Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] oświetlenie wnętrza


Grimm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem w archiwum tematu o sposobie oświetlenia wnetrza primery, nie znalazłem

jesli znowu źle szukałem to przepraszam :)

 

chciałbym w swojej primerce zrobić podświetlenie nóg - kierowcy i pasażera, tak aby załączało się przy otwartych drzwiach i gasło po zamknięciu.

Potrzebuje porady jak to zrobić, tzn. - jakie żarówki, neonki co jest lepsze no i w jaki sposób to podłączyć aby hulało.

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w p10 podlaczylem zwylke diody postojowe tzw FLUX pod aku i dalem maly przelacznik ON/OFF wiec zalaczam kiedy chce. a jesli chcesz miec przy otwartch drzwiach to dobierz sie do ktorejs krancowki najlepiej w drzwiach kierowcy i tam podepnij. a ma ktos pomysl jak podlaczyc te podswietlenie przy lusterku (te do mapy itp) zeby wlaczalo sie wraz z otwarciem drzwi?? albo np jak otworze drzwi centralnym zamkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie diody wystarczaja :) swieca ok i nie przeszkadzaja w nocy w trakcie jazdy jak wlacze. poza tym koszty sa baaardzo niskie i malo zabawy bo przyklejamy diode do jakiegos plastiku i hula:) kup sobie diode ta od postojowych i zobacz w nocy czy swiatlo bedzie Ci pasowac. jakby dioda lipnie Ci swiecila to musisz zmatowic jej cala powierzchnie (soczewke) i powinno byc duuuzo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diody połączyć szeregowo, zamontować jakiś włacznik przy kokpicie, mase połaczyć z jakims metalem od budy a plusik podpiąć do aku :?: Dobrze zozumiałem :?: :?:

 

B_E_R_E_K Dzieki za pomocną dłoń :one:

 

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2008 10:06 ]

czy może lepiej się podpiąć do kostki od drzwi, aby sie zapalały diody razem ze światłem w srodku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowalem najmniejszy przelacznik hebelkowy:) jak potrzebuje to wlaczam nie podlaczlem pod drzwi poniewaz i tak wlacza sie oswietlenie wnetrza tzn ta u gory lampka i wtedy z kolorku lipa bo by go nie bylo widac. plusik od aku mam pociagniety do kabiny a mase tak jak napisales z byle czego byle z metalu hehe :) Zobacz jak to wyglada u mnie Foty robione jakies 5 minut temu hehe sorry za jakosc ale nie znam aparatu jeszcze bo wczoraj kupilem dopiero. nie wiem jak sie ustawia zeby robic zdjecia w ciemnosci bez lampy:/

 

1000345xb1.th.jpg

 

1000349km1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kombiaczku zrobiłem to w taki sposób. Demontaż pionowych okładzin na słupkach środkowych, tak aby można było się dostać do styków drzwiowych( tam jest zamykana masa). Potem demeontaż nakładek progowych. W osłonach słupków(w dolnej części powierciłem ładnie otworki 5mm pod diody LED 12V oświetlające dywaniki z tyłu i podałem im napięcie. Takie same diody poszły w półkę przed kierowcą i plastiki w okolicach nóg pasażera z przodu. Wszystko zamykaja obwody masowe ze styków drzwiowych. Światło z diody jest zimne, wolałbym teraz bardziej ciepłe, ale nie ma chyba innego, tak minimalistycznego, szybkiego i taniego rozwiązania. Warto łebki LED-ów spiłować, aby światło było bardziej rozproszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi o to chodziło :D tylko pytanie - besposrednio podłaczyłes kabelek do aku pod kleme ? czy raczej się dopiołeś do jakiejś kostki z plusem ? może by było mi łatwiej plusik podpiąć do lampki która mi popielniczke podswietla? ( tylko co z bezpiecznikiem )

 

A jesli chodzi o robienie fotek aparatem to w opcjach aparatu masz "tryb nocny" zawsze robi lepsze foty nawet w dzień a rozmiar zdięcia ustaw od 800x600 do 1280x960 naj lepszy format do ogladania zdięć z fona na kompie :)

 

[ Dodano: Sro 16 Sty, 2008 00:48 ]

