Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Stuki w bagażniku


Gość szeyker89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam P10 i denerwuje mnie podczas jazdy to że niewiarygodnie głośno słychać stuki w bagażniku bądź półce jednym słowem chodzi o to że na kanałach naszych pięknych dróg słychać jak bagażnik stuka. Może to odbojniki które spłaszczyły się po tylu latach, a może to że moja prima byłą bita i bagażnik był wymieniany. Co do tych odbojników to może ktoś zna jakiś sklep internetowy gdzie można takie drobne rzeczy kupić bo na Allegro takich rzeczy nie widziałem, a na szrotach nie zawracają sobie takimi rzeczami głowy. Proszę o jakieś sugestie i porady. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W p10 gdy zużyte są łączniki tylnego stabilizatora to zaczynają się głuche stuki które słychać jakby dobiegały z bagażnika. Sprawdzałeś?

ps. widzę że jesteś z białego. Ja też tu mieszkam (nie za wielu jest nas w klubie). Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W p10 gdy zużyte są łączniki tylnego stabilizatora to zaczynają się głuche stuki które słychać jakby dobiegały z bagażnika. Sprawdzałeś?

ps. widzę że jesteś z białego. Ja też tu mieszkam (nie za wielu jest nas w klubie). Pozdrawiam :one:

 

Łączniki stabilizatora były wymieniane jakieś 5 lat temu. czy to możliwe żeby się już wyrobiły??? A co z tybi odbojnikami (to takie dwie gumki co siedzą w krawędzi klapy bagażnika) wie ktoś gdzie je można kupić w necie albo w Białymstoku przy okazji bo moje stare się spłaszczyły. Możliwe też że półka chodzi ale jak ją ustabilizować ???

 

PS: Jestem z okolic Białegostoku. Jakieś 46 km, ale często tam jestem. Jesteś drugim jak na razie klubowiczem który jest z Białego. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączniki stabilizatora były wymieniane jakieś 5 lat temu. czy to możliwe żeby się już wyrobiły???

Jak najbardziej. Uwierz mi że tyle czasu spokojnie wystarczy żeby się wytłukły, a odgłos potrafią naprawdę wydawać bardzo głośny (dudnienie). Co do odbojników to nie wiem skąd je wziąć ale podkladając pod krawędź klapy dwa kawałki jakiejś szmaty i zamykając ją możesz sprawdzić czy to ona ci hałasuje ( w co wątpię). Mała rundka po wybojach i zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zużyte są łączniki tylnego stabilizatora...

 

Potwierdzam na 90% będziesz miał do wymiany łączniki. Stuki nie koniecznie "głuche" u mnie to stukało jakby coś się w kufrze przewracało :D Da się to sprawdzić wjedź na kanał łącznik w dłoń i pomachaj jak luźny to wszystko jasne :!:

Ja ostatnio sprawdzałem swoje łączniki (wymieniałem ok 2 lata temu) i w szczytowej formie to one nie są, więc u ciebie po 5 latach to może nawet więcej niż 90%, że to one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki i inne odgłosy z bagażnika to moze naprawde wszystko powodować. Oprożnij caly bagażnik ale naprawde aby byl puściutki, włóz tą szmate dla pewności jak kolega mowil i w ten sposób zaweżysz poszukiwania. Ja zrobilem podobnie i po wielu probach sie okazało ze stukanie powodowal......... lużny mechanizm zamka klapy bagażnika.

 

ps. Tez jestem z oklic Białegostoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej coś dośc charakterystycznie puka ewidentnie z prawego tyłu (w międzyczasie klepiąca klapa bagażnika wraz ze spoilerem zostały wyciszone) dziś z kanału nie wynikło nic związanego z zawieszeniem a...puka dalej (jutro do sprawdzenia górne mocowanie omortyzatora) ale wtedy trzeba ściągnąć półkę żeby się tam dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jutro do sprawdzenia górne mocowanie omortyzatora) ale wtedy trzeba ściągnąć półkę żeby się tam dostać

Niekoniecznie. Wystarczy że zdejmiesz ten wąski kawałek oparcia kanapy który jest przy tylnych drzwiach. Rodi się dobry dostęp i wszystko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zdejmiesz ten wąski kawałek oparcia kanapy który jest przy tylnych drzwiach. Rodi się dobry dostęp i wszystko widać.

 

Czy to samo tyczy się P11ki ? u mnie też są takie stuki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko łączniki...miałem to samo...a nawet jeszcze mam :) wymieniłem łączniki...troche mniej stuka. Ale do wymiany mam również gumy stabilizatora. To też sobie sprawdź.

