Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Głośna Primka :(


Gość Stinger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem po tematach ale nic nie znalazłem co by mnie satysfakcjonowało.

 

Od pewnego czasu Primerka zrobiła sie głośna... nie wiem dlaczego. Po przeczytaniu kilku tematów postanowiłem też przeczyścić przepływke i to pomogło w odzyskaniu mocy ale silnik stał sie jeszcze bardziej głośniejszy. Słuchać jak by jakieś klekotanie czy coś takiego. Nie wiem może to zawory albo już rozrząd siada?? pomocy!!

 

Ps Autko ma przejechane 205 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po tematach ale nic nie znalazłem co by mnie satysfakcjonowało.

 

Od pewnego czasu Primerka zrobiła sie głośna... nie wiem dlaczego. Po przeczytaniu kilku tematów postanowiłem też przeczyścić przepływke i to pomogło w odzyskaniu mocy ale silnik stał sie jeszcze bardziej głośniejszy. Słuchać jak by jakieś klekotanie czy coś takiego. Nie wiem może to zawory albo już rozrząd siada?? pomocy!!

 

Ps Autko ma przejechane 205 tys

 

sciagnij pasek z alternatora i sprawdz, lozysko napinacza (koszt nowego okolo 14zl) tak potrafi halasowac, prosto to sprawdzic wiec zacznij od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.... Zerknę na to łożysko bo już naprawde nie wiem dlaczego jest tak głośno... Mam nadzieje że nic poważnego sie nie stało..

 

[ Dodano: Pon 03 Mar, 2008 20:12 ]

Nadal jest głośno... Zauważyłem też że w gdy stoje w miejscu słuchać jakieś klekotanie a przy dodawaniu gazu jakieś obijanie sie metale ale jak wcisne sprzęgło to nie słuchać tego obijania a i klekotanie też ucicha ale i tak jest głośno.... słuchać tak jak by coś było niedokręcone.. moze jakieś łożysko?? sprzęgło?? rozrząd?? :/ nie mam pojęcia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie lozysko na klimie glosno chodzilo... sciagnij pasek z kompresora klimy ... i alternatora..albo sam alternator zostaw na mniejszym pasku... powodzenia (u mnie koszt lozyska 50zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzwonila luzna obejma na ukladzie wydechowym, na laczeniu rur zaraz za 2 lambda. Na biegu jalowym byla cisza, ale w okolicach 2k pojawialo sie dzwonienie, pozniej przy 3,5k. Juz myslalem ze to lancuch, a sie okazalo, ze zmienilem obejme, zacisnalem ladnie i cisza. Zawsze warto sprawdzic czy to aby na pewno z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stinger

No takie mam wrażenie że to z silnika bo z tamtąd pochodzą te wszystkie odgłosy... Układ wydechowy mam chyba sprawny bo wymieniałem w wakacje ale jeszcze raz przejże wszystko... a jest tak głośno jak by silnik ,,siedział'' na fotelu pasażera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stinger, podjedź do jakiegoś mechanika co ma stetoskop i niech Ci sprawdzi pompe wodną. U mnie jak poleciało łożysko to wyło niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kilku mechaników i każdy mówił ten sam tekst; ,,Może to może tamto - nie wiem " ...

 

Szczerze mówiąc to nie zbyt mi sie uśmiecha wymiana każdej z części po kolei która mogła by robić ten hałas. Mam nadzieje że trafi sie ktoś kto postawi jakąś diagnoze :|

 

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 20:52 ]

A na dodatek coś dzwoni przy rozpędzaniu ale dopiero po wrzuceniu drugiego biegu... jak sie jedzie spokojnie to nic nie słuchać oprócz tego klekotania silnika i jego huku... A może do docisk sprzęgła i coś ze skrzynią??? Czy już silnik mi powoli ''umiera'' :(: :(: :zly: Jestem załamany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JMNGroup

Zanim jednak coś zaczniesz wymieniac sprawdz jeszcze świece czy któraś nie jest inna od pozostałych (ciemniejszy nalot).

Przy tych odgłosach co opisujesz stawiałbym na popychacze zaworów ale miejmy nadzieje że to nie jes to

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece nie bo niedawno były wymieniane... boje sie że to rozrząd ale z tamtad chyba nic nie słychać... To klekotanie dochodzi jak by z pokrywy silnika albo właśnie z tego sprzęgła...

 

A propo tych popychaczy zaworów to ile może kosztować naprawa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość c-masterr

A czy to jest też na postoju ? Czy podczas jazdy się zaczyna dopiero ?

Jak podczas jazdy to od jakiej prędkośći i czy na każdym biegu? Może na tym każdym biegu to jest ale przy tej samej prędkości obrotowej silnika?

A czy jak się rozpędzisz i wrzucisz na luz to to też to jest?

Czy na zimnym silniku czy na ciepłym? Przy puszczonym sprzęgle czy wciśniętym ?

Odpowiedz to może uda się coś "wymyśleć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju silnik też jest głośny słuchać takie klekotanie,

. Jeśli chodzi o jazde to tak:

-wrzucam 1 ,ruszam i zaczyna być jeszcze bardziej głośno jakieś klekotanie wycie i wogóle huk

- następnie 2 i nadal hałas ,ale jak mocno przycisne to słysze dodatkowo jakieś dzwonienie jak by metal walił o metal i tak jest na 2, 3 ,4 i 5 biegu w przedziale obrotów od 2000 do około 3000 (wydaje mi sie że to łańcuch chyba ale nie wiem)

- słychać to niezależnie od nagrzania silnika

- jeśli chodzi o moc silnika to z tym jest ok (mechanicy mówili że idzie jak ''burza'')

 

I jeszcze jedno: jak stoje w miejscu naciskam pedał gazu to przez ułamek sekundy jak tylko zaczyna wchodzić na obroty słychać jakieś uderzania jak by coś było luźle, natomiast jak wcisne sprzęgło i dodaje gazu to tego uderzenia na początku nie ma, ale silnik i tak głośny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość c-masterr

a sprubuj (?)tak: jak słyszysz stuk to pozdejmuj kolejno - pojedyńczo - fajki ze świec - zobaczysz czy stuk się nasila czy nie.

delikatnie potem przysuwaj fajki - ale nie zakładaj - tak żeby iskra się na świecy pojawiła i wtedy posłychaj czy się pogarsza/polepsza - będzie wiadowo wtedy czy to panewki....czy tez nie :)

A jak nie to pokombinuj z zapłonem - poprzestawiaj go w skrajne położenia i obserwuj czy się polepsza/poprawia - będzie wiadomo czy to zawory czy też nie....

Jak nie pomoże to będę myślał dalej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdejmowaniu każdej ze świec silnik zaczyna chodzić jak traktor, spadają mu obrotya nadl stuka coś... Po przestawieniu zapłonu też sie nic nie zmienia oprócz spadających obrotów silnika jak odchylany był w drugą strone

Silnik nadal głośny, nadal ma jakieś wibracje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jesteś z wawy wiec umów sie z coobcio podjedziesz i sprawdzi i będziesz wiedział.. chyba najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...