Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Wyciek płynu chłodniczego na wycieraczke i para z


Gość Ric82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zanim wezmę się za holowanie mojej Nyski spod stacji benzynowej i grzebanie w niej zapytam, czy może ktoś miał podobny problem - nie wiem czy jechać do garażu czy od razu do mechanika...

 

Dziś rano zauważyłem wyciek płynu na wycieraczce pasażera (sądziłem, że to po myjni pod szybę dostała się woda - znajomy problem, prawda), zauważyłem także momentalnie parujące szyby, a gdy puściłem nawiew - masakra: cała kabina wypełniła się parą. Przewietrzyłem, przejechałem kilka kilometrów i temperatura silnika poszła na 100%. No i już wiem - to płyn chłodniczy wyciekł - większość go mam na wycieraczce, reszta wyparowała.

 

Gdzie moge mieć przeciek? Jakieś wskazówki?

 

Primera P11 2.0TD '97

Pozdrawiam, Ric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge mieć przeciek? Jakieś wskazówki?
Przy nagrzewnicy. Prawdopodobnie puściły spawy (lutowanie) na krańcówkach. Zobacz jeszcze pod maską tam gdzie wchodzą rurki od nagrzewnicy.

 

[ Dodano: Pon 10 Mar, 2008 14:02 ]

Ale prawdopodobnie gdzieś puściła nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dobrze mnie naprowadziłeś - teraz znalazłem posty od innych forumowiczów z podobnym problemem. Spróbuje jakoś dojechać kilka kilometrów do garażu i zacząć majstrować.

 

Dziękuje

Ric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwycięstwo. Dziękuje Piektor za wskazówki.

 

Rzeczywiście strzeliła nagrzewnica i to w takim miejscu, że nie było szans na jej naprawę. Zamówiłem na Allegro nową, zamontowałem, zalałem układ chłodzący borygo, wyczyściłem kanały nawiewu, wymieniłem filtr kabinowy i wszystko śmiga jak należy.

 

Niestety paskudny jest dostęp do nagrzewnicy w naszych Primerkach - zamieszczam foto obracujące co musiałem rozebrać aby do niej się dostać. Może warto też by zabezpieczyć komputer przed takim ewentualnym wyciekiem - przerażony byłem widząc go całego zalanego ale na szczęście pozostał szczelny.

 

http://www.imagic.pl/files/view/7586/nissa...agrzewnica1.JPG

http://www.imagic.pl/files/view/7586/nissa...agrzewnica2.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość fragles13

O k****... Ja też pewnie będę musiał to u siebie przerobić. Czy wybebeszanie całego kokpitu naprawdę jest konieczne? I zegarów?? Gdzie dokładnie jest nagrzewnica, nad komputerem (czyli za panelem sterowania klimą), czy też bardziej za schowkiem w okolicy filtra kabinowego?

 

[ Dodano: Sro 06 Sie, 2008 11:46 ]

Aha, Ric82, masz może też fotkę tej nagrzewnicy którą masz/miałeś zamontowaną? Bo nie mogę znaleźć akurat do mojego modelu a prawdopodobnie pasują też z innych modeli lub z benzyniaków Primer.

Z góry dzięki

 

[ Dodano: Sro 06 Sie, 2008 22:39 ]

Udało mi się zlokalizować nagrzewnicę - u mnie jest w tej samej "skrzynce" co filtr kabinowy. Zastanawiam się tylko czy z niej był wyciek po nabiciu klimy, bo przecież płyn z układu chłodzenia przez nią przechodzi ciągle, a wyciekły tak jakby skropliny w dniu uzupełnienia układu freonem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzewam temat żeby nie powielać :)...

u mnie jest tak ze jak wlewam płyn do zbiornika to napełnia sie do pewnego momentu a puźniej cieknie po zdezaku na glebe :D? jak juz sie wyleje to poziom pozostaje okołło minimum ??? trzeba wymieniać zbiorniczek???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To i ja odświeżam temat :)

 

Dziś rano jadąc do pracy przy dwóch ostrych skrętach autem poczułam, że coś mi kapie na nogę, którą trzymałam na gazie... Teraz się zastanawiam czy auto mi przecieka podczas deszczu :diabel: czy to może płyn chłodniczy??? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja odświeżam temat :)

 

Dziś rano jadąc do pracy przy dwóch ostrych skrętach autem poczułam, że coś mi kapie na nogę, którą trzymałam na gazie... Teraz się zastanawiam czy auto mi przecieka podczas deszczu :diabeł: czy to może płyn chłodniczy??? :027:

 

Jak by miał kapać płyn chłodzący to od strony pasażera bo nagrzewnica jest umieszczona bardziej z prawej strony kokpitu środkowego.

Więc raczej gdzieś przecieka woda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...