Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] chlupotanie pod podloga


Gość dybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam , wczoraj zauwazylem w swojej p10 cos niepokojacego a mianowiecie jak zachamowalem uslyszalem przelewanie sie wody - na poczatku myslalem ze to plyn do spryskiwaczy przewrocil mi sie w bagazniku ale to nie bylo to. wylaczylem radio i jeszcze raz przychamowalem. okazalo sie ze woda chlupie gdzies pod przednimi fotelami /myslalem ze cos przecieka ale podloga cala jest sucha/. Po odglosie to wydaje sie jakby caly basen byl pod samochodem. czy mozliwe jest aby gdzies w okolicach przednich foteli bylo jakeis miejsce gdzie moglaby wplywac woda? jak zagladalem pod samochod /nie z kanalu/ to nic nie widac zeby gdzies woda wyciekala/. w progach nie ma wody, w drzwiach tez sie nie nalala. moze ktos wie gdzie ta cholerna woda mogla sie zgromadzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę sprawdzić czy otwory odpływowe w progach są drożne. Jesli nie to woda sie zbiera i chlupocze. Innej możliwości za bardzo nie ma. Dłubnij tam jakimś śrubokrętem. Pozdrawiam.

O sory. Nie zauważyłem że napisałeś że już sprawdzałeś progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widac zeby gdzies woda wyciekala/. w progach nie ma wody, w drzwiach tez sie nie nalala. moze ktos wie gdzie ta cholerna woda mogla sie zgromadzic?

byłes na myjce ?nie chce sie wymądrzać ale za dużo tam miejsc nie ma aby się woda zbierała przynajmniej w takich ilościach że ją słyszysz może woda z podszybia ci nie odpływa żeby była zima by był spokuj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu kola zapasowego mam zbiornik z gazem a poza tym jest tam dziura na odplyw wody. w podszybiu raczej wody nie ma bo slychac to po prawej stronie - tak jakby sie cos przelewalo raz w przod raz w tyl - wiadomo przy hamowaniu i ruszaniu. na myjce bylem ale nie bylo tego slychac po myjce, dopiero w niedziele jak robilem trase 500 km to na drugi dzien zaczolem to slyszec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy podłoga nie ma wyprofilowanych przestrzeni zamkniętych. Pod podwoziem zerknij na jakieś otwory odpływowe, u mnie chyba coś tam kiedyś widziałem, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama sytuacja była, ale woda to chlupotała pod schowkiem i również przy ruszaniu i hamowaniu. Co sie okazało to przez podszybie dostawała się do obudowy wentylatora i tam sobie tak chlupotała :D ale przeleciałem niedawno silikonem i jak dotąd jest ok :) wiec radze odkręcić schowek i posłuchać czy to tam. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ( wrażenie jakby było tam ze 20 litrów wody). U mnie to była woda w progach, więc sprawdź dokładnie, bo ona z czasem sama powoli wycieka, by np. po myciu ponownie się zebrać. Sprawdź wszystkie odpływy. U mnie przedostawała się w przednich częściach progów, pod plastikowymi nadkolami - tam często rdzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość tomaszgr84

Witam!

Mam podobny problem woda chlupocze gdzieś z przodu od kierowcy. Przy hamowaniu i zakrętach słychać jak się przelewa. Poza tym raz przy ostrzejszym hamowaniu na trasie wylała mi się na lewą nogę wciskającą pedał???? Gdzie ona może się zbierać??? Poza tym dywanik kierwocy i pasażera z tyłu z lewej strony cały mokry.

Włąśnie się zbieram żeby uszczelnić jakoś podłogę bo byłem przekonany że to od dołu, czytając forum zastanawiam się czy nie od góry :).

Pozdrawiam wszelkie sygestie mile widzianie

Nissan Primera P10 2.0 D Hatchback SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dwie małe dziurki wywiercone w każdym progu (na początku i na końcu) wiertłem 6 mm i po kłopocie. Samochód sprzedałem już, ale wiem że nic nie chlupie (autem jeździ ojciec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam panowei ze i u mnie chlupie , tylko ze ja to w srodku mam mokro z tylu, jeden wyciek skasowalem, cale kolo zapaswe mi plywalo ,zauwazylem wtedy ze woda z kola zapasowegpo podczas hamowania miala dogodna droge zeby poleciec do przodu i wylewala sie do srodka,, rozebralem bagaznik znalazlem dziure w nadkolu u samej gory tylnego lewego kola, podejrzewam ze podobna sytuacja moze byc z przodu auta,nie wiem ale rozboiore podlogewywale fotele bede szukal dziury, jesli nei znajde nawierce otowrow kilkaduzych na odplyw i tyle ;/, w drzwiach odplywy mam cale, zastanawia mnie jeszcz te podszybie,ale kompletnie nie mam pojecia gdzie to mogloby sie zbierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jam mam mokro pod tylnią prawą wycieraczka.spoczątku myślałem ze mam dziurę w podłodze jak jechałem w deszcz to mi zaciągneło,niestety ostatnio padało w nocy auto stało na dworzu i rano podnosze wycieraczke a tam dosłownie lustro z wody i pytanie z kąd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dawno walczyłem z tym samym problemem, u mnie zbierała się woda w prawym progu (do niego jest doprowadzony odpływ z szyber dachu stąd tyle wody), a jak odpływy były zatkane to wody przybywało aż zalewało całą prawą stronę, zarówno z tyłu jak i przodu. Suszenie zajeło troche czasu (suszarkami do włosów ;) ale jest już ok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie ale trochę inaczej:) Mianowicie woda zbiera mi się z przodu na dywaniku pasażera.... Nie mam pojęcia którędy może ciec ta woda. Podejrzewam, że wpływa przez uszczelkę na podszybiu:/ Miał może ktoś taki problem??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...