Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Problem z xenonem


Gość damnix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym ,iż prawa żarówka od jakiegoś czasu zmieniła barwe świecenia.Zawsze świeciła ostrym ,białym światłem a teraz na fioletowo.

Czy to jest oznaka ,że żywotność żarówki dobiega końca ,czy problem przetwornicy,napięcia?

Mam żarówki Osram D2S 35W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa wyladowcza( "zarowka" ) pada

 

nie sadze, zeby to bylo cos innego, przetwornica itd...

zawsze mozesz przelozycz lampy i wtedy jestes pewny - jak lewa swieci ok z prawej strony to prawa na stowke do wymiany

 

wymieniasz parami a dobra trzymasz na zapas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w P11.144 podobne objawy, jeden z xenonów z dnia na dzień słabiej świeci. Jak podjadę do ściany to z tego słabiej świecacego na oświetlonej płaszczyźnie tworzy się tęcza kolorów. Chyba czas na wymiane " zarówek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku należy wymienić dwie ,czy wystarczy jedna?

 

Ze względu na różne etapy żywotności żarówki xenon powinno się wymienić w dwóch lampach jednocześnie, ponieważ każda żarówka potrzebuje ok. 20- 40h lub 3-6 miesięcy na tzw. rozświecenie. Żarówka zanim zacznie świecić niebieskim światłem najpierw świeci na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość arturo1970
Czy w takim przypadku należy wymienić dwie ,czy wystarczy jedna?

 

Ze względu na różne etapy żywotności żarówki xenon powinno się wymienić w dwóch lampach jednocześnie, ponieważ każda żarówka potrzebuje ok. 20- 40h lub 3-6 miesięcy na tzw. rozświecenie. Żarówka zanim zacznie świecić niebieskim światłem najpierw świeci na biało.

 

 

Możesz oświecić mnie jaki ma być dokładnie model żarówki ksenon fabryczne do primery 2002 (nowe lampy) - chodzi o mijania. Spaliła mi się a w sklepie pytają o typ żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nieraz na jakiejś nierówności prawy ksenon błyska, wyjąłem "żarówkę", sprawdziłem, że trzyma sie sztywno, ale to sie powtarza. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale od pewnego czasu szaleje też termometr, latem pokazuje np -17, teraz -25? wiecie o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy te żarówki D2S są tylko do soczewek,podobno do p12 są inne.( D2? nie jestem pewien oznaczenia)Ja mam P11.144 i też już nie długo czeka mnie wymiana,ale nie wiem dokładnie jakie tam są.

W P11.144 masz oryginalnie soczewki. Ja wymieniałem miesiąc temu i na pewno są to żarówki D2S - oryginalne Osram 4300 cena - 220 zł za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcąc zakładać nowego tematu poproszą o radę . Mam xenony w P11.144. Świecą bardzo nisko , ręczna regulacja białymi pokrętłami przy lampach nic nie dała , gdyż nie podnoszą się wyżej. Układ samopoziomowania działa , gdyż widać ,że po uruchomieniu idą do góry , a później opadają. Czy istnieje możliwość regulacji przy czujniku na tylnej belce ? Proszę o Wasze opinie. :devil: Po zmroku nie można poprostu jeździć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset xeneonów. W manualu masz opis, z tego co pamietam, to wyłączasz światła, wyłączasz kluczyk, przekrecasz go na pozycję Acc, i w ciągu 7sek. Włączasz i wyłączasz 5 razy ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...