Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Primera przeplywomierz Bosch a Hitachi


Gość lisaml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam szybkie pytanie dotyczace przeplywomierza do Nissana Primery (silnik benzynowy 2.0, rok 2000). W tej chwili mam przeplywomierz Boscha o numerze 0 280 218 025, nr Nissan to 226807J500.

 

Czy jest ktos w stanie podac mi odpowiadajace temu przeplywomierzowi nr jednostki produkcji Hitachi? Jest w ogole mozliwosc zeby zamienic Boscha na Hitachi? Czy np. wtyczki do podlaczenia sa rozne i nie bedzie to mozliwe?

 

pozdrawiam

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisaml, ja jak się orientowałem w cenach, bo myślałem o wymianie to nigdzie nie mieli hitachi - tylko Bosch. Także może nie być hitachi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj dzwoniłem do serewisu (Gdańsk) pytałem co prawda o przepływkę do 2.0 TD ale maja podobno jakąś akcję na przepływomierze do mnie kosztowałby ok 280 zł (Bosch),może warto zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam w swojej Primie (model W10 , 1.6ccm) HITACHI AFH45M-46, ale jest uszkodzony i potrzebuję go wymienić.

Może być wymiana Bosh'a. Ktoś z forumowiczów potrafi mi wyjaśnić czy można zamienić Hitachi na Bosh'a i czy jest jakaś różnica w parametrach pracy silnika, osiągach?

Który z nich jest lepszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okraglaczek

Ja mam pytanie z innej beczki mam przeplywomierz o nr 0 280 218 025 i zastanawiam sie czy w tym miejscu nie powinna byc dioda? (czujnik temperatury)

Odkad kupilem auta czasami mam problemy z obrotami, a widzialem w podobnych przeplywomierzach ze ona tam siedzi. Moze ktos to sprawdzic

200805241338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przepływomierz hitachi pasuje i podejdzie do każdej benzynowej primy, problemem może być jedynie wtyk wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki mam przeplywomierz o nr 0 280 218 025 i zastanawiam sie czy w tym miejscu nie powinna byc dioda? (czujnik temperatury)

Polecam moj watek - sa zdjecia tego przeplywomierza.

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=43472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hitachi ma napięcia pracy na wolnych obrotach czyli 650-750obr. ok 1,0-1,2V i nie ma czujnika temperatury. Bosch ma 1,2-1,4V i inne strojenie. Znaczy to, inaczej wzrasta napięcie do obrotów (bosch ma fi 70 a hitachi fi 80). Z hitachi można przejść na bosha, i mamy lekko przelany paliwem silnik w całym zakresie (sam tak robiłem żeby lepiej zapierdzielał, ale po ok 1000-2000 km komputer sie przyucza do wyszego napięcia i zmienia czasy wtrysków ). Z bosha na hitachi raczej nie da rady, bo nie przyuczysz przepustnicy i o wolnych obrotach zapomnij.(teoretyczie bo nie miałem okazji sprawdzić). Przepływek boscha sie nie czyści w 8 na 10 przypadków tylko im to zaszkodzi. A zapomniał bym napięcie dla hitachi to 12v+, masa, wyjście napięcia przepływki. A bosch 12v+, 5V+, masa, wyjście czujnika temp , wyjście napięcia przepływki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...