Ja wymieniam w poniedzialek

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa RolFa, jak wybiją się te gumy to strasznie wali, walczyłem z tym ze trzy lata temu. Może być problem z tymi gumami, długo szukałem bo drążek stabilizatora ma trochę dziwny wymiar, fi 16mm (średnica) a w większości aut jest fi 18mm, znalazłem dopiero w sklepie co zajmuje się tylko japończykami, 22 zł za sztukę a fi 18 kosztują po 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiam dokładnie to samo podoklejalem kawałki rurki gumowej do odbojników a powinno być ich 4 szt nie wiele to pomogło trzeba było też założyć tulejke na zatrzask zamka i od razu pomogło klapa sie trzyma sztywno choc całe uderzenie z dziury teraz przenosi się na plastiki od klapy i też słuchać takie trzeszczenie ostatntnio to i sie i butla odezwała a łączniki stabilizatora mam nowiutkie do tego trzepią sie też siedzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko łączniki...miałem to samo...a nawet jeszcze mam :) wymieniłem łączniki...troche mniej stuka. Ale do wymiany mam również gumy stabilizatora. To też sobie sprawdź.

Ja wymieniam w poniedzialek

Pozdr

 

Gdzie się znajdują te gumy stabilizatora tak mniej więcej bo nie zajmowałem się tym. Łączniki stabilizatora sprawdziłem i są sztywne tzn. nie mają luzów.

 

 

 

trzeba było też założyć tulejke na zatrzask zamka i od razu pomogło klapa sie trzyma sztywno choc całe uderzenie z dziury teraz przenosi się na plastiki od klapy i też słuchać takie trzeszczenie

 

Jaką tulejkę masz na myśli. Powiedz jaśniej bo możliwe że i u mnie jest coś pochszanione z zamkiem i bagażnik może mieć na nim luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość szeyker89

 

Znajdują się one gdzieś po bokach stabilizatora ??? Sorry że pytam bo nie jestem obeznany w tych sprawach. Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Sprawdzałem drążki stabilizatora- są OK, tłumik też nigdzie nie obciera. Mam na myśli odbojniki w klapie bagażnika (takie małe gumki 4 szt. co dają opór przy zamykaniu żeby nie stukało). One mi się właśnie splaszczyły i muszę kupić nowe. To chyba tego wina i na wybojach cały bagażnik mi lata: góra dół góra dół. Jak by ktoś miał namiary w necie na zakup takich drobnych rzeczy (chodzi mi o te odbojniki) to niech da mi namiar. Będę wdzięczny bo nie chce mi się jeździć po szrotach.

 

Pozdro szeyker89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

mi też pukało i wymieniłem gumy na stablilzatorze

wiem ze jest kilka wymiarów 16 18 i 22

ja kupiłem za 4,50 szt u intercarsie i pomogło ja łaczniki wymieniałeś i dalej klepie a nie stawiasz na amorki i odbijający sie o bude tłumik to może to być to

ps. łaczniki wymieniłem wczesniej za 13,50 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj jezeli twoja primerka to 5 drzwiowa wersja to na pewno wali klapa przerabiam to samo tyle ze tylna klapa ma 4 "odboje" ja u mnie gdy klapa jest otwarta zamienilem 2 gorne z tymi dolnymi ktore teraz podejrzewam nie spelniaja swojej funkcji. tyle ze mozesz mieć również krzywo osadzono klape ( moja sciagal lakiernik do zabezpieczenia ognisk korozji przy zawiasach klapy) ponowne ustawienie szczelin (regulacja klapy) i zamka zlikwidowały stuki.

 

otwórz klape i sprawdz czy masz slady "obdarcia" lakieru w miejscu gdzie jest zakrzywienie ramy samochodu z pochylości do poziomu. u mnie klapa wytlukla lakier do gołej blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na górne mocowanie amortyzatora, jest to metalowo-gumowy element do którego mocowany jest amortyzator a wraz z nim całość mocowana jest do karoseri, metalowa część składa się z dwóch elementów znitowanych ze sobą które po kilku latach użytkowania niszczą się i powodują podczas jazdy stuki które sa bardzo słyszalne w bagarzniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.......pod autka i obadajcie tylne łączniki stabilizatora ;) w mojej Primie akurat po wymianie i stuki z okolic bagażnika bez jakichkolwiek jego regulacji czy coś,ustały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...