Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] climatronik


Gość Barabasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zaczelo sie robic cieplo (w koncu :D)

wsiadam do autka, odpalam i wlaczam automat klime na 18stopni

jesli daje nawiew na szybe lub na siebie (max do lewej lub prawej na przelaczniku)

to dmucha mi od razu b.mocno zimnym

ale jezeli ustawie przelacznik na ktroes z posrednich ustawien to dmucha tak na pol gwizdka :/

ale co dziwne po okolo minucie nagle jak by sie klima namyslila zaczyna dmuchac na maxa i dopiero jak schlodzi to znow schodzi na te pol gwizdka

czy to jest prawidlowe dzialanie ?? u Was tez tak dziala ??

 

U mnie dokladnie tak to dziala ale tylko w momencie, gdy mam wcisniete AUTO. Bez AUTO dmucha od razu. Ma to chyba zwiazek z osiagnieciem przez silnik temperatury. Nie wiem co ma do rzeczy, ale AUTO zaczyna u mnie dzialac, jak wskaznik temp zaczyna sie podnosic. I nie wazne, czy chce ogrzac, czy schlodzic. Moze chodzi o to, zeby silnik sie szybciej nagrzal (zima cieplo jest odbierane z nagrzewnicy - plynu chlodniczego, latem nagrzewnica jest chlodzona przez klime?). Nie wiem jak strumien powietrza jest kierowany przez klime. Jesli ktos sie orientuje, niech napisze.

 

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2009 11:04 ]

po wlaczeniu dziala jakies 5 sekund wlacza sie sprezarka zalaczaja sie wentylatory i po chwili sie wylacza na panelu sterujacym w kabinie wyswietla sie ze klima jest wlaczona ale ona sie wylacza

c o tym myslec??

Jak dla mnie nie ma cisnienia w ukladzie (czyt. brak czynnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldemarr3, chlodnice nissens sa w miare ok, powiem ci tak jak masz w miare maly ubytek w chloidnicy to poklej ja sa tzw "plastikarze" albo spawacze chlodnic i oni nie wiele biora za robote a to czasami naprawde dobrze sie sprawuje jesli jest "ser" to lepiej wymien chlodnice ale nie kupuj ze szrotow, a jak z osuszaczem ? w primerach ich nie ma ? Bo generalnie jak wymiana chlodnicy to i osuszacza i tego tez nie kupuj na szrotach jesli chodzi o nabicie klimy i odgrzybianie to tonie powinno przekroczyc 150zl jesli chca wicecej to znaczy ze sa drodzy i lepiej poszukac kogos kto sie na tym zna i bierze normalna kase. numerek70, kazdy kto sie zna na nabijaniu klimy ma ksiazke ewentualnie duza liste samochodow i ile w jaki wchodzi czynnika nie ma czegos takiego jak " no powinno byc dobrze" zarzadaj aby mechanik pokazal ci ile w twoj samochod wchodzi tego czynnika i pozniej dal ci wydruk ewentualnie ile go nabil. Te maszyny maja swoje wydruki i klient musi go dostac, wielu klientow nie wie co moze dostac od mechanika wiem bo rpacowalem w bosch servisie i widzialem jak to wyglada jednych zadowalalo tylko to jak podalem kwote inni chcieli znac przebieg naprawy i co zostalo wymienione to samo tyczy sie zuzytych czesci masz prawo je obejzec lub zabrac do domu, bo moze sie okazac ze warsztat odda twoja czesc do regenracji i wklada ja pozniej jako nowa. Jak ci mechanik nie pasuje to masz przeciez mozliwosc go zmienic ale juz nie otuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W serwisówce przeczytałem, że latem, aby szybciej schłodzić wnętrze auta, należy włączyć przycisk recyrkulacji. Wtedy klima walczy tylko z powietrzem wewnątrz, a nie z powietrzem z zewnątrz. Testowaliście taki może taki manewr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce przeczytałem, że latem, aby szybciej schłodzić wnętrze auta, należy włączyć przycisk recyrkulacji. Wtedy klima walczy tylko z powietrzem wewnątrz, a nie z powietrzem z zewnątrz. Testowaliście taki może taki manewr?

 

Ja również tak robię, latem jak auto stało na słońcu to najpierw około 3 minut jechałem przy otwartych szybach albo stojąc otwierałem wszystkie żeby auto się przewietrzyło a dopiero potem klima i obieg zamknięty a teraz jak jest zimno to po prostu od razu ciepło z recyrkulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...