Aa i widze że bardziej diody sa preferowane - dlaczego są lepsze od neonków ? cena, jakość. luminy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi o to chodziło :D tylko pytanie - besposrednio podłaczyłes kabelek do aku pod kleme ? czy raczej się dopiołeś do jakiejś kostki z plusem ? może by było mi łatwiej plusik podpiąć do lampki która mi popielniczke podswietla? ( tylko co z bezpiecznikiem )

 

A jesli chodzi o robienie fotek aparatem to w opcjach aparatu masz "tryb nocny" zawsze robi lepsze foty nawet w dzień a rozmiar zdięcia ustaw od 800x600 do 1280x960 naj lepszy format do ogladania zdięć z fona na kompie :)

 

[ Dodano: Sro 16 Sty, 2008 00:48 ]

Aa i widze że bardziej diody sa preferowane - dlaczego są lepsze od neonków ? cena, jakość. luminy ???

 

Nie wiem czy odpowiadasz na mój tekst czy poprzednika. Ja podałem napięcie, zaczynając od diody kierowcy, z listwy bezpiecznikowej. Pamietaj jednak, aby nie roździelać obwodów, światło powinno sie zapalić po otworzeniu którychkolwiek drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem noga jesli chodzi o samą elektryke w primerce :/ napisz do czego dokładnie plusik podpiołes ?, boje się ze jak coś źle podłącze to mi elektryke szlag trafi i się bedzie wszystko świecić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokrywce bezpieczników powinieneś mieć oznaczenie poszczególnych pól. Znajdź oświetlenie wnętrza i podepnij się pod nie. Zaopatrz sie wcześniej w zapasowe bezpieczniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro się podepne od tyłu jak da rade do bezpieczników pod ROOM LAMP. a komplecik bezpieczników już jest :) ale mam jeszcze kilka pytań:

- jak się podepne pod ROOM LAMP, to przy otwarciu drzwi jednoczesnie się będzie świecić górna lampka z diodami, czy efekt nie jest słabszy ?

- jak się podłącze do obwodu masowego ze styków w drzwiach to mozna jakiś włącznik w plastiku zamontować aby podczas jazdy włączyć diody dla bajery ?

- wszytkie diody połaczyć szeregowo i przewód poprowadzić pod plastikiem do pasażera ?

 

Sory za zawracanie gitary - competer :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam górne również w diodach. Efekt ciekawy, ale to nie BMW7 czy Maseratti(tam ładne żólte, ciepłe światełko oświetla beżową tapicerkę z alkantary ;)) Łączysz to tak: Połączenie równoległe – nazywamy połączenie, w którym prąd pobierany ze źródła rozdziela się na prądy plynące równolegle przez wszystkie odbiorniki. Na zaciskach dowolnego odbiornika zawsze występuje pełne napięcie źródła zasilającego. Natężenie prądu pobieranego przez układ równe jest sumie natężeń prądów płynących w poszczególnych gałęziach połączenia. Jeżeli chcemy otrzymać baterię ogniw o natężeniu prądu równym sumie natężeń prądów, jakie dają poszczególne ogniwa – łączymy je równolegle.

Tak prowadzisz przewód, aby od zacisku + na jednej diodzie poszedł przewód na zacisk + do drugiej itd. Podobne z minusem. Pamietaj, że za każdym razem musisz sprawdzić czy dioda świeci. Jeśli nie to łączysz ją odwrotnie. Tego zagadnienia nie chce mi się już tłumaczyć :). Jeśli chcesz miec koniecznie zapalenie ręczne to wyprowadzasz ze styku dzrwiowego kierowcy dodatkowy łącznik masy, ale pamiętaj, ze wtedy zapali sie również górne, chyba, że je postawisz w pozycję OFF, wtedy w ogóle się nie zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że żadnego rozbierania skrzynek nie ma. Wydzielasz kabel z obwodu oświetlenia, tniesz, fachowy lut z koszulką termo i sprawa załatwiona :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawdź włączniki krańcowe przy drzwiach, mogą być końcówki skorodowane i ciągle obwód jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grimm Nowy pyta o to we wszystkich wersjach Prim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, kolejny co robi śmietnik :028:

Pozamykają mu wszystkie posty i kolejny Nowy się będzie burzył że forum nie jest od pomagania tylko zamykania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...