Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Nakrętki do oryginalnych felg aluminiowych


Bart-qlka2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś może mi powiedzieć czy do felg stalowych i oryginalnych aluminiowych stosowane sa te same nakrętki?

Jeżeli nie to prosiłbym o zrobienie zdjęcia oryginalnej nakrętki do felgi aluminiowej bo muszę takie kupić i oprócz tego, że rozmiar gwintu ma być chyba M12x1,25 za bardzo nie wiem jakie mam kupić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem jak do oryginalnych ale do moich alumów nie pasują oryginalne do stalowych. Oryginalne stalowe mam nakretki na klucz 21 i w alusach sie nakretka miesci ale nie ma juz miejsca na klucz :) wiec sie nie da przykrecic, dokupilem takie same z łbem na klucz 19 i jest ok. Myśle ze w oryginałach jest tak samo (choc mogę sie mylić)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no z alusów do stalowych beda pasować napewno ale tak jak u mnie było (ze stalowych do alu) to chyba nie zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobno nie jest to takie oczywiste w kazdym przypadku, bo rozne nakretki maja rozne "stozki" (?) - tak mi facio od kol opowiadal - i nie zawsze to-to do siebie dobrze pasuje.

 

pzdr,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co zdążyłem dzisiaj jeszcz sprawdzić to to, że klucz 21 wchodzi w otwory z felgi. Przymierzałem jednak nakrętkę z felgi OZ które mam w Almerze i powiem że jakoś średnio to tam siedzi.

Pomocne byłoby gdyby ktoś zrobił zdjęcie takiej nakrętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do felg stalowych i oryginalnych aluminiowych stosowane sa te same nakrętki?

W P11 tak. Oczywiście mowa o oryginałach Nissana. W Almerach na stalówkach były stosowane nakrętki przelotowe. No, ale to wynikało z tego, że autko klasa niżej. Rozmiar standardowy dla Nissana, czyli 12x1,25, klucz 21mm.

Fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że moje nakrętki nie są niklowane bo mam seryjnie stalówki założone. Czy w tym przypadku mam alumki tymi przykręcić czy raczej szukać innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dzisiaj zmieniłem stalówki na oryginalne typowe alu 15" od P11 i przykręciłem je nakretkami (stożkowymi) od stalówek. Tak robiłem w P10 i zawsze było dobrze. Tu też nie było kłopotu. Klucz 21 wchodził w otwór felgi bez problemu. Coś jednak mnie tknęło po tej wymianie i zacząłem szukać info o nakrętkach. Gdzieś w internecie pisało, że oryginalne alu Nissana mają płaskie gniazda i nie powinno się wtedy stosować nakrętek stożkowych. Szkoda, że się nie przyjżałem gniazdom w felgach. Jutro chyba sprawdzę żeby kół nie pogubić. Co wy o tym sądzicie?

 

[ Dodano: Pią 18 Kwi, 2008 22:30 ]

Ja dzisiaj zmieniłem stalówki na oryginalne typowe alu 15" od P11 i przykręciłem je nakretkami (stożkowymi) od stalówek. Tak robiłem w P10 i zawsze było dobrze. Tu też nie było kłopotu. Klucz 21 wchodził w otwór felgi bez problemu. Coś jednak mnie tknęło po tej wymianie i zacząłem szukać info o nakrętkach. Gdzieś w internecie pisało, że oryginalne alu Nissana mają płaskie gniazda i nie powinno się wtedy stosować nakrętek stożkowych. Szkoda, że się nie przyjżałem gniazdom w felgach. Jutro chyba sprawdzę żeby kół nie pogubić. Co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne alu Nissana mają płaskie gniazda i nie powinno się wtedy stosować nakrętek stożkowych

 

Ja ostatnio montowałem oryginalne alu Nissan'a do mojej Primery i gniazda na nakrętki są stożkowe. I dokładnie takie nakrętki kupiłem więc podejrzewam że w Twoich też jest stożek. Nie wiem tylko czy stożek nakrętek które kupiłęm dokładnie pasuje ale na razie mi koła nie odleciały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nakrętki do alumek i do stalówek są prawie takie same,różnią się tym że jeden komplecik jest dłuższy a dokładnie w tym miejscu gdzie nachodzi klucz na nakrętke to tam jest dłuższa o jakies 2-3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie we Wrocku facet powiedział, że do oryginalnych alufelg Nissana można uzywać śrub od stalówek Nissana, bo jest ten sam kąt stożka. Natomiast do nie oryginalnych alu lepiej kupić nakretki przewidziane właśnie do nich gdyż inny może być stożek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja p11e 1.6 99km nie miała felg stalowych gdy ją kupiłem.Latałem na stalowych i myślałem o alofelgach .Okazyjnie udało mi się kupić orginały aluminiowe nissana w używce.Miałem także dylemat czy będą pasować orginalne śruby nissanowskie z felg stalowych do aluminiowych . Po zamontowaniu na piaście alusów okazało się że wszystko jest ok i śruby pasują.Więc jest pewne że śruby ze stalówek pasują do orginałów aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki od stalówek przelotowe pasują do standardowych aluminiowych felg primery.

Chodzi mi o p11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochod na stalowych kołach i potem dokupiłem alu nissana i wszystko przykręciłem nakretkami ze stalówek. Jest ok. Tak więc nie powinno byc problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sprawa wygląda następująco. Do alusów najlepiej jakby były stożkowe nakrętki. W Nissanie podchodzą 12x1,25. I teraz zależy jaką masz felgę, tzn. jakie duże są otwory na nakrętkę w feldze. Mimo że na przykład w Almerce masz nakrętki na klucz 21, to po założeniu alusków (z małymi otworami) może okazać się że podejdą tylko nakrętki na klucz 19. Dlatego warto sobie zmierzyć otwór na nakrętkę w alusie i nie będzie problemu.

Ja kupiłem te nakrętki (wziąłem sobie nawet 5 sztuk na zapas) i jestem bardzo zadowolony bo nie przeinwestowałem za dużo a prezentują się SUPERRRRRRRR:

 

http://allegro.pl/item451396347_czerwone_n..._wyprzedaz.html

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie kupiłem swoją primerę na oryginalnych alu 16 x7J 45 teraz na zimę założyłem oryginalne 15x6J 45 śruby niby pasują, ale nasłuchałem się różnych opinii na temat śrub stąd moje wątpliwości czy to aby te same śruby. Czy ktoś jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odswiezam. Mam alu fele do p11 kombi z almery n16. Mam nakretki otwarte ze stalowych felg i one pasuja do alu bo jezdzilem tak miesiac.. chce kupic ozdobne i znalazlem nakretki niklowane z podkladka.. w miejscu na nakretke w alumie widac ze na takich bylo kiedys jezdzone bo sa wytarcia od podkladki..

 

chce kupic takieToyota3.jpg

 

odswiezy ktos jak wygladaja oryginaly? wszystkie linki w temacie wygasly

 

a alufele to ten wzor

 

12984709261918_A.jpg

Edytowane przez borciuch1964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Te nakrętki mogą nie pasować; Ja takie kupiłem do oryginalnych felg od P11.144 i niestety nie wchodzą w gniazda (w sensie tuleja prowadząca nie przechodzi przez otwór w feldze). Jeśli to są felgi od almery, to może być jeszcze inny problem - chyba miały mniejsze otwory i dlatego może ci przez niego nie przejść nakrętka. Zmierz sobie felgę, wymiary takiej nakrętki to: średnica podkładki - 30mm, średnica tulei prowadzącej - 18mm

(wymiary dla nakrętki 21)

Edytowane przez smoliszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...