Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] GA16DS i problem z cieplym silnikiem (obroty)


VILQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze napisze nie na temat,ale jestem zaskoczony wypowiedziami tutaj.W mojej P10 nie posiadam fabrycznie katalizatora i zadnej sondy,a pomimo tego odcina mi obroty.Uwazam rowniez,ze ponizej 2,5 tys.nie ma sensu jej cisnac,bo sie zamuli.Moim zdaniem normalne zjawisko,bo obroty sa zbyt niskie.Takie moje zdanie tylko...Przy okazji,moglby mi ktos napisac jak wyregulowac obroty na biegu jalowym?Gdzie i czym pokrecic?Jak sie silnik rozgrzeje mam zbyt niskie,czasami nawet 500 i trzesie silnikiem.Dzieki.

 

 

Witam.po zakupie primerki wylądowała u mechanika bo CO to ze 12 miałem.po regulacji było ok.Po może 6-ciu miesiącach się zaczęło.Falujące obroty to norma.ssanie rano wstaje jak ma ochote.Dziury w gazie,dławienie itp.Co ciekawe czasami 1 dzień silnik pracuje prawidłowo a na drugi dzień cyrk.Na dzień trzeci pół dnia spokój a drugie pół znowu cyrk.Grzebać sam nie będe bo raczej gotowanie lepiej mi wychodzi.Wizyta w warsztacie nieunikniona.A tak przy okazji to co jakiś czas zasysa się korek wlewu paliwa.Poza tym złego słowa nie powiem choć spawanie progów i konserwacje już zaliczyłem i na przeglądzie się dowiedziałem,że autko produkcji wielka brytania a te podobno są gorszej jakości.Mimo tych niedogodności i tak wole Primerke choć od nowego roku przesiadam się na Forda Galaxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie problem ten był spowodowany niedziałającym ssaniem - nie działał mechanizm otwierania "krzywki".

Ciezki76, czy u Ciebie problemy z silnikiem nie są związane z temperaturą na zewnątrz, tzn, jak jest ciepło, to silnik pracuje normalnie, a jak jest zimno, to zaczynają się "cyrki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z szarpaniem zniknął po wymienie filtrów i kopułki z palcem. Teraz silnik pracuje równo i nie szarpie ale przy postoju obroty podchodzą do około 1200. Wiem, że musze jeszcze wymienić lambde bo jest walnięta. Jak to nie pomoże to będę szukał dalej bo te 1200 na postoju to trochę dużo i wpływa na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodzu10 jak masz gaźnik to obroty zmniejszysz pokrętłem za gaźnikiem.Takie długie wystające.

Tylko ustaw nizej jak 1000 bo jak włączysz swiatla/dmuchawę to sobie podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli, właśnie tam miałem obroty podnoszone jak były za nisko. Ogółem są ok, ale jak przejadę trochę kilometrów to na rozgrzanym silniku na postoju obroty idą w górę. Jak jest zimny albo mało przejechane to trzyma około 900 a tyle już jest ok. Znajomy, który dobrze zna się na elektryce w autach zdiagnozował u mnie walnięta lambdę i powiedział, że wymiana powinna pomóc. Poczekamy, zobaczymy, za tydzień wymieniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...