Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Nie ma mocy, nie odpala, gaśnie....


Gość Krzysiek_Lublin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek_Lublin

Witam!!! Bardzo prosze kolegow o pomoc!

Wczoraj w nocy, kiedy wracalem z trasy, moje auto poprostu zdechlo... :/ Nie mam zupelnie pojecia co moglo sie stac...

Objawy tego byly nastepujace - od samego poczatku jazdy cos go mulilo, cos bylo nie tak, czulem, ze samochod nie ma mocy. Ale tlumaczylem to, ze jade na gazie (tankowany tego samego dnia) z czterema osobami. Myslalem, ze to tak bedzie.

Po przejechaniu ok 25km, samochod zgasl w czasie jazdy, przelaczylem go na benzyne, odpalil z biegu, zjechalem na bok i juz calkowicie zgasl. Odglos silnika byl dosc dziwny, tak jakby cos go zdusilo. Probowalem odpalic samochod, ale dzialy sie z nim podobne cyrki. Odpalil, dusil sie, nie reagowal na wciskanie gazu. A jezeli juz to jakos dziwnie - po wcisnieciu pedalu gazu dusil sie i obroty spadaly do zera, jak puscilem gaz to skoczyly do 2tys a nastepnie gasl. Po dwukrotnym takim uruchomieniu juz dalej nie chcial odpalic. Dopiero po jakis 40 minutach udalo sie uruchomic silnik, ale z podobnym skutkiem.

Myslalem, ze to wina oleju, na bagnecie byl dolny stan, ale dolalem, poza tym, kontrolka cisnienia oleju gasla gdy odpalalem silnik. Iskra jest, rozrusznik normalnie kreci...

Co sie stalo?! :/ :/ :/

Bardzo prosze o pomoc, zarowno ta teoretyczna,jak i praktyczna (osoby z Lublina).

Jestem strasznie malo biegly jesli chodzi o mechanike, silniki, itd. :(:(:(

 

 

TAGUJEMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli
Wszystko jest w opisie tematu, ale ok - Primera P10, 94r, benzyna + gaz, instalacja holenderska. Nadwozie typu HB.

 

To widzę ale jaka pojemnośc silnika(wtrysk,czy gaznik masz tez warto zebys podał)...albom oślepł albo tego tam nie ma.

Wiesz moze jak instalka LPG sie nazywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli

Skoro podobne objawy ma i na LPG i na Pb to stawiałbym na cos mechanicznego.Może przepływka siadła? Zrób test kompa i zobacz jakie blędy wyrzuci??Od tego zacznij.Jak to zrobic jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Mam podobny problem :( Z tym że ja mam 1.6 gaźnik 92r. objawy: Odpala normalnie chodzi i czasami po przejechaniu 2-4 kilometrów nagle spadają obroty i gaśnie, niechce odpalić a jak odpali to silnik szarpie i dławi się. Bez różnicy czy jadę na LPG czy na benzynie. A czasami jadę i nic się nie dzieje. O co kaman pytam??m??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem teraz na samej benzynie, bez żadnego przełączania na gaz i nic się nie działo, pojeżdżę tak jeszcze trochę i sprawdzę czy się będzie na PB zacinał. Jak nie to znaczy że ewidentnie problem z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja PrimeraW10 1,6 gaźnik/gaz staje się coraz słabsza mam przejechane 239 tyś to (na 100%) ale zrobiła sie bardzo mułowata (czy gaz, czy paliwo)nie znam sie za bardzo ale czy regulacja zaworów jest tu wskazana i coś pomoże czy szukać innej przyczyny może sprzęgło się ślizga, jeśli ktoś miał podobne objawy i coś pomogło będę wdzięczny za poradę bo nie wiem od czego zacząć (nie bierze jeszcze grama oleju!)na luzie jak przygazuje to wchodzi na obroty a na biegu muł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...