Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144 97r.] klimatyzacja (osuszacz)


Gość suchylodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suchylodz

Witam mam dziure w osuszaczu tak zdiagnozowali mi to na badaniu klimy i chcialbym to wymienic wiecie gdzie mozna kupic w jakiejs normalnej cenie osuszacz i jak on dokladnie wyglada bo na necie znalazlem cos takiego

 

http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-PRIMERA-1-96-...7QQcmdZViewItem

 

niby do tego modelu i rocznika ale moja wyglada chyba troche inaczej dwie rurki wchodza na gorze i wlasnie kolejne pytanie co do tych rurek...mechanik twierdzi ze to moze byc przylutowane na stale to znaczy ze osuszacz jest czescia chlodnicy?! lub wymienia sie go razem z rurkami..poradzcie mi co z tym fantem zrobic...jestem z Lodzi aktualnie przebywam w Anglii wiec moze macie jakies serwisy ktore sie tym zajmuja w Lodzi bylem w jednym to mi krzykneli 1200 zl za wymiane osuszacza i napelnienie klimy...dzieki za wszystkie rady pozdrawiam Suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdziłem, w tym roczniku jest tylko jeden typ osuszacza i numery oryginalne podane na aukcji są ok.

 

W Polsce, z tego co sprawdziłem można go kupić np. z firmy Nissens (nr Nissensa 95151), cena samego osuszacza powinna się zamknąć w 90-100 PLN.

 

Osuszacze są sprzedawane i montowane oddzielnie (przynajmniej poza ASO), więc przypuszczam, że z jego zamontowaniem nie powinno być problemu.

 

A wygląda on tak :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda co napisał Hoover - ja sobie sam zmieniłem , a cena to około 115 zł dałem , tylko pamietaj o kupnie 2- oringów silikonowych, i jak juz poskręcasz to próba szczelności [azotem] i dopiero wtedy nabijasz freonem. Aha jeszcze jedno tam jest wkręcony czujnik uważaj przy wykręcaniu go ze starego odwadniacza, bo musisz go wkręcić do nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suchylodz

Dzwonilem do goscia i twierdzil ze wyjeli go z Primerki jeszcze z nabitym gazem wiec chyba jest dobry w sumie roznica cenowa miedzy nowym z ebay`a a uzywka jest niewielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że sie pospieszyłeś , bo za taka kasiorkę byś miał nówkę , z przesyłką, a co do oringów to wszędzie dostaniesz tam gdzie nabijaja klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

stałem się właścicielem Primery z roku 2000 benzyna 1.8. Kupiłem go z pustym układem klimy. Chcąc uruchomić to chłodzenie poradzono mi, żeby wymienić osuszacz. Po dwóch dniach poszukiwań wiem, że jest takich filtrów przynajmniej z 5 rodzajów z czego żaden nie pasuje do mojego modelu. Kto ma doświadczenie w poszukiwaniu tego elementu? Ktoś mi poradził, żeby udać się do serwisu Nissana a oni może udzielą mi informacji jaki jest numer fabryczny osuszacza żeby można było cokolwiek dopasować.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli japończyków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audik wystarczy, żebyś miał rozstawienie wejścia i wyjścia. Najlepiej to wykręcić i pojechać z osuszaczem w łapie. Tylko zabezpieczasz jakoś rurki. Koszt osuszacza to 50-100zł. Wymianę można zrobić bezproblemowo samemu. Jedziesz potem tylko na nabicie.

Edytowane przez Janusz_lublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/osuszacz-nissan-primera-p11-99-02-nowe-1jakosc-i1208126444.html

 

stosowane w modelach PRIMERA P11 wyprodukowanych od .99-07.02

 

- pod wszystkie wersje silnikowe

 

- wymiary 60 x150, średnica wejscia 10,2

 

- oznaczenia OEM :92131-9F500; 921319F700

 

- KAGER : 94-5548

 

- DELPHI : TSP0175292

 

- NISSENS : 953252

 

- NRF : 33137

 

W Lublinie POLCAR to 50 a NISSENS 100 zeta dostępne są też w Sieci skepów InterCars

Jak masz układ pusty to wymień sam bo zakład skasuje za to 100 zeta. Potem w zakładzie przepłucz układ azotem z pozostałości starego oleju i zrób próbę szczelności (najlepiej azotem) Dopiero po tym nabij czynnikiem i nowym olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and_pec te osuszacze to też niekoniecznie tak po numerze, bo do P10 do 2.0E chyba ze 3 różne są. Więc najlepiej pójść ze starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupiłem u tego sprzedawcy - z przesyłką = 77,00 zł :D

 

W Lublinie POLCAR to 50 a NISSENS 100 zeta

W sklepie FOTA zaproponowano mi dzisiaj za 270,00 zł - podobno "górna półka" :dribble:

Edytowane przez Audik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...