Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana anteny maxima 99


Gość franz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zahaczylem antena przez co lekko sie wygiela i od tego czasu nie chce sie chowac do konca. Probowal ktos wymieniac antene?? Musze szukac specjalnej jakiejs do maximy, czy takie standardowe jak na allegro sprzedaja sie nada (np. taka ?http://allegro.pl/item319279836_automatycz...sklep_lodz.html ). I jeszcze jedno pytanie czy sie w ogole da tam dostac, bo ze wstepnych ogledzin wyglada na to ze to masa roboty . Jak widac na zdjeciu trzeba by bylo caly ten panel odkrecic, probowal juz ktos takiego rozwiazania??

pozdrawiam(zdjecie na fotosik.p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZECHu !!!!!! Moze bys tak pomogl koledze co :027:

 

Wiem, ze GRZECHu kilka dni temu wymienial u Siebie antene i z tego co pamietam to kupil za kilka $ na ebayu. Zaraz go pogonie, to napisze co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kupilem, wymienilem i smiga jak nowa :) koszt operacji 12$ + 5$ przesylka (na terenie stanow, bo akurat bylem i sobie odebralem osobiscie)

 

TU MASZ LINK DO AUKCJI IBAJA

 

Jesli antenka Ci wyje ciagle i sie nie wysuwa to padlo to samo co u mnie, w srodku masztu anteny jest taki jakby sznurek z tworzywa sztywnego ktory ja wypycha i chowa i to wlasnie peka czesto. Rozkrecilem swoja antenke sprawdzilem czy na bank to chodzi o to i wymienilem sam maszt. Czas 1.5 z czyszczeniem na gotowo. Smiga jak nowa :)

 

 

Opis wymiany:

 

a odkrec śruby 1 i 2 - to mocowanie uchwytu podnosnika, bedzie przeszkadza.

b wyciagnij wtyczke ze sterownika anteny (numer 3)

c odkrec swie sruby oznaczone jako 4

d. odkrec srebrna nakretke - w miejscu gdzie wysuwa sie antena na samym szczycie

po jej odkreceniu wyjmij wszystko co jest nia przykrecone i masz antene wyjeta :)

 

 

antena.jpg

 

 

Jesli masz wiecej pytan wal na PW lub GG chetnie pomoge! dobrze wszytsko pamietam bo wymienilem swoja antenke 2 tyg temu :)

 

BTW: te z alegro to trzeba dopasowywac do koncowki (dziury w blotniku), uchwytow i przerabiac wtyczke wiec ja wolalem oryginal lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacob_USA

hehehe mialem ten sam problem pierw dochodzilem przez jakies pol godziny jak wlasnie wyciaga sie ta antene a tu wystarczylo srebna nakretke odkrecic i gotowe to samo u mnie sie stalo wychodzic wychodzila antena ale chowac juz sie nie chowala ulamalo sie to samo jade w piatek na szrot wymontowac z jakiejs innej maximki antene :) wiec moj koszt bedzie mnie wynosil jakies 5 $ albo wcale jak sie uda wyniesc heheheh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdziesz to polecam zakup takiego "power mast'u" zero problemow i nadal masz oryginalna antenke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam wysuwany maszt anteny z tym czyms w srodku co go wypycha i wciaga, a "power" bo elektryczny, tak jakos po angielsku sie to nazywa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Miałbym prośbę, mógłby ktoś odświeżyć fotki.. bo mam zamontowany jakiś uniwersalny syf.. i chce włożyć z powrotem oryginalną antenę.. kupiłem używkę i przed montażem chcę wymienić bat żeby wszystko śmigało jak trzeba.. i zdjęcia bardzo by mi się przydały.. i jakby ktoś miał czas mógłby mi wskazać link do aukcji ebay z oryginalnym batem tak żeby była możliwa wysyłka do polski..

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wyjąć antenę z auta to pryszcz, mam ją przed sobą rozkręconą i wyczyszczoną. Pytanie jak wymienić sam bat? Moja antena została ułamana, kawałeczek jej wystaje (z prowadnicy, tej srebrnej rurki zakończonej plastykową tulejką), a kawałek jest w środku. Do góry wyciągnąć się nie da, bo jest jakiś ogranicznik, co teraz? wyciągnąć całą prowadnicę z obudowy anteny, czy kręcić tą plastykową tulejką. próbowałem już jednego i drugiego, ale ani ruszy, nie chcę czegoś połamać bo będzie całkiem lipa. Proszę o pomoc!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...