymiana na drugi. Poszperałem na allegro i ku mojemu zdziwieniu nowe są tańsze niż używki :mellow: Czy jest jakaś różnica w jakości?

Ile może kosztować malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez własną głupotę połamałem dzisiaj przedni zderzak. Zostaje tylko wymiana na drugi. Poszperałem na allegro i ku mojemu zdziwieniu nowe są tańsze niż używki :mellow: Czy jest jakaś różnica w jakości?

Ile może kosztować malowanie?

 

Cześć

 

To by się zgadzało co mówisz ale nowy nie zawsze znaczy lepszy.Moje doświadczenia z nowymi zamiennikami zderzaków są bardzo złe i dlatego wole kupić oryginalna używkę niż nowy zamiennik.W tych nowych zawsze coś nie pasuje albo jest źle odlane.Ja ogólnie odradzam zakup nowego(chyba ze oryginał :) ) i polecam zakup używki w oryginale.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dziurą da się coś jeszcze zrobić?

 

jeżeli masz brakujące elementy to możesz polutować, pospawać (jak kto zwie) ale zderzak i tak do malowania.Wiec może zamiast płacić za lutowanie i malowanie poszukaj używanego zderzaka w kolorze,to chyba będzie tańsza opcja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ubytków mam, nie udało mi się znaleźć kilku małych części. Chyba drobne ubytki można czymś zastąpić (szpachla lub coś podobnego)?

Ile może kosztować malowanie całego zderzaka?

Edytowane przez Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ubytków mam, nie udało mi się znaleźć kilku małych części. Chyba drobne ubytki można czymś zastąpić (szpachla lub coś podobnego)?

Ile może kosztować malowanie całego zderzaka?

 

 

 

Ja malowałem kiedyś cały zd.przód w innym samochodzie to po znajomości ojciec kolegi wziął mi 200zł.

Ale tak normalnie to słyszałem że od 250 - 300 zł.za element malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tą dziurą da się coś jeszcze zrobić?

---------------------------------------------------------------------

Pewnie że da się coś zrobić :rolleyes: sam robiłem kiedyś tuning do VwT4 i sztukaterię samochodową. Robisz tak: na zewnątrz szczelnie przyklejasz gruba folię. Można by powiedzieć że folia ma grubość, która pozwala ją nazwać plexi. Dlaczego? Folia będzie pełnić role formy zewnętrznej, czyli po przyklejeniu musi ona szczelnie przylegać do każdego wyłamanego brzegu plastiku. Oczywiście jak masz kanał robisz bez ściągania zderzaka jak jest dojście, inaczej ściągasz,a temperaturki do tej operacji są potrzebne dużo dodatnie i przynajmniej +10. Takie zalecenia dla żywicy epoksydowej, bo to ją będziemy wykorzystywali i matę. Czyli standardowy zestaw naprawczy do elementów plastikowych. Czyli tak: miniforma założona, temp. otoczenia+10, to zaczynamy. Od wewnątrz (czyt. od tyłu)smarujesz żywicą swój zderzak łącznie z formą i nakładasz matę, którą też od razu smarujesz żywicą. Ja proponuję zakładki na zderzak tak po około3-5cm. I tak nakładasz minimum 2-5 warstw w zależności jaka kupisz matę naprawczą. Ja wykorzystywałem grube maty do produkcji łodzi więc do tego starczyły by 2 warstwy, ale jak znam życie to kupisz jakieś cienkie, typowe tzw. sklepowe to nałóż 3 warstwy. Jak już wszystko wyschnie ściągasz miniformę, gładzisz papierem, nakładasz szpachlę, prostujesz itd itd itd, aż do uzyskania efektu pod malowanie.

WAŻNE-----PRZED PRZYKLEJENIEM FOLI SMARUJESZ JĄ PASTĄ FORMERSKĄ MOŻE BYĆ WAZELINA TECHNICZNA. SMARUJESZ TYLKO PO TO BY ŻYWICA NIE PRZYKLEIŁA SIĘ DO WARSTWY FOLI, ABY POTEM MÓC JĄ SWOBODNIE ZDEMONTOWAĆ. POWODZENIA :